TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СВР Скопје од сообраќај исклучи 32 возачи

Скопје1 - 12.09.2019

На 11.09.2019 на подрачјето на СВР Скопје преземени се мерки и активности и констатирано е дека 19 возачи управувале возила со брзина поголема од дозволената. Од сообраќај се исклучени 32 возачи од кои: пет возачи затоа што управувале возило под ...

РСБСП со апел: Крајно време е да се променат навиките и културата во сообраќајот, почнувајки секој од себе

Фактор - 12.09.2019

Сообраќајните незгоди, загинати и повредени лица на патиштата се наше секојдневие, а свеста, навиките и културата на однесување во сообраќајот и понатаму не се на потребното ниво. Брзо возење, возење под дејство на алкохол, непочитување на ...

Во Скопје изминатите 24 часа 13 сообраќајки со осум повредени

Курир - 12.09.2019

Едно тешко и седум лесно повредени лица, е исходот од вкупно регистрираните 13 сообраќајки што се случиле изминатите 24 часа на територијата на Град Скопје. Како што соопшти СВР, за неправилно престигнување казнети се шест возачи, 19 се движеле со ...

Во осум сообраќајки вчера во Скопје, две лица повредени

Сител - 11.09.2019

Во текот на изминатиот ден на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Скопје се случиле осум сообраќајни незгоди, во кои две лица се здобиле со тешки телесни повреди, а седум лица со телесни повреди.

Скопје: За 24 часа 8 сообраќајки и двајца повредени

Денешен - 11.09.2019

Во текот на изминатиот ден на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Скопје се случиле осум сообраќајни незгоди, во кои две лица поминале со телесни повреди. Во рамки на преземени мерки и активности, од сообраќај се исклучени 28 возачи од кои ...

За 24 часа во Скопје исклучени 28 возачи, 53 возила се подигнати со специјално возило „пајак”

Скопје1 - 11.09.2019

На 10.09.2019 на подрачјето на СВР Скопје преземени се мерки и активности и констатирано е дека 43 в озачи управувале возила со брзина поголема од дозволената. Од сообраќај се исклучени 28 возачи, од кои: еден возач затоа што управувал возило под ...

Годишно околу 160 лица гинат на патиштата, а околу 6.000 се тешко повредени

Макфакс - 12.09.2019

Во Република Северна Македонија, во просек годишно околу 160 лица го губат животот во сообраќајни незгоди, а околу 6000 лица се тешко повредени. Тоа значи дека на секои два – три дена по еден човек го губи животот во сообраќајна незгода, а по ...

СВР-Битола: Регистрирани 28 возачи без возачка дозвола на градските улици

Канал5 - 10.09.2019

СВР-Битола информира дека за време на продолжениот празничен викенд во градот регистрирале 28 возачи кои управувале моторно возило без возачка дозвола. Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи-Битола за време на викендот извршиле ...

Во Скопје изминатите 24 часа 13 сообраќајки со осум повредени

Опсервер - 12.09.2019

Едно тешко и седум лесно повредени лица, е исходот од вкупно регистрираните 13 сообраќајки што се случиле изминатите 24 часа на територијата на Град Скопје. Како што соопшти СВР, за неправилно престигнување казнети се шест возачи, 19 се движеле со ...

Викендов над 50 лица возеле низ Скопје без да имаат положено

Centar - 10.09.2019

Во текот на продолжениот викенд (6,7, 8 и 9 септември) на подрачјето на Скопје сообраќајната полиција казнила 109 возачи кои управувале возила со брзина поголема од дозволената. Покрај тоа, од сообраќај биле исклучени 76 возачи од кои: 53 возачи ...

И покрај контролите на МВР – скопските улици се уште се како фронт во кој страдаат возачите

Магазин - 11.09.2019

Македонската полиција со полни раце работа, секој ден билтенот на МВР е полн со инциденти и сообрќајки и покрај силните контороли и големите казни. Според информациите на МВР, во текот на изминатиот ден на подрачјето на Секторот за внатрешни работи ...

