TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ОБНОВЕНО: Во Капиштец се самоуби Коста Крпач, сопственик на “Нетпрес”

Нова ТВ - 27.04.2016

Полицијата на терен и медицински лица потврдија пред малку дека во станот од кој се слушнале пукотници се самоубил Коста Крпач, сопственик на сајтот “Нетпрес”. Денес во 13.3о часот се слушнале рафални истрели од една зграда во скопската населба ...

Аболицираниот Коста Крпач најден мртов во својот стан, полицијата истражува дали е самоубиство?

Телма - 27.04.2016

Полицијата потврди дека телото на 40-годишниот Коста Крпач е најдено во неговиот стан на улица Иво Лола Рибар откако полицајци тргнале да влезат во станот по сомнеж дека од неговиот стан е пукано во пракирано комби.

Крпач пронајден мртов со прострелна рана во својот стан во Капиштец

Фокус - 27.04.2016

Според МВР, истрагата тек ќе утврдува што точно се случило Коста Крпач е човекот кој пред неколку саати најверојатно пукаше во комбе од својот балкон кон паркингот во Капиштец, а подоцна е пронајден мртов во својот стан, тврдат од МВР.

Аболираниот Коста Крпач е лицето кое пукаше и се самоуби

Локално - 27.04.2016

Коста Крпач, кој предтходно пукаше во комбе од својот балкон кон паркингот во Капиштец, е пронајден мртов во својот стан, потврдуваат од МВР. Полицијата го нашла Крпач со прострелна рана во градниот кош.

Се самоуби сопственикот на порталот „Нетпрес“

Бриф - 27.04.2016

Полицијата на терен и медицински лица потврдија пред малку дека во станот од кој се слушнале пукотници се самоубил Коста Крпач, сопственик на сајтот “Нетпрес”, јавува Новатв. Денес во 13.3о часот се слушнале рафални истрели од една зграда во ...