TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мисајловски: Ни треба вашата доверба за да останеме свои на своето

Курир - 03.07.2020

Носителот на ИЕ2 од ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски, од скопски Бутел ја побара довербата на граѓаните бидејќи како што рече со тоа ќе останеме свои на своето. Тој ја престави порграмата на ВМРО-ДПМНЕ и проектите во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Тоа што го ветивме ќе го исполниме

24 Вести - 03.07.2020

Денеска стојам пред вас и се обврзувам дека тоа што ќе го ветивме, тоа и ќе ги исполниме, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски кој денеска пред жителите на Шуто Оризари ја претстави програмата на партијата.

Мисајловски: ВМРО-ДПМНЕ се единствени кои градат инфраструктура, затоа се обврзуваме на повеќе од 1.000 километри ...

Канал5 - 03.07.2020

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, и носител на изборната единица 2, Владо Мисајловски денеска беше во посета на Шуто Оризари, се наведува во партиското соопштение. Мисајловски истакна дека овие избори граѓаните треба да изберат помеѓу Зоран Заев кој ...

Мисајловски во посета на скопско Трубарево: На граѓаните им ја вети „Обновата на Македонија“ која доаѓа по 15 јули

Курир - 03.07.2020

Носителот на Изборната единица 2 Владо Мисајловски попладнево оствари средба со жителите на општината Трубарево во Скопје. На средбата тој се сретна и со спортските работници од оваа општина, а пред сите жители ја претстави својата програма за ...

Мисајловски: Ветуваме нови странски инвестиции и отварање на нови работни места

Канал5 - 03.07.2020

Денеска имам една убава можност тука да разговарам со граѓаните во општина Гази Баба. Одлични проекти и одлични решенија нуди проектот Обнова за Македонија, затоа е добро да разговараме и да ги понудиме на граѓаните.

Мисајловски: Се обврзуваме на повеќе од 1.000 километри регионални државни патишта

Опсервер - 03.07.2020

Скопје, 3 јули 2020 () – Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на кандидатската листа за пратеници во Втората изборна единица Владо Мисајловски при денешната посета на Шуто Оризари истакна дека на овие избори граѓаните треба да изберат меѓу Зоран ...

(Видео) Мисајловски: Македонија ќе ја направиме земја со под 10 проценти невработеност

Макфакс - 03.07.2020

Одлични проекти и одлични решенија нуди проектот Обнова за Македонија, затоа е добро да разговараме и да ги понудиме на граѓаните, рече потретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на изборна единица 2, Владо Мисајловски, во општина Гази Баба.

Мисајловски: Ветуваме нови странски инвестиции и отвoрање нови работни места

Опсервер - 03.07.2020

Скопје, 3 јули 2020 () – Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на кандидатската листа за пратеници во Втората изборна единица Владо Мисајловски денеска во општина Гази Баба ги запозна граѓаните за проектот „Обнова за Македонија“.

Мисајловски на средба со пазарџиите: За овие луѓе вреди да се работи и да се донесе обновата

Курир - 03.07.2020

При денешната посета на населеното место Ченто, ги посетив и пазарџиите. Луѓето велат дека ја почувствувале економската криза која ја зафати државата, па сега пробуваат да застанат на нозе.

Стојаноски во Ново Село: Тука победува обновата, победува Македонија

Курир - 03.07.2020

Кандидатот за пратеник во изборната единица 2 на ВМРО-ДПМНЕ, Бојан Стојаноски заедно со носителот на изборната единица 2 Владо Мисајловски и со кандидатот на пратеник Наташа Менкиноска остварија средба со граѓаните на Ново Село.

Мисајловски: Граѓаните на Македонија заслужуваат подобар животен стандард и ние мораме да се бориме тоа да го оствариме

Курир - 03.07.2020

Денеска започнувам со средба со пензионерите од населеното место Ченто, општина Гази Баба. Ги посетив овие луѓе кои велат дека оваа ненародна власт на никаков начин не ги потпомогнала, ниту пак ги исполнила ветувањата во однос на пензионерите.

ФОТО: Мисајловски на средба со пензионерите од Ченто

Курир - 03.07.2020

Носителот на листата на ВМРО-ДПМНЕ во изборната единица 2, Владо Мисајловски денеска во рамките на предизборната кампања се сретна со пензионерите од скопската населба Ченто. Мисајловски, пред пензионерите ја презентираше изборната програма, како и ...

