TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Еден фудбалер е голема желба на Гвардиола, но тој е категоричен: “Може да играм само за еден клуб …“

Спортманија - 08.12.2023

Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола, постојано се обидува да ја зголеми конкуренцијата во својата екипа и да доведе нови фудбалери со кои актуелниот освојувач на Премиер лигата и Лигата на шампионите ќе биде уште поквалитетен.

Гвардиола: Во моментов Манчестер Сити не е најдобриот тим во светот

МакФудбал

Гвардиола: Мојата работа е да најдам начин да се вратам на победничките патеки

А1 On

Манчестер сити добива големо засилување во продолжение од сезоната

СуперСпорт

Добра вест за Пеп: Сити добива големо засилување!

SportSport

Сериозен ли е Пеп: Ако се случи тоа нешто оваа сезона – одам во пензија!

Спортклуб

МАНЧЕСТЕР СИТИ Е ВО ТЕШКА КРИЗА – Пеп Гвардиола по болниот пораз: “Се мачевме, беше навистина тешко…“

Во Центар

Сатон: Сити е во криза затоа што му судиме според различни стандарди

Дерби - 08.12.2023

Манчестер Сити освои само три бода на последните четири натпревари, а оваа негативна серија беше заокружена со поразот од Астон Вила. На оваа средба избраниците на Пеп Гвардиола упатија само два удара кон противничкиот гол, а играта ги загрижи ...

Астон Вила со победата над Сити собори клупски рекорд стар 92 години!

SportSport

Астон вила растура во Премиер лигата, но Емери вели дека не се во игра за титулата

Спортманија

Емери му одржа лекција по фудбал, Гвардиола во ниту еден од неговите 535 меча како тренер не бил вака надигран

Спортманија

Гвардиола: Се мачиме

Спортклуб

Гвардиола најави: Ако тоа се случи оваа сезона – заминувам!

Спортски

Гвардиола не памети полош натпревар на негова екипа од вчерашниот против Астон Вила

Слободен Печат

Спортски МакФудбал Дерби Спортски Екипа Sport 1 365 24Фудбал

(Видео) Сити падна во Бирмингем, