TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ливерпул би дале 60 милиони фунти за Обамејанг

SportMedia - 18.06.2017

Според францускиот весник „Ла парисиен“, сопствениците на Ливерпул, „Фенвеј спортс групацијата“ е подготвена да го финансира мега-трансферот за напаѓачот од Габон, кој лани беше најдобар стрелец во Бундеслигата со 31 голови.

Клоп инсистирa Ливерпул да го купи Обамејанг

Стандард - 18.06.2017

Ливерпул размислува да го привлече голгетерот на германската Бундеслига и Борусија Дортмунд, Пјер Емерик Обамејанг, соопштува францускиот весник „Ле Паризиен“. ПСЖ и кинескиот тим Тјанжин веќе се откажаа од можноста да ги зајакнат составите со ...

Клоп го носи својот миленик и прави „напад од сиништата“

Спортски - 18.06.2017

Ливерпул е на чекор од првото големо засилување, па медиумите тврдат дека во следните денови треба да биде комплетиран трансферот на Мохамед Салах од Рома. Меѓутоа тоа не е се, Клоп сака да го донесе и голгетерот на Борусија Дортмунд, Пјер Емерик ...

Венгер нема да смета на Жиру во новата сезона

А1 On - 18.06.2017

Менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер му ставил до знаење на Оливие Жиру дека нема да му биде потребен во новата сезона, пренесуваат британските медиуми. Францускиот стручњак му рекол на Жиру да си бара нов клуб, а за негов ангажман е заинтересиран ...

Вест Хем сериозно заинтересиран за Жиру

СуперСпорт - 18.06.2017

Од таборот на Вест Хем ова лето ќе се обидат да го донесат играчот на Арсенал, Оливие Жиру. Според еминентниот англиски спортски медиум „Скај Спортс“, Жиру е на листата на играчи од нападот кои Вест Хем сака да ги доведе ова лето.

Единствената шанса на Обамејанг за голем европски трансфер е Јирген Клоп!

Спортклуб - 18.06.2017

Милан не верува дека Обамејанг вреди толкава сума на пари, за Реал едноставно не е доволно добар, ниту новиот спортски директор на ПСЖ не е воодушевен поради што и го стопираше трансферот, па и Франција пропадна како опција.

Ливерпул тргнува по Обамејанг

Екипа - 18.06.2017

Ливерпул е лидер во трката по Пјер Емерик Обамејанг, откако раководството на „црвените“ реши да почне преговори со Борусија Дортмунд за да го доведе голгетерот кој претходно имаше успешна соработка со Јирген Клоп во таборот на „милионерите“.

Потврдено: Жиру непотребен на „Емирати“!

Спортски - 18.06.2017

Разеделбата неминовна. Менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер нема да смета на Оливие Жиру во наредната сезона. Оваа информација ја потрврди францускиот весник „Л’Екип“ кој тврди дека Арсен Венгер му соопштил на напаѓачот дека може да си бара нов клуб.

Мурињо ѓи уништува плановите на Венгер

СуперСпорт - 17.06.2017

Лаказет нема да остане во Лион. Мурињо е во потрага по напаѓач и не успеа да го донесе Мората, па сега е заинтересиран за Лаказет, кој исто така е посакуван од Арсенал. Лион изјавија дека добиле пристојна понуда од Арсенал, но медиумите изјавуваат ...

Венгер нема да смета на Жиру во новата сезона

Локално - 18.06.2017

Менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер му ставил до знаење на Оливие Жиру дека нема да му биде потребен во новата сезона, пренесуваат британските медиуми. Францускиот стручњак му рекол на Жиру да си бара нов клуб, а за негов ангажман е заинтересиран ...

Обамејанг ќе игра за својот ментор?!

Република - 18.06.2017

Ливерпул е лидер во трката по Пјер Емерик Обамејанг, откако раководството на „црвените“ реши да почне преговори со Борусија Дортмунд за да го доведе голгетерот кој претходно имаше успешна соработка со Јирген Клоп во таборот на „милионерите“.

Венгер нема да смета на Жиру во новата сезона

Телевизија Нова - 18.06.2017

Менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер му ставил до знаење на Оливие Жиру дека нема да му биде потребен во новата сезона, пренесуваат британските медиуми. Францускиот стручњак му рекол на Жиру да си бара нов клуб, а за негов ангажман е заинтересиран ...