TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ТЕШКИ ЗА СЕБЕ И ЗА ДРУГИТЕ: Луѓето родени во овие ТРИ хороскопски знаци никогаш не се задоволни и сакаат повеќе!

Пулс24 - 25.01.2022

Луѓето кои постојано се незадоволни со просекот и секогаш се стремат кон напредок, се малку тешки за себе и за другите. Секако, амбициозноста е поизразена кај одредени хороскопски знаци. Во групата на оние кои никогаш не мируваат и постојано прават ...

НАЈГОЛЕМИТЕ СРЕЌНИЦИ ВО ЗОДИЈАКОТ: Дали сте меѓу нив?

Еспресо - 24.01.2022

Кои се вистинските среќници на Зодијакот и зошто токму на нив им оди подобро во животот од другите? Астролозите велат дека тоа зависи од квалитетите, доблестите и недостатоците што ги поседуваат припадниците на овие знаци.

Важат за НАЈОДГОВОРНИ ЗНАЦИ НА ЗОДИЈАКОТ: Лојални пријатели и партнери

Екран - 24.01.2022

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Ако имате пријател или партнер кој е роден во овој хороскопски знак, сигурно имате голема среќа.

Важат за НАЈОДГОВОРНИ ЗНАЦИ НА ЗОДИЈАКОТ: Лојални пријатели и партнери

Zoom - 24.01.2022

Ако имате пријател или партнер кој е роден во овој хороскопски знак, сигурно имате голема среќа. Стабилност, скромност, лојалност, разбирање… Многумина ќе се согласат дека ова се едни од најдобрите квалитети кои можеме да ги најдеме кај пријател или ...

Кога жената родена во хороскопскиот знак Девица ќе се заљуби

Скопје инфо - 24.01.2022

Жената во хороскопскиот знак Девица е одговорна, грижлива, верува во вистинска и практична љубов. Таа е исклучително страствена и интензивна и бара совршенство во љубовните врски. Таа обично ги анализира ситуациите, барајќи мани и ги истражува ...

Овие 3 знаци повеќе уживаат во туѓото страдање отколку во својата среќа!

Убавина и Здравје - 24.01.2022

Постојат три хороскопски знаци кои се толку сурови што повеќе сакаат да гледаат како другите страдаат и немаат среќа, отколку самите да бидат среќни и успешни. Во овој хороскопски знак се раѓаат луѓе кои на сите им завидуваат за нивниот успех.

Оваа седмица за три хороскопски знаци ќе биде „пеколна“

Вечер Прес - 23.01.2022

Претстојната седмица ќе биде посебно тешка за три хороскопски знаци, предвидуваат астролозите. Оваа недела започнува со Месечината во знакот на Шкорпија, а неговото владеење ќе им донесе потешкотии на одредени знаци.

Во сезоната на Водолија три хороскопски знаци ги очекува спектакл!

Екран - 23.01.2022

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Само што започна сезоната на Водолија, станавме опседнати со можностите кои ни ги нуди овој период.

Какви предрасуди имаат луѓето за вас поради вашиот хороскопски знак?

Екран - 23.01.2022

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Биковите се уредни и се трудат да изгледаат убаво во секое време.