TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бабиш: Северна Македонија има среќа со премиер како Заев

Press24 - 11.06.2019

Премиерот на Чешката Република кој денеска беше во Македонија, Андреј Бабиш, денеска даде пофалби за премиерот Зоран Заев. - Морам да кажам дека граѓаните на Северна Македонија се среќни што имаат ваков премиер кој има многу енергија и прави се во ...

Бабиш за Заев: Граѓаните на Северна Македонија имаат среќа што имаат ваков премиер

365 - 11.06.2019

„Морам да кажам дека граѓаните на Северна Македонија имаат среќа што имаат ваков премиер. Има голема енергија и прави сè за овој клучен миг во историјата на Република Северна Македонија да се оствари“, рече премиерот на Чешката Република – Андреј ...

Спасовски и Бабиш ги посетија чешките полицајци на јужната границa

Макфакс - 11.06.2019

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и премиерот на Чешката Република Андреј Бабиш денеска го посетија транзитниот центар Винојуг и имаа средба со чешките полициски службеници кои и помагаат на нашата полиција на јужната граница.

Поддршка од Чешка за датум за преговори со ЕУ

Телма - 11.06.2019

Чешкиот премиер, Андреј Бабиш се надева дека европскиот совет ќе одреди датум за почеток на преговори со Македонија. Бабиш, кој денеска се сретна со премиерот Заев, рече дека европските политичари мора да си го одржат ...

Спасовски: Чешка даде најголема поддршка за време на мигрантската криза

24Инфо - 11.06.2019

Владата на Чешката Република за време на мигрантската криза даде помош за јакнење на техничките капацитети на МВР и е еден од најголемите поддржувачи на нашата земја генерално, истакна министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски за време на ...

Бабиш: европските политичари да го одржат зборот

Р.С.Европа - 11.06.2019

Република Чешка ја поддржува Северна Македонија и ќе направиме се за што побргу да ги почнете преговорите за членство во ЕУ и да станете полноправен член на НАТО, изјави чешкиот премиер Андреј Бабиш, кој со својата делегација е во еднодневна посета ...

Џафери и Бабиш очекуваат позитивна одлука во однос на почетокот на преговорите

Независен - 11.06.2019

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија Талат Џафери денеска оствари средба со претседателот на Владата на Чешката Република Андреј Бабиш, кој е во дводневна официјална посета на нашата земја.

Заев – Бабиш: Чешка стои зад Северна Македонија да ги почне преговорите со ЕУ

Макфакс - 11.06.2019

Премиерот, Зоран Заев, денеска имаше средба на официјално ниво со чешка владина делегација, предводена од премиерот на Чешката Република, Андреј Бабиш. На средбата, како што соопшти владината прес-служба, била изразена отворена поддршка за Северна ...

Бабиш: Ако ЕУ не си го одржи зборот ќе го демотивира целиот регион

Алсат-М - 11.06.2019

Чешкиот премиер Андреј Бабиш, на заедничката прес-конференција со премиерот Зоран Заев, рече дека неговата земја ќе стори сѐ за да помогне Северна Македонија да добие датум за почеток на преговори, нагласувајќи дека нашата земја направила низа ...

Спасовски – Бабиш: Чешка даде најголема поддршка за време на мигрантската криза

PressingTV - 11.06.2019

Спасовски изрази подготвеност на македонската полиција за понатамошна соработка со цел за успешно справување со евентуална миграциска криза и генерално за обезбедување мир и стабилност во нашите држави, регионот и во Европа.

Сопругата на „чешкиот Трамп“ троши многу на облека, сака да пие прошек и е ѕвезда на Инстаграм

Слободен Печат - 11.06.2019

Освен по своето богатство, Андреј Бабиш вниманието го привлекува и поради 20-години помладата сопруга, Моника Бабишова. Премиерот на Чешка, Андреј Бабиш кој е во посета на Македонија, медиумите го нарекуваат „чешкиот Трамп“, првенствено поради тоа ...

Бабиш пристигна во Владата со мерцедесот со излижани гуми

Република - 11.06.2019

И премиерот на Република Чешка Андреј Бабиш, кој ја предводи чешката владина делегација, која е во работна посета на земјава, имаше чест да се вози во блиндираниот мерцедес, кој на Заев му донесе предизборна слава, а на Груевски две години затвор.

(фото) Погледнете каква убавица е сопругата на чешкиот премиер Андреј Бабиш кој е во посета на Македонија

Магазин - 11.06.2019

Актуелниот премиер на Чешка кој е во посета на земјава домашните и светски медиуми го нарекоа „чешкиот Трамп“, пред сè поради фактот дека е бизнисмен и има своја империја, сопственик е на два весника и најголемото радио во Чешка, ресторан со ...

Бабшиш го пофали Заев: Северна Македонија треба да е среќна со ваков премиер!

Фокус - 11.06.2019

Чешкиот премиер Андреј Бабиш истакна дека Македонија е најдобриот кандидат за членство во НАТО и ЕУ и сите услови се исполнети за отпочнување преговори. „Граѓаните на Северна Македонија треба да се среќни што имаат ваков премиер.

Вицепремиерот Анѓушев заедно со министрите Тевдовски, Бектеши и Николовски на средба со чешкиот премиер Бабиш

24Инфо - 11.06.2019

За време на официјалната посета на Република Северна Македонија, претседателот на Владата на Чешката Република, Н.Е. г. Андреј Бабиш, на работен појадок се сретна со економскиот тим на Владата, предводен од вицепремиерот за економски прашања Кочо ...

(фото) ПОСТ НА ДЕНОТ: Мерцедесот на Грујо, премиерот на Чешка и пиарот на Заев

Денешен - 11.06.2019

Мерцедесот на Грујо, премиерот на Чешка, знамето на Франција, пиар на Зоран Заев, гласи коментарот на Фејсбук за денешниот пречек на чешкиот премиер Андреј Бабиш во Скопје. И се друго е познато: Мерцедесот за кој актуелната власт го гони поранешниот ...

Чешкиот премиер стаса во Владата ВИДЕО

+инфо - 11.06.2019

Премиерот Зоран Заев на својот Фејсбук профил во живо го пренесува пречекот на |Чешкиот премиер Андреј Бабиш присигна во Владатта каде се Пред доаѓањето во Скопје, Бабиш најави дека ќе искаже поддршка од Чешката Република за евроинтеграцијата на ...

Моника Бабиш има 44 години и обожува да става слики на Инстаграм (ФОТО)

PressingTV - 11.06.2019

Сопругата на чешкиот премиер во својата земја важи за една од најубавите жени во својата земја. Моника Бабишова има 44 години и со Андреј се заедно околу дваесет години и имаат две деца. Таа е модна икона и обожува да става фотографии на Инстаграм.

Чешкиот премиер Андреј Бабиш во посета на земјава

Канал5 - 11.06.2019

Денеска во официјална посета на Македонија доаѓа чешкиот премиер Андреј Бабиш. Церемонијата за пречек е предвидена за 9.30 минути пред Владата, а потоа предвидени се средби на двете делегации.

Во живо – пречек на чешкиот премиер Андреј Бабиш

Независен - 11.06.2019

Во живо од пречекот на премиерот на Чешка Андреј Бабиш, во Владата. Официјален пречек на премиерот на Чешката Република, Андреј Бабиш Официјален пречек на премиерот на Чешката Република, Андреј Бабиш, во Владата на Република Северна Македонија.

ВО ЖИВО: Пречек на чешкиот премиер Андреј Бабиш во Влада

Либертас - 11.06.2019

Премиерот Зоран Заев на својот Фејсбук профил во живо го пренесува пречекот на чешкиот премиер Андреј ...

ВО ЖИВО: Пречек на чешкиот премиер Андреј Бабиш во Влада

Слободен Печат - 11.06.2019

Премиерот Зоран Заев на својот Фејсбук профил во живо го пренесува пречекот на чешкиот премиер Андреј Бабиш. Следете во живо: Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно ...

100.000 Чеси протестираа против него: Премиерот на Чешка има 3.7 милијарди долари на својата сметка

PressingTV - 11.06.2019

Делегација на Чешката Република предводена од премиерот Андреј Бабиш денеска ќе престојува во официјална посета на Македонија. Чешката делегација ќе биде пречекана со високи државни почести пред платото на Владата по што премиерот Бабиш ќе биде ...

Чешкиот премиер Бабиш во посета на Северна Македонија

Р.С.Европа - 11.06.2019

Делегација на Чешката Република предводена од премиерот Андреј Бабиш денеска ќе престојува во посета на Северна Македонија. По разговорите предвидена е заедничка прес-конференција на премиерите Зоран Заев и Андреј Бабиш.