Во осум сообраќајки вчера во Скопје, две лица повредени

А1 On - 11.09.2019

Во текот на изминатиот ден на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Скопје се случиле осум сообраќајни незгоди, во кои две лица поминале со телесни повреди. Во рамки на преземени мерки и активности, од сообраќај се исклучени 28 возачи од кои ...

РСБСП со апел: Крајно време е да се променат навиките и културата во сообраќајот, почнувајки секој од себе. Бидете ...

Скопје инфо - 12.09.2019

Сообраќајните незгоди, загинати и повредени лица на патиштата се наше секојдневие, а свеста, навиките и културата на однесување во сообраќајот и понатаму не се на потребното ниво. Брзо возење, возење под дејство на алкохол, непочитување на ...

Во Скопје изминатите 24 часа 13 сообраќајки

Нетпрес - 12.09.2019

Едно тешко и седум лесно повредени лица, е исходот од вкупно регистрираните 13 сообраќајки што се случиле изминатите 24 часа на територијата на Град Скопје. Како што соопшти СВР, за неправилно престигнување казнети се шест возачи, 19 се движеле со ...

За 24 часа 8 сообраќајки и двајца повредени во Скопје

Нетпрес - 11.09.2019

Во текот на изминатиот ден на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Скопје се случиле осум сообраќајни незгоди, во кои две лица поминале со телесни повреди. Во рамки на преземени мерки и активности, од сообраќај се исклучени 28 возачи од кои ...

РСБСП апелира да се променат навиките и културата во сообраќајот

Независен - 12.09.2019

Фото: Б. Грданоски Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата (РСБСП) порачува дека е крајно време да се променат навиките и културата во сообраќајот и апелира секој учесник во сообраќајот да преземе поголема лична одговорност, ...

Во Скопје изминатите 24 часа 13 сообраќајки со осум повредени

А1 On - 12.09.2019

Едно тешко и седум лесно повредени лица, е исходот од вкупно регистрираните 13 сообраќајки што се случиле изминатите 24 часа на територијата на Град Скопје. Како што соопшти СВР, за неправилно престигнување казнети се шест возачи, 19 се движеле со ...

Во осум сообраќајки вчера во Скопје, две лица повредени

Опсервер - 11.09.2019

Во текот на изминатиот ден на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Скопје се случиле осум сообраќајни незгоди, во кои две лица поминале со телесни повреди. Во рамки на преземени мерки и активности, од сообраќај се исклучени 28 возачи од кои ...

РСБСП апелира да се променат навиките и културата во сообраќајот

Сител - 12.09.2019

Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата (РСБСП) порачува дека е крајно време да се променат навиките и културата во сообраќајот и апелира секој учесник во сообраќајот да преземе поголема лична одговорност, целосно и безусловно ...

Во Скопје изминатите 24 часа 13 сообраќајки со осум повредени

Локално - 12.09.2019

Едно тешко и седум лесно повредени лица, е исходот од вкупно регистрираните 13 сообраќајки што се случиле изминатите 24 часа на територијата на Град Скопје. Како што соопшти СВР, за неправилно престигнување казнети се шест возачи, 19 се движеле со ...

27 шофери немале возачка дозвола, 43 возеле пребрзо, 27 нерегистрирани возила...

МКД - 11.09.2019

Во текот на изминатиот ден на подрачјето на СВР Скопје се случиле осум сообраќајни незгоди, во кои две лица поминале со телесни повреди. Во рамки на преземени мерки и активности, од сообраќај се исклучени 28 возачи од кои еден управувал возило под ...

РСБСП: Крајно време е да се променат навиките и културата во сообраќајот!

+инфо - 12.09.2019

Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата (РСБСП) порачува дека е крајно време да се променат навиките и културата во сообраќајот и апелира секој учесник во сообраќајот да преземе поголема лична одговорност, целосно и безусловно ...

