TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Неверојатната „банана“ на Димитријевиќ меѓу најдобрите потези на колото 🎥

СуперСпорт - 04.05.2021

Македонскиот репрезентативец и кошаркар на Хувентуд, Нено Димитријевиќ се најде меѓу најдобрите на колото благодарение на неговиот потег против Уникаха. Димитријевиќ одигра многу добар меч, а имаше и една неверојатна „банана“ против Уникаха во ...

Бананата на Нено меѓу подобрите потези на колото во Шпанија

Оff.net - 04.05.2021

Двајца кошаркарски репрезентативци на Македонија беа во изборот на најдобри потези од претходното коло во шпанската Ендеса лига. Ненад Димитријевиќ на мечот против Уникаха залепи врвна банана, а натурализираниот Џејкоб Вајли куцаше во НБА стил ...

ВИДЕО: Димитријевиќ и Вајли викендов се најдоа на топ-листите во Шпанија

Gol.mk - 03.05.2021

Ненад Димитријевиќ викендов ја одигра можеби и најдобрата партија во дресот на Хувентуд, но неговата екипа загуби по продолжение од Уникаха (102-93). Македонскиот плејмејкер со 27 поени и осум асистенции беше најдобар во својот тим, а со една ...

Супер блокада и брутално забивање: Димитријевиќ и Вајли ги имаат најтрактивните потези во Ендеса Лигата (ВИДЕО)

Дерби - 03.05.2021

Македонските репрезентативци, Ненад Димитријевиќ и Џејкоб Вајли имаа добри настапи за своите Хувентуд и Сарагоса во Ендеса лигата, настапи во кои имаа потези кои се најдоа на листата на најдобри на колото во Шпанија.

Нено и Вајли со топ потези во Ендеса лигата (ВИДЕО)

SportMedia - 03.05.2021

Ненад Димитријевиќ продолжува да воодушевува со потези речиси секое коло во дресот на неговиот Хувентуд, а овојпат „монструозната“ блокада му донесе место во топ потезите на шпанската Ендеса лига за ова коло.

Вајли и Димитријевиќ во топ потезите за оваа коло во шпанската Ендеса (ВИДЕО)

Курир - 03.05.2021

Ненад Димитријевиќ продолжува да воодушевува со потези речиси секое коло во дресот на неговиот Хувентуд, а овојпат неговата блокада му донесе место во топ потезите на шпанската Ендеса лига за ова редовно коло.

ВИДЕО: Димитријевиќ и Вајли во топ листата на најдобри потези во Шпанија

Дриблинг - 03.05.2021

Македонските репрезентативци, Ненад Димитријевиќ и Џејкоб Вајли се дел од наградените во изборот на Ендеса-лигата. Во листата на топ потези за минатото коло, Димитријевиќ е дел од изборот (седмо место) со блокадата против Уникаха.

Димитријевиќ и Вајли на топ-листата во Шпанија (видео)

Екипа - 03.05.2021

Двајцата македонски репрезентативци Ненад Димитријевиќ и Џејкоб Вајли се најдоа на Топ-листата од седум најдобри потези што традиционално се избираат за секое коло од Ендеса-лигата. Димитријевиќ одигра извонреден офанзивен меч против Уникаха ...

НБА-блокада на Димитријевиќ, Вајли со „постер“ против Реал Мадрид (ВИДЕО)

Sport 1 - 03.05.2021

Двајца македонски репрезентативци се најдоа во изборот на најдобрите седум потези од изминатото коло во шпанската Ендеса лига. Кошаркарот на Хувентут, Нено Димитријевиќ се најде на седмото место со фантастичната „банана“ против Уникаха во стилот на ...

(ВИДЕО) Бананата на Нено и забивањето на Вајли преку Гаруба во топ-7 потези на АЦБ лигата

Спортклуб - 03.05.2021

Одличните настапи на своите натпревари во текот на викендот ги ставија македонските репрезентативци меѓу играчите со најатрактивни потези на колото во шпанското првенство. Ненад Димитријевиќ беше најефикасен во тимот на Хувентут со 27 поени, но ...