Мисајловски: Изборниот ден да помине во демократска атмосфера

Опсервер - 02.07.2020

Скопје, 2 јули 2020 Денеска имаме една убава прилика да дојде и министерот за внатрешни работи тука во Даме Груев во општина Ѓорче Петров. Се разбира со своите работни активност да им укаже на граѓаните дека секој има право да си го даде својот ...

Мисајловски: Луѓето се убедени во победата на ВМРО-ДПМНЕ

Курир - 02.07.2020

Овој ден го завршувам со средба со жителите од населеното место Ново Село, општина Ѓорче Петров. Овие луѓе се мои сограѓани, пријатели, соседи со кои секојдневно се среќавам, но секоја средба со нив ми е драга на свој начин.

Мисајловски: Не сме сите исти, ние се обврзуваме дека ќе работиме посветено и ќе се бориме за секој еден од вас

Курир - 02.07.2020

Не сме сите исти. Ние се обврзуваме дека ќе работиме посветено и ќе се бориме за секој еден од вас. Македонија заслужува ...

Мисајловски: Не сме сите исти, ние се обврзуваме дека ќе работиме посветено и ќе се бориме за секој еден од вас

Република - 02.07.2020

Не сме сите исти. Ние се обврзуваме дека ќе работиме посветено и ќе се бориме за секој еден од вас. Македонија заслужува обнова!, порачува потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ Владо Мисајловски и носител на листа во ИЕ 2.

Мисајловски: Граѓаните сакаат реални проекти кои ќе бидат остварени, а не празни флоскули

Курир - 02.07.2020

Убавото е чувството кога ќе сретнете насмеани и позитивни граѓани во населеното место Хром, општина Ѓорче Петров. Ова е место каде што отсекогаш се водела главната битка на сите изминати избори досега.

Мисајловски се сретна со младите од Бутел

Вечер - 02.07.2020

Владо Мисајловски, потпретседател и носител на листа на ВМРО-ДПМНЕ во втората изборна единица, во рамки на својата денешна агенда од изборната кампања оствари средба со младите од Бутел. Мисајловски на средбата беше придружуван и од кандидатот за ...

Мисајловски: За 500-те најдобри студенти од државните универзитет вработувања во државните институции

Курир - 02.07.2020

Денеска сум тука во Бутел каде што имам повеќе средби со повеќе граѓаните. Сега ќе имам средби и со младите од Бутел кои навистина сакаат да останат тука и да живеат во Република Македонија, ова денеска преку прес-конференција го истакна носителот ...

Мисајловски: За 500-те најдобри студенти од државните универзитет вработувања во државните институции

24Инфо - 02.07.2020

Интегрален текст од изјава на Владо Мисајловски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ „Денеска сум тука во Бутел каде што имам повеќе средби со повеќе граѓаните. Сега ќе имам средби и со младите од Бутел кои навистина сакаат да останат тука и да живеат во ...

Мисајловски: За 500-те најдобри студенти од државните универзитет вработувања во државните институции

Опсервер - 02.07.2020

Денеска сум тука во Бутел каде што имам повеќе средби со повеќе граѓаните. Сега ќе имам средби и со младите од Бутел кои навистина сакаат да останат тука и да живеат во Република Македонија.

Мисајловски: За 500-те најдобри студенти од државните универзитети вработувања во државните институции

iPortal - 02.07.2020

Денеска сум тука во Бутел каде што имам повеќе средби со повеќе граѓаните, истакна Владо Мисајловски, потпретседатело на ВМРО-ДПМНЕ. „Сега ќе имам средби и со младите од Бутел кои навистина сакаат да останат тука и да живеат во Република Македонија.

Мисајловски: За 500-те најдобри студенти од државните универзитет вработувања во државните институции

Либертас - 02.07.2020

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листата кандидати за пратеници во Втората изборна единица Владо Мисајловски денеска најави за 500-те најдобри студенти од државните универзитет вработувања во државните институции.

Најдобрите студенти ќе се вработуваат во државни институции, ветува Мисајловски

Кајгана - 02.07.2020

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листата кандидати за пратеници во Втората изборна единица Владо Мисајловски денеска најави за 500-те најдобри студенти од државните универзитет вработувања во државните институции.

МИСАЈЛОВСКИ: Вработување за 500-те најдобри студенти од државните универзитети

Денешен - 02.07.2020

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листата кандидати за пратеници во Втората изборна единица Владо Мисајловски денеска најави за 500-те најдобри студенти од државните универзитет вработувања во државните институции.