Во Скопје изминатите 24 часа 13 сообраќајки со осум повредени

iPortal - 12.09.2019

Едно тешко и седум лесно повредени лица, е исходот од вкупно регистрираните 13 сообраќајки што се случиле изминатите 24 часа на територијата на Град Скопје. Како што соопшти СВР, за неправилно престигнување казнети се шест возачи, 19 се движеле со ...

Во осум сообраќајки вчера во Скопје, две лица повредени

Курир - 11.09.2019

Во текот на изминатиот ден на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Скопје се случиле осум сообраќајни незгоди, во кои две лица поминале со телесни повреди. Во рамки на преземени мерки и активности, од сообраќај се исклучени 28 возачи од кои ...

РСБСП апелира да се променат навиките и културата во сообраќајот

Опсервер - 12.09.2019

Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата (РСБСП) порачува дека е крајно време да се променат навиките и културата во сообраќајот и апелира секој учесник во сообраќајот да преземе поголема лична одговорност, целосно и безусловно ...

Во Скопје изминатите 24 часа осум повредени во сообраќајки

МКД - 12.09.2019

Едно тешко и седум лесно повредени лица, е исходот од вкупно регистрираните 13 сообраќајки што се случиле изминатите 24 часа на територијата на Град Скопје. Како што соопшти СВР, за неправилно престигнување казнети се шест возачи, 19 се движеле со ...

Во осум сообраќајки вчера во Скопје, две лица повредени

24Инфо - 11.09.2019

Во текот на изминатиот ден на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Скопје се случиле осум сообраќајни незгоди, во кои две лица поминале со телесни повреди. Во рамки на преземени мерки и активности, од сообраќај се исклучени 28 возачи од кои ...

РСБСП: Сообраќајните незгоди се наше секојдневие, време е да се променат сообраќајните навики

Слободен Печат - 12.09.2019

Она што дополнително загрижува, додаваат, е фактот што учесниците во сообраќајот во голем дел не се ни свесни за грешките и пропустите кои секојдневно ги прават во сообраќајот и на тој начин одредени опасни појави преминуваат во секојдневна лоша ...

За едно деноноќие во Скопје во 13 сообраќајки осуммина повредени

Пулс24 - 12.09.2019

Едно тешко и седум лесно повредени лица, е исходот од вкупно регистрираните 13 сообраќајки што се случиле изминатите 24 часа на територијата на Град Скопје. Како што соопшти СВР, за неправилно престигнување казнети се шест возачи, 19 се движеле со ...

Во осум сообраќајки вчера во Скопје, две лица повредени

Фокус - 11.09.2019

Во текот на изминатиот ден на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Скопје се случиле осум сообраќајни незгоди, во кои две лица поминале со телесни повреди. Во рамки на преземени мерки и активности, од сообраќај се исклучени 28 возачи од кои ...

РСБСП апелира да се променат навиките и културата во сообраќајот

Канал5 - 12.09.2019

Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата (РСБСП) порачува дека е крајно време да се променат навиките и културата во сообраќајот и апелира секој учесник во сообраќајот да преземе поголема лична одговорност.

13 сообраќајки со осум повредени за 24 часа во Скопје

MakPress - 12.09.2019

Едно тешко и седум лесно повредени лица, е исходот од вкупно регистрираните 13 сообраќајки што се случиле изминатите 24 часа на територијата на Град Скопје. Како што соопшти СВР, за неправилно престигнување казнети се шест возачи, 19 се движеле со ...

За 24 часа 8 сообраќајки и двајца повредени во Скопје

Точка - 11.09.2019

Во текот на изминатиот ден на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Скопје се случиле осум сообраќајни незгоди, во кои две лица поминале со телесни повреди. Во рамки на преземени мерки и активности, од сообраќај се исклучени 28 возачи од кои ...

