TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Цепелинот „Лазаров“ во топ 5 моменти на првото коло на Мундијалот (ВИДЕО)

24 Ракомет - 12.01.2019

Првото коло на Светското првенство во Германија и во Данска донесе интересни натпревари на кои имаше добар ракомет, но и изненадувања. На овие средби имаше неколку интересни потези кои секако го привлекоа вниманието.

Братскиот цепелин на Лазарови е дел од најдобрите потези на СП (ВИДЕО)

Sport 1 - 12.01.2019

Македонската репрезентација го почна Светското првенство (СП) во Германија и Данска со триумф од 38-29 против Јапонија, а мечот го одбележаа многу атрактивни акции, меѓу кои и цепелинот на браќата Лазарови.

Филип Лазаров: За нас единствено мерило е како играме во очите на Раул

Екипа - 12.01.2019

ЕКИПА во Минхен, Стеван Цаневски Филип Лазаров е еден од најискусните во таборот на македонската репрезентација, значаен адут на Раул Гонзалес во периодите кога се игра „седум на шест“. Тој го постигна најубавиот гол на дуелот со Јапонија, по ...

„Цепелинот“ на Лазарови во Топ 5 потези на денот на СП! (ВИДЕО)

SportMedia - 12.01.2019

Вчера официјално започна настапот на најдобрата македонска репрезентација на Светското првенство со триумфот над Јапонија во првото коло со 38:29. На овој меч видовме и еден прекрасен „цепелин" на релација Кирил и Филип Лазаров, потег кој се најде ...

ВИДЕО: „Цепелинот“ на Лазарови, меѓу најдобрите потези на денот на СП

Gol.mk - 12.01.2019

Светската ракометна федерација (ИХФ) ги одбра најдобрите потези од вчерашниот ден на Светското првенство (СП) во Германија и Данска, а меѓу нив има место за една наша акција од нашиот национален тим.

Германците горди на Филип Лазаров

SportMedia - 12.01.2019

Единствениот играч на бундеслигашот, кој има обврски на СП во Германија и Данска е главна ѕвезда деновиве. Македонскиот репрезентативец Филип Лазаров е главна ѕвезда во неговиот клуб, германски Ратинген деновиве, со оглед на тоа дека тој е ...

ВИДЕО: Филип Лазаров е дечко за посебни мисии и копирање на увежбани цепелини!

Спортклуб - 12.01.2019

На првиота подготвителен меч против Србија, Филип Лазаров постигна еден атрактивен цепелин, потпомогнат од неговите соиграчи. Скоро идентичен цепелин Лазаров постигна и на вчерашниот меч против селекцијата на Јапонија, овој пат асистент беше ...

(ВИДЕО) Братскиот „цепелин“ на Лазарови ги дотолчи Јапонците

Спортклуб - 11.01.2019

Македонија со убедлив триумф го отвори Светското првенство во Германија и Данска. Нашата репрезентација со 38:29 ја совлада Јапонија и на најдобар можен начин го најави следниот дуел со Бахреин.

ВИДЕО: „Ер Македонија“ полета и во Минхен – еве го цепелинот на браќата Лазарови!

Gol.mk - 11.01.2019

Македонската ракометна репрезентација го отвори Светското првенство со триумф над Јапонија , а еден од поубавите голови на мечот беше цепелинот на браќата Филип и Кирил Лазаров. Во финишот од средбата, Кире навлече неколку јапонски репрезентативци ...

Трета-среќа за Лазарови: Братски цепелин кој ги збудале Јапонците! (ВИДЕО)

Sport 1 - 11.01.2019

Очекувано лесна победа во пресметката со Јапонија обезбедена во брза игра со многу голови и еден куп акции, но и фантастични одбрани на голманот Борко Ристовски. Во нападот игравме разноврсно, а еден од најатрактивните голови го постигна братскиот ...

Лазаров шоу на Фичо и Кире

Оff.net - 11.01.2019

Ретко минува натпревар на Македонија без цепелин, без разлика дали противникот се вика Јапонија или Шпанија. Беа трпеливи, се обидоа еднаш, па два пати, па им успеа од трета мајка. Овој пат цепелинот беше ...

Лазаров за 24Ракомет ТВ: Знаевме дека сме една до две класи подобри од Јапонија (ВИДЕО)

24 Ракомет - 11.01.2019

Македонија победнички го стартуваше СП во Данска и Германија, а прва репрезентација која ја почуствува силата на Македонскиот национален тим беше Јапонија. “Самураите” беа совладани со 28-39, како увертира за тешките битки кои следуваат во ...

БРАТСКИ ЦЕПЕЛИН: Кире и Филип ги побудалеа Јапонците (ВИДЕО)

24 Ракомет - 11.01.2019

Македонија стартуваше победнички на Мундијалот во Германија и Данска, откако славеше со 38-29 во првото коло од шестиот настап на светските собири. Покрај голманот Ристовски, кој забележа 20 одбрани на оваа средба, сите други одиграа одлично, барем ...