Чешкиот премиер Бабиш во посета на земјава

Локално - 11.06.2019

Делегација на Чешката Република предводена од премиерот Андреј Бабиш денеска ќе престојува во официјална посета на Република Северна Македонија. Чешката делегација ќе биде пречекана со високи државни почести пред платото на Владата на Република ...

Министерот Спасовски и чешкиот премиер Бабиш ги посетија чешките полицајци на јужната граница

Centar - 11.06.2019

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и премиерот на Чешката Република Андреј Бабиш денеска го посетија транзитниот центар Винојуг и имаа средба со чешките полициски службеници кои и помагаат на нашата полиција на јужната граница.

Спасовски: Чешка даде најголема поддршка за време на мигрантската криза

Канал5 - 11.06.2019

Владата на Чешката Република за време на мигрантската криза даде помош за јакнење на техничките капацитети на МВР и е еден од најголемите поддржувачи на нашата земја генерално. Ова го истакна министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски за време ...

Џафери-Бабиш: Северна Македонија, освен поддршката од Чешка ја има и поддршката и на Вишеградската група

Слободен Печат - 11.06.2019

Џафери, како што информираат од неговиот кабинет, изразил благодарност за помошта и учеството на чешките полициски службеници во надзорот на јужната граница на Република Северна Македонија.

Заев – Бабиш: Чешка стои зад Северна Македонија да ги почне преговорите со ЕУ

24Инфо - 11.06.2019

Премиерот, Зоран Заев, денеска имаше средба на официјално ниво со чешка владина делегација, предводена од премиерот на Чешката Република, Андреј Бабиш. На средбата, како што соопшти владината прес-служба, била изразена отворена поддршка за Северна ...

(Фото) погледнете каква убавица е сопругата на чешкиот премиер Андреј Бабиш кој е во посета на македонија

Скопје24 - 11.06.2019

Актуелниот премиер на Чешка кој е во посета на земјава домашните и светски медиуми го нарекоа „чешкиот Трамп“, пред сè поради фактот дека е бизнисмен и има своја империја, сопственик е на два весника и најголемото радио во Чешка, ресторан со ...

Бабиш: Северна Македонија покажа деа е најдобриот кандидат, сите услови ги исполни и можеме да почнеме со официјалните ...

Либертас - 11.06.2019

Чешкиот премиер Андреј Бабиш истакна дека Македонија е најдобриот кандидат за членство во НАТО и ЕУ и сите услови се исполнети за отпочнување преговори. „Граѓаните на Северна Македонија треба да се среќни што имаат ваков премиер.

Анѓушев, Тевдовски, Бектеши и Николовски се сретнаа со Бабиш: Економските потенцијали да се искористат за поинтензивна ...

Скопје1 - 11.06.2019

За време на официјалната посета на Република Северна Македонија, претседателот на Владата на Чешката Република, Н.Е. г. Андреј Бабиш, на работен појадок се сретна со економскиот тим на Владата, предводен од вицепремиерот за економски прашања Кочо ...

Чешкиот премиер во посета на Македонија

Алсат-М - 11.06.2019

Делегација од Чешка, предводена од премиерот Андреј Бабиш, денеска ќе престојува во посета на Македонија. По средбата со премиерот Заев, предведена е заедничка прес конференција, по која чешкиот премиер и министерот за внатрешни работи, Оливер ...

Чешкиот премиер Бабиш пречекан со високи државни почести

Независен - 11.06.2019

Премиерот на Чешката Република, Андреј Бабиш, кој денеска ќе престојува во официјална посета на Република Северна Македонија, претпладнево со високи државни почести беше пречекан пред платото на Владата.

Спасовски и Бабиш ги посетија чешките полицајци на јужната границa

Н.Македонија - 11.06.2019

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и премиерот на Чешката Република Андреј Бабиш денеска го посетија транзитниот центар Винојуг и имаа средба со чешките полициски службеници кои и помагаат на нашата полиција на јужната граница.

Спасовски: Чешка даде најголема поддршка за време на мигрантската криза

А1 On - 11.06.2019

Владата на Чешката Република за време на мигрантската криза даде помош за јакнење на техничките капацитети на МВР и е еден од најголемите поддржувачи на нашата земја генерално, истакна министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски за време на ...

Бабиш очекува позитивна одлука за почетокот на преговорите со ЕУ

Макфакс - 11.06.2019

Претседателот на Владата на Чешката Република, Андреј Бабиш, кој е во дводневна официјална посета во земјава истакна дека очекува позитивна одлука од Европската Унија за почетокот на преговорите за Северна Македонија.

