TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Надал: Ми пречи само едно нешто во односот кој го имаме со Федерер

Дерби - 26.06.2022

Рожер Федерер оваа година става крај на една неверојатна серија, односно за првпат нема да настапи на Вимблдон по пауза од 23 години. Федерер како јуниор првпат настапил на отвореното тениски првенство во 98-ма година и немаше испуштено ниту едно ...

Надал подготвен за напад на третата гренд слем титула годинава: Штом сум тука, се чувствувам добро

Слободен Печат

Откриена тајната на Роџер Федерер

Екипа

Ѓоковиќ: Не можам во САД, тоа ми е дополнителен мотив во Лондон

Екипа

„Се е во ред со стапалото на Надал“

Екипа

Манијак ја нападнал мајката на Енди Мареј

Вечер Прес - 26.06.2022

Џуди Мареј, мајката на двајцата успешни тенисери Енди и Џејми Мареј, откри дека пред осум години имала сексуален напад. Таа е тениски тренер и долго време ги тренирала своите двајца синови, а сега едниот од нив отворено го раскажа шокантниот настан ...

Манијак ја нападнал мајката на Енди Мареј

Курир

Ѓоковиќ: Многу го почитувам Надал, иако сум еден од неговите главни ривали

Бриф - 26.06.2022

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ го сподели своето мислење за постигнувањата на Рафаел Надал. – Тој имаше операција во втората половина од минатата сезона и веднаш потоа освои Грен слем. Секако дека е импресивно.

Играта на трева на Ѓоковиќ е супериорна и тој е главен фаворит за триумф на Вимблдон

Слободен Печат

Американката со јасна порака за Вимблдон: Ѓоковиќ ќе има борба со демоните во Лондон, но ќе ги победи!

Спортклуб

Ѓоковиќ: Многу го почитувам Надал, иако сум еден од неговите главни ривали

Фокус

Ѓоковиќ: Многу го почитувам Надал, иако сум еден од неговите главни ривали

Опсервер

МУ СИМНУВАМ КАПА НА НАДАЛ Ѓоковиќ го пофали својот долгогодишен ривал

+инфо

Ѓоковиќ: Многу го почитувам Надал, иако сум еден од неговите главни ривали

Frontline

Вечер Прес

Надал: Веќе не чувствувам болка, но не можам да се опуштам

Gol.mk - 26.06.2022

Рафаел Надал победи на воведните Грен слем турнири од тековната сезона. Тоа го прави еден од фаворитите за успех и на Вимблдон. Шпанскиот шампион се мачеше со болка во стапалото во изминатиот период.

Падот на Федерер – проблем и за Ѓоковиќ и за Надал

Вечер Прес

Ѓоковиќ: Надал е импресивен, можам само да му симнам капа

Gol.mk

Ѓоковиќ покажува максимален респект: Му симнувам капа на Надал

Дерби

Бекер сè уште е во затвор, но ќе може да го гледа Вимблдон на ТВ

Слободен Печат - 26.06.2022

Легендарниот германски тенисер кој има три триумфи на Вимблдон, Борис Бекер сè уште е во затвор и нема да може да ги коментира случувањата од третиот годинешен гренд слем турнир, но ќе му биде дозволено да ги следи натпреварите од својата ќелија на ...

На Бекер му е дозволено да го прати Вимблдон од затвор

Екипа

Гркот Циципас го освои првиот турнир на трева, па скокна во базен (Видео)

СуперСпорт - 26.06.2022

Стефанос Циципас во финалето на турнирот во Мајорка славеше против Роберто Баутиста-Агут со 6-3, 3-6 и 7-6, па така ја освои првата титула на трева. Баутиста-Агут за првпат од 2014 година настапи во финале на натпреварување на трева, а за Циципас ...

Циципас во Мајорка ја освои првата титула на трева во кариерата

Gol.mk

Мареј открива низ каков кошмар и уцени поминала неговата мајка

Спортклуб - 24.06.2022

Трикратниот освојувач на гренд слем титула, Енди Мареј, отворено признава дека бил лут и бесен кога дознал дека неговата мајка Џуди била сексуално вознемирувања. Џуди Мареј својата приказна ја објави во колумна, откривајки дека тоа се случило на ...