РСБСП апелира да се променат навиките и културата во сообраќајот

24Инфо - 12.09.2019

Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата (РСБСП) порачува дека е крајно време да се променат навиките и културата во сообраќајот и апелира секој учесник во сообраќајот да преземе поголема лична одговорност, целосно и безусловно ...

Осум сообраќајки вчера во Скопје, две лица повредени

iPortal - 11.09.2019

Во текот на изминатиот ден на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Скопје се случиле осум сообраќајни незгоди, во кои две лица поминале со телесни повреди. Во рамки на преземени мерки и активности, од сообраќај се исклучени 28 возачи од кои ...

РСБСП апелира да се променат навиките и културата во сообраќајот

4NEWS - 12.09.2019

Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата (РСБСП) порачува дека е крајно време да се променат навиките и културата во сообраќајот и апелира секој учесник во сообраќајот да преземе поголема лична одговорност, целосно и безусловно ...

Две лица повредени во осум сообраќајки вчера во Скопје

MakPress - 11.09.2019

Во текот на изминатиот ден на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Скопје се случиле осум сообраќајни незгоди, во кои две лица поминале со телесни повреди. Во рамки на преземени мерки и активности, од сообраќај се исклучени 28 возачи од кои ...

Крајно време е да се променат навиките и културата во сообраќајот, почнувајки секој од себе

Кајгана - 12.09.2019

Сообраќајните незгоди, загинати и повредени лица на патиштата се наше секојдневие, а свеста, навиките и културата на однесување во сообраќајот и понатаму не се на потребното ниво. Брзо возење, возење под дејство на алкохол, непочитување на ...

РСБСП апелира да се променат навиките и културата во сообраќајот

CivilMedia - 12.09.2019

Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата (РСБСП) порачува дека е крајно време да се променат навиките и културата во сообраќајот и апелира секој учесник во сообраќајот да преземе поголема лична одговорност, целосно и безусловно ...

РСБСП апелира да се променат навиките и културата во сообраќајот

Локално - 12.09.2019

Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата (РСБСП) порачува дека е крајно време да се променат навиките и културата во сообраќајот и апелира секој учесник во сообраќајот да преземе поголема лична одговорност, целосно и безусловно ...

РСБСП со апел: Крајно време е да се променат навиките и културата во сообраќајот, почнувајки секој од себе. Бидете ...

Точка - 12.09.2019

Сообраќајните незгоди, загинати и повредени лица на патиштата се наше секојдневие, а свеста, навиките и културата на однесување во сообраќајот и понатаму не се на потребното ниво. Брзо возење, возење под дејство на алкохол, непочитување на ...

РСБСП: Крајно време е да се променат навиките и културата во сообраќајот

OhridNews - 12.09.2019

Сообраќајните незгоди, загинати и повредени лица на патиштата се наше секојдневие, а свеста, навиките и културата на однесување во сообраќајот и понатаму не се на потребното ниво. Брзо возење, возење под дејство на алкохол, непочитување на ...

РСБСП: Да се променат навиките и културата во сообрааќајот

1tv - 12.09.2019

Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата (РСБСП) порачува дека е крајно време да се променат навиките и културата во сообраќајот и апелира секој учесник во сообраќајот да преземе поголема лична одговорност, целосно и безусловно ...

РСБСП: Брзо возење и возење под дејство на алкохол, главните причини за предизвикување на сообраќајки

МКД - 12.09.2019

Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата (РСБСП) порачува дека е крајно време да се променат навиките и културата во сообраќајот и апелира секој учесник во сообраќајот да преземе поголема лична одговорност, целосно и безусловно ...

РСБСП: Да се променат навиките и културата во сообраќајот

MakPress - 12.09.2019

Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата (РСБСП) порачува дека е крајно време да се променат навиките и културата во сообраќајот и апелира секој учесник во сообраќајот да преземе поголема лична одговорност, целосно и безусловно ...