TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ким Кардашијан шета боса во Италија додека Кортни и Тревис ги прават последните подготовки за свадбата на тврдина ...

Црнобело - 22.05.2022

Ким Кардашијан повторно го „краде“ целото внимание на сестра ѝ – прошета боса низ италијанското село каде што Кортни и Тревис ќе прават свадба. Додека Кортни Кардашијан и Тревис Баркер ги прават последните подготовки за нивната свадба, Ким ...

(Фото) Семејството Кардашијан се во Портофино, Кортни го кажува третото „да“

Еспресо - 22.05.2022

СЕ Е ПОДГОТВЕНО ЗА СВАДБАТА НА КОРТНИ КАРДАШИЈАН ВО ПОРТОФИНО, известуваат италијанските медиуми. Кендал пристигна о своето момче Девин Букер, Кајли е со Сторми, но Тревис Скот го нема. Ким е исто така со својата Норт Вест, но Пит Дејвидсон не е ...

Ким ги игнорираше на Мет Галата – дали тоа ќе го направи и сега? Кортни Кардашијан во бизарен аутфит спремна да каже ...

Попара - 22.05.2022

Најстарата сестра од семејството Кардашијан, Кортни се мажи во Италија и ќе го каже судбоносното „да“ на својот партнер Тревис Баркер, по претходните две церемонии кои ги имаше во Лас Вегас и Јужна Калифорнија.

Викедов трета свадба на Кортни Кардашијан и Тревис Баркер, овојпат во италијанското Портофино

Еспресо - 21.05.2022

Вип гостите, според италијанските медиуми, веќе пристигнуваат во Портофино за да присуствуваат на третата свадба на моделката и музичарот. Манекенката и музичарот, по кажаното „да“ во Лас Вегас и законскиот брак склучен во Санта Барбара, се ...