TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицковски најавува нови афери во РЕК Битола, во Министерство за здравство, Фонд за здравство...

МКД - 14.08.2019

Вечерва Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ преку својот твитер-профил постави отворени прашања за негови сомневања за нови афери на власта. Тој директно ги прозива министерот Венко Филипче, поранешниот директор на РЕК Васко Ковачевски, Ден ...

Мицкоски го запраша Заев ќе признаат ли што зборувале неговите функционери Васко Ковачевски, Китанов, Филипче, Дан ...

Курир - 13.08.2019

По признавањето на Зоран Заев дека градоначалникот на Сарај Блерим Беџети за судските одлуки и за однесувањето на членовите на судскиот совет избрани од парламентот, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски го запраша Заев да открие што зборувал со ...

Мицкоски: За што господине Заев разговаравте со Дончев и Киче за оние 11.000.000 од Диамед?

MakPress - 14.08.2019

По вчерашните реакции на градоначалникот на Сарај, Блерим Беџети кон премиерот Заев за притисоци од страна на Заев за судските одлуки и за изборот на членови на судскиот совет, со реакција преку фејсбук со јави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...