(ВИДЕО) Средба на премиерот Заев со чешкиот премиер Бабиш во рамки на официјална посета на земјава: Чешката Република ...

Бриф - 11.06.2019

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, придружуван од заменик претседателот на Владата и министер за внатрешни работи, Оливер Спасовски, заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи и ...

Бабиш: Северна Македонија покажа дека е најдобриот кандидат – сите услови се исполнети, следат официјалните преговори

iPortal - 11.06.2019

Чешкиот премиер Андреј Бабиш истакна дека Македонија е најдобриот кандидат за членство во НАТО и ЕУ и сите услови се исполнети за отпочнување преговори. „Граѓаните на Северна Македонија треба да се среќни што имаат ваков премиер.

Анѓушев: Искуството на „Локо Транс“ да го следат и другите чешки компании

+инфо - 11.06.2019

Чешкиот премиер ја искажал силната поддршка на Чешка за евроатлантските интеграции на земјата и за политичките процеси кои ги спроведува нашата Влада. Tековните предизвици во областа на земјоделството, енергетиката, како и надминувањето на јазот ...

Чешкиот премиер Бабиш пречекан со високи државни почести

Опсервер - 11.06.2019

Премиерот на Чешката Република, Андреј Бабиш, кој денеска ќе престојува во официјална посета на Република Северна Македонија, претпладнево со високи државни почести беше пречекан пред платото на Владата.

(ВИДЕО) Министерот Спасовски и чешкиот премиер Бабиш ги посетија чешките полицајци на јужната границa

Скопје1 - 11.06.2019

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и премиерот на Чешката Република Андреј Бабиш денеска го посетија транзитниот центар Винојуг и имаа средба со чешките полициски службеници кои и помагаат на нашата полиција на јужната граница.

Спасовски: Чешка најмногу ни помогна во мигрантската криза

Фокус - 11.06.2019

Владата на Чешката Република за време на мигрантската криза даде помош за јакнење на техничките капацитети на МВР и е еден од најголемите поддржувачи на нашата земја генерално, истакна министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски за време на ...

Средба на Џафери со чешкиот премиер Бабиш

Press24 - 11.06.2019

Претседателот на Собранието на Македонија Талат Џафери денеска оствари средба со претседателот на Владата на Чешката Република Андреј Бабиш, кој е во дводневна официјална посета на нашата земја.

Заев – Бабиш: Чешка стои зад Северна Македонија да ги почне преговорите со ЕУ

Точка - 11.06.2019

Премиерот Зоран Заев денеска имаше средба на официјално ниво со чешка владина делегација, предводена од премиерот на Чешката Република, Андреј Бабиш. На средбата, како што соопшти владината прес-служба, била изразена отворена поддршка за Северна ...

Бабиш се запозна со бизнис климата во нашата земја

Слободен Печат - 11.06.2019

Фокусот на средбата беа економските прашања, како и поддршката од Чешката Република на нашата земја за евро-атлантските интеграции. За време на официјалната посета на Република Северна Македонија, претседателот на Владата на Чешката Република, Н.Е.

Премиерот на Чешка, Андреј Бабиш, ќе ја посети нашата држава

Слободен Печат - 11.06.2019

Пред доаѓањето во Скопје, Бабиш најави дека ќе искаже поддршка од Чешката Република за евроинтеграцијата на Република Северна Македонија. Чешкиот премиер Андреј Бабиш, против кого неодамна се одржаа масовни протести во Чешка, заедно со својаа ...

Спасовски: Чешка даде најголема поддршка за време на мигрантската криза

Локално - 11.06.2019

Владата на Чешката Република за време на мигрантската криза даде помош за јакнење на техничките капацитети на МВР и е еден од најголемите поддржувачи на нашата земја генерално, истакна министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски за време на ...

Бабиш очекува позитивна одлука за почетокот на преговорите со ЕУ

24Инфо - 11.06.2019

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија Талат Џафери денеска оствари средба со претседателот на Владата на Чешката Република Андреј Бабиш, кој е во дводневна официјална посета на нашата земја.

Заев- Бабиш: Чешката Република стои зад Република Северна Македонија да ги отпочне преговорите со ЕУ

Press24 - 11.06.2019

Зоран Заев, придружуван од заменик претседателот на Владата и министер за внатрешни работи, Оливер Спасовски, заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи и заменик министерот за надворешни работи, Андреј Жерновски, ...