TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ со Декларација во ЕП како гаранција ќе ги внесува Бугарите во Уставот?

Фокус - 18.03.2023

Според моменталната ситуација, владејачката СДСМ заедно со своите коалициони партнери, е далеку од обезбедување 80 пратеници кои би ги гласале уставните измени во Собранието. За постигнување на потребната бројка секако и се потребни шест до осум ...

Мицкоски: Уставни измени под диктат на Бугарија нема да има, ВМРО-ДПМНЕ нема да го дозволи тоа, Ковачевски нема ...

Алфа - 18.03.2023

Уставни измени нема да има, ВМРО-ДПМНЕ нема да го дозволи тоа. Нема веќе уценети политички структури кои за жал биле дел од партијата и исплашени од судски прогон ќе гласаат, како што беше случајот со Преспанскиот договор, порача лидерот на ...

Мицкоски: Уставни измени во овој пратенички состав под бугарски диктат и во овие околности нема да има

Курир

Мицкоски: Уставни измени во овој пратенички состав под бугарски диктат и во овие околности нема да има

24 Вести

Мицкоски: Уставни измени во овој пратенички состав под бугарски диктат и во овие околности нема да има

Макфакс

Мицкоски: Уставни измени во овој пратенички состав под бугарски диктат и во овие околности нема да има

Опсервер

Мицкоски: Уставни измени во овој пратенички состав нема да има

А1 On

МИЦКОСКИ ОД ОХРИД: Уставни измени во овој пратенички состав, под бугарски диктат и во овие околности во Македонија нема да има

Денешен

Република еМагазин Локално ТВ21 24Инфо +инфо Нетпрес

Уставни измени секако нема да има во овој собраниски состав, порача Мицкоски

МКД - 18.03.2023

„Уставни измени во овој пратенички состав и под бугарски диктат. како и во овие околности нема да има. Тоа што го прави власта е процес кој што на крајот ќе се удри од ѕид, ќе заврши неуспешно.

И Мицкоски е во Охрид, но на увид на градежни активности: Уставни измени нема да има, заврши времето на уценети политичари

360 степени

Левица: Мицкоски директно учествуваше да не помине Законот за амнестија!

Пулс24 - 18.03.2023

Додека во Собранието на Република Македонија се гласаше предлог-Законот за амнестија на осудените за 27 април, Христијан Мицкоски заедно со Олга Лозановска и Силвана Ангелевска пратенички во Собранието си водеа партиска агенда во Битола.

Законот за амнестија на осудените од 27 април не помина, обвинувања кои пратеници не гласале

Мета - 17.03.2023

Откако пратениците од Собранието вчера не го прифатија предлог-законот за амнестија на осудените за „крвавиот четврток“ од 27 април 2017 година, денеска опозициските пратеници се расправаат зошто дел од нив не гласале за овој предлог кој беше ...