TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Град Скопје конечно ги доставил документите за Универзална сала до Министерството за култура

Независен - 07.12.2023

Повеќе од една година помина откако министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска и министерот за локална самоуправа Ристо Пенов, ненадејно отидоа кај градоначалничката Данела Арсовсска во Град Скопје, за да се договорат Министерството за ...

Арсовска конечно потпиша предавање на Универзална сала, Владата ќе ја гради во наредните три години

Сакам да кажам - 07.12.2023

Градоначалничката Данела Арсовска конечно ја предаде скопска Универзална сала на Министерството за култура. Арсовска минатата недела ја потпишала одлука за предавање на салата на Владата, речиси три месеци откако Советот на Град Скопје ја донесе ...

Министерството за култура ја презема реконструкцијата на Универзалната сала

360 степени

Костадиновска Стојчевска: Културата не смее веќе да чека

Бриф - 06.12.2023

Министерството за култура го презема правото за реконструкција на Универзална сала. Ги повикувам надлежните од Град Скопје веднаш да ја достават целокупната документација до Министерството за реконструкцијата да продолжи час поскоро.

Министерството за култура ја презема реконструкцијата на Универзална сала

А1 On - 06.12.2023

Владата на Република Северна Македонија ја разгледа и усвои Информацијата од Министерството за култура за пренесување на правото на реконструкција, доградба и надградба на објектот Универзална сала во Скопје, со што ова право се пренесува од Град ...

Од 204-та владина седница: Министерството за култура ја презема реконструкцијата на Универзална сала

Press24

Министерството за култура ја презема реконструкцијата на Универзална сала

24Инфо

Министерството за култура ја презема реконструкцијата на Универзална сала

Курир

Ќе се реконструира ли конечно? Влада ја превзема надлежноста врз Универзална сала

ММС

Министерството за култура ја презема реконструкцијата на Универзална сала

Макфакс

Министерството за култура ја презема реконструкцијата на Универзална сала

Lider

Опсервер Денешен Скопје1 Точка Телма Скопје инфо Република

Министерството за култура ја презема реконструкцијата на Универзалната сала

Локално - 06.12.2023

На денешната владина седница е усвоена информацијата од Министерството за култура за пренесување на правото за реконструкција на Универзалната сала, соопшти вечерва владината прес-служба. Со ова, правото за реконструкција на Универзална сала се ...

Министерството за култура ја презема реконструкцијата на Универзалната сала

Бриф

Министерството за култура ја презема реконструкцијата на Универзалната сала

Сител

Министерството за култура ја презема реконструкцијата на Универзалната сала

Zoom

Министерството за култура ја презема реконструкцијата на Универзалната сала

Рацин

Реконструкцијата на Универзална ја презема Министерството за култура

Нетпрес

Министерството за култура ја презема реконструкцијата на Универзалната сала

Нова ТВ

Независен Frontline CivilMedia Фокус Н.Македонија Либертас MakPress Фактор

ЌЕ СЕ РЕКОНСТРУИРА ЛИ КОНЕЧНО? Министерството за култура ја презема надлежноста врз Универзална сала

+инфо - 06.12.2023

Владата ја задолжи министерката за култура да го склучи доставениот текст на договор за регулирање на меѓусебните права и обврски помеѓу договорните страни во врска со реконструкција на објектот на Универзална сала во Скопје, се вели во соопштението ...