Мисајловски: За 500-те најдобри студенти од државните универзитет вработувања во државните институции

Нетпрес - 02.07.2020

Денеска сум тука во Бутел каде што имам повеќе средби со повеќе граѓаните. Сега ќе имам средби и со младите од Бутел кои навистина сакаат да останат тука и да живеат во Република Македонија, ова денеска преку прес-конференција го истакна носителот ...

Мисајловски: Луѓето се убедени во победата на ВМРО-ДПМНЕ

Република - 02.07.2020

Овој ден го завршувам со средба со жителите од населеното место Ново Село, општина Ѓорче Петров. Овие луѓе се мои сограѓани, пријатели, соседи со кои секојдневно се среќавам, но секоја средба со нив ми е драга на свој начин.

Мисајловски: Луѓето се убедени во победата на ВМРО-ДПМНЕ

Нетпрес - 02.07.2020

Овој ден го завршувам со средба со жителите од населеното место Ново Село, општина Ѓорче Петров. Овие луѓе се мои сограѓани, пријатели, соседи со кои секојдневно се среќавам, но секоја средба со нив ми е драга на свој начин.

Мисајловски: Изборниот ден да помине во демократска атмосфера, никој да не се плаши од уцени и притисоци

Курир - 02.07.2020

Денеска имаме една убава прилика да дојде и министерот за внатрешни работи тука во Даме Груев во општина Ѓорче Петров. Се разбира со своите работни активност да им укаже на граѓаните дека секој има право да си го даде својот глас, да се чувствува ...

Мисајловски: Изборниот ден да помине во демократска атмосфера

24Инфо - 02.07.2020

Денеска имаме една убава прилика да дојде и министерот за внатрешни работи тука во Даме Груев во општина Ѓорче Петров. Се разбира со своите работни активност да им укаже на граѓаните дека секој има право да си го даде својот глас, да се чувствува ...

Мисајловски: Изборниот ден да помине во демократска атмосфера

Република - 03.07.2020

Денеска имаме една убава прилика да дојде и министерот за внатрешни работи тука во Даме Груев во општина Ѓорче Петров. Се разбира со своите работни активност да им укаже на граѓаните дека секој има право да си го даде својот глас, да се чувствува ...

Мисајловски: Граѓаните на Македонија заслужуваат подобар животен стандард и ние мораме да се бориме тоа да го оствариме

Нетпрес - 03.07.2020

Денеска започнувам со средба со пензионерите од населеното место Ченто, општина Гази Баба. Ги посетив овие луѓе кои велат дека оваа ненародна власт на никаков начин не ги потпомогнала, ниту пак ги исполнила ветувањата во однос на пензионерите.

Стојаноски во Ново Село: Тука победува обновата, победува Македонија

Нетпрес - 03.07.2020

Кандидатот за пратеник во изборната единица 2 на ВМРО-ДПМНЕ, Бојан Стојаноски заедно со носителот на изборната единица 2 Владо Мисајловски и со кандидатот на пратеник Наташа Менкиноска остварија средба со граѓаните на Ново Село.

Мисајловски: СДСМ не ги исполни ветувањата на пензионерите, ВМРО-ДПМНЕ ќе им донесе подобар стандард

Вечер - 03.07.2020

Денеска започнувам со средба со пензионерите од населеното место Ченто, општина Гази Баба. Ги посетив овие луѓе кои велат дека оваа ненародна власт на никаков начин не ги потпомогнала, ниту пак ги исполнила ветувањата во однос на пензионерите.

Мисајловски: Граѓаните на Македонија заслужуваат подобар животен стандард и ние мораме да се бориме тоа да го оствариме

Поглед - 03.07.2020

Денеска започнувам со средба со пензионерите од населеното место Ченто, општина Гази Баба. Ги посетив овие луѓе кои велат дека оваа ненародна власт на никаков начин не ги потпомогнала, ниту пак ги исполнила ветувањата во однос на пензионерите.

Мисајловски: Ветуваме нови странски инвестиции и отварање на нови работни места

24Инфо - 03.07.2020

Интегрален текст од изјава на Владо Мисајловски, потретседател на ВМРО-ДПМНЕ и Носител на изборна единица 2. „Денеска имам една убава можност тука да разговарам со граѓаните во општина Гази Баба.

Мисајловски: Ветуваме нови странски инвестиции и отвoрање нови работни места

Либертас - 03.07.2020

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на кандидатската листа за пратеници во Втората изборна единица Владо Мисајловски денеска во општина Гази Баба ги запозна граѓаните за проектот „Обнова за Македонија“.

Мисајловски: Ветуваме нови странски инвестиции и отвoрање нови работни места

Слободен Печат - 03.07.2020

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на кандидатската листа за пратеници во Втората изборна единица Владо Мисајловски денеска во општина Гази Баба ги запозна граѓаните за проектот „Обнова за Македонија”.

(Видео) Мисајловски: Македонија ќе ја направиме земја со под 10 проценти невработеност

Вечер - 03.07.2020

Одлични проекти и одлични решенија нуди проектот Обнова за Македонија, затоа е добро да разговараме и да ги понудиме на граѓаните, рече потретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на изборна единица 2, Владо Мисајловски, во општина Гази Баба.

Мисајловски: Ветуваме нови странски инвестиции и отвoрање нови работни места

Курир - 03.07.2020

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на кандидатската листа за пратеници во Втората изборна единица Владо Мисајловски денеска во општина Гази Баба ги запозна граѓаните за проектот „Обнова за Македонија“.

Мисајловски: Ветуваме нови странски инвестиции и отвoрање нови работни места

+инфо - 03.07.2020

Според него, мора да се направи многу повеќе и да се обнови Македонија – како што рече „да ја обновиме инфраструктурата, уметноста, науката, културата, да ги обновиме и оние нови работи места кои ние ги ветуваме, односно Македонија да стане место ...

Мисајловски: Ветуваме нови странски инвестиции и отвoрање нови работни места

iPortal - 03.07.2020

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на кандидатската листа за пратеници во Втората изборна единица Владо Мисајловски денеска во општина Гази Баба ги запозна граѓаните за проектот „Обнова за Македонија“.

Мисајловски: Ветуваме дека пензиите во нарeдниот период ќе пораснат преку 20 проценти

МКД - 03.07.2020

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на кандидатската листа за пратеници во Втората изборна единица Владо Мисајловски денеска во општина Гази Баба ги запозна граѓаните за проектот „Обнова за Македонија“.

Мисајловски: ВМРО-ДПМНЕ се единствени кои градат инфраструктура, затоа се обврзуваме на повеќе од 1.000 километри ...

Курир - 03.07.2020

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, и носител на изборната единица 2, Владо Мисајловски денеска беше во посета на Шуто Оризари од каде што истакна дека овие избори граѓаните треба да изберат помеѓу Зоран Заев кој го заборави народот и единствено се ...

Мисајловски: Ветуваме нови странски инвестиции и отварање на нови работни места

MakPress - 03.07.2020

Денеска имам една убава можност тука да разговарам со граѓаните во општина Гази Баба. Одлични проекти и одлични решенија нуди проектот Обнова за Македонија, затоа е добро да разговараме и да ги понудиме на граѓаните Имав неколку средби тука со некои ...

Мисајловски: ВМРО-ДПМНЕ се единствени кои градат инфраструктура, затоа се обврзуваме на повеќе од 1.000 километри ...

24Инфо - 03.07.2020

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, и носител на изборната единица 2, Владо Мисајловски денеска беше во посета на Шуто Оризари од каде што истакна дека овие избори граѓаните треба да изберат помеѓу Зоран Заев кој го заборави народот и единствено се ...

Мисајловски: Ветуваме нови странски инвестиции и отвoрање нови работни места

Бизнис Вести - 03.07.2020

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на кандидатската листа за пратеници во Втората изборна единица Владо Мисајловски денеска во општина Гази Баба ги запозна граѓаните за проектот „Обнова за Македонија”.

Мисајловски: Се обврзуваме на повеќе од 1.000 километри регионални државни патишта

Република - 03.07.2020

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, и носител на изборната единица 2, Владо Мисајловски денеска беше во посета на Шуто Оризари од каде што истакна дека овие избори граѓаните треба да изберат помеѓу Зоран Заев кој го заборави народот и единствено се ...

Мисајловски: Се обврзуваме на повеќе од 1.000 километри регионални државни патишта

Либертас - 03.07.2020

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на кандидатската листа за пратеници во Втората изборна единица Владо Мисајловски при денешната посета на Шуто Оризари истакна дека на овие избори граѓаните треба да изберат меѓу Зоран Заев кој, како што рече, ...

Мисајловски: Се обврзуваме на 1.000 километри регионални патишта

А1 On - 03.07.2020

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на кандидатската листа за пратеници во втората изборна единица Владо Мисајловски при денешната посета на Шуто Оризари истакна дека Шуто Оризари е целосно запоставено од владата на СДСМ и Зоран Заев кои, како ...