Братскиот цепелин, одбраните на Борко (ВИДЕО)

SportMedia - 11.01.2019

Голманското шоу на Борко Ристовски, одличната игра на капитенот Кирил Лазаров, борбеноста на останатите поискусни ракометари го одбележаа дуелот со Јапонија. ИХФ изготви кратко видео од овој дуел, погледнете го братскиот цепелин меѓу Кирил и Филип ...

БРАТСКИ ЦЕПЕЛИН: Кире и Филип го режираа најубавиот погодок против Јапонија! (ВИДЕО)

Спортски - 11.01.2019

Македонија денес стартуваше со победа на Светското првенство против Јапонија која ја совладавме со резултат 29:38. Во ефикасниот натпревар еден од најубавите погодоци беше постигнат во соработка на браќата Лазарови.

ГОЛ НА МЕЧОТ: Братски цепелин – Кире и Филип Лазарови! (ВИДЕО)

Екипа - 11.01.2019

Одличен натпревар за македонската ракометна репрезентација на стартот на Светското првенство 2019 во Германија. Во Минхен славевме со 38-29 против Јапонците со извонредна реализација во нападот.

Македонија 10 години не загубила на отворање на СП

Екипа - 11.01.2019

ЕКИПА во Минхен, Стеван Цаневски Првиот натпревар секогаш е меѓу најзначајните на големите натпреварувања, но историјата вели дека македонските ракометари вообичаено добро се снаоѓаат на премиерите од светските шампионати.

Цела ракометна репрезентација е среќно заљубена!

Убавина и Здравје - 11.01.2019

Заслужни за успехот кој го постигнуваат на терен, делумно се и нивните сакани кои постојано ги бодрат и ги следат во чекор Деновиве во центарот на вниманието се ракометарите од македонската репрезентација кои во моментов се во Минхен, Германија каде ...

Шоу на браќата Лазарови (ВИДЕО)

Слободен Печат - 11.01.2019

Братскиот цепелин меѓу капитенот Кире и Филип Лазаров беше еден од најтрактивните моменти на мечот во кој нашите ракометари славеа со 38-29 над Јапонија на стартот од ...

Класата е вечна: Лазаров и Наѓ се единствените што играле на СП пред 20 години!

24 Ракомет - 11.01.2019

Вчера започна Светското првенство во Минхен, а во текот на денешниот ден македонската репрезентација ќе го одигра првиот натпревар против азискиот претставник Јапонија. Ова е шести настап за нашата селекција на Мундијалите, а првиот беше пред 20 ...

Лазаров: Јапонија е „нагазна мина“, мора да бидеме внимателни

Екипа - 11.01.2019

ЕКИПА во Минхен, Стеван Цаневски Капитенот Кире Лазаров предупредува дека Јапонија е незгоден противник што лесно може да изненади доколку не се даде максимумот на стартот од овој шампионат.

Ф. Лазаров: Јапонија напредува, но ние сме фаворити и нема да нè изненадат

Gol.mk - 11.01.2019

Македонската ракометна репрезентација вчера тренираше во „Олимпија хале“ и потоа низ видео снимки се подготви за дуелот со Јапонија денес од 15:30 часот. Еден од нашите најискусни ракометари и учесник на седмо големо натпреварување по ред, Филип ...

Лазаров: Червар направи многу за Мак-ракометот, ќе биде запишан во историјата

TopSport - 11.01.2019

Македонската ракометна репрезентација попладнево ќе го одигра првиот меч на 26.Светско првенство. Јапонија ќе биде првиот противник на Македонија во Минхен. Натпреварот ќе започне во 15:30 часот.

Лазаров тргнува во ново гол-шоу, останатите во лов на неверојатната бројка

SportMedia - 11.01.2019

Капитенот на македонската репрезентација, Кирил Лазаров е единствениот ракометар кој успеал да постигне 92 гола на овие натпреварувања. Спортмедиа во Минхен, Марија Ковачева Македонскиот „бомбардер" Кирил Лазаров постави високи стандарди во ...

Кире Лазаров единствен Македонец со шест ракометни Мундијали

Gol.mk - 10.01.2019

Кире Лазаров и Унгарецот Ласло Наѓ се единствените ракометари кои настапија на Светското првенство во Египет во 1999 година. Кога утре ќе истрча, предводејќи ја македонската селекција против Јапонија , Кире ќе го запише настапот на својот шести ...

Кога Кире дебитираше на СП, Мартин Серафимов уште не беше роден

Република - 10.01.2019

На Светското првенство во Германија и во Данска во репрезентацијата на Македонија се најде и капитенот на кадетската репрезентација, Мартин Серафимов за кого ова е прво ваков вид, но и шанса да стегне огромно искуство кое ќе му биде од голема корист ...

Кире Лазаров единствен репрезентативец кој играл на сите шест Мундијали

Вечер - 11.01.2019

Најдобриот македонски ракометар Кире Лазаров е единствениот македонски ракометар кој настапи на Светското првенство во Египет во 1999 година, а настапува и на Мундијалот во Германија и Данска, кој ќе се игра до 27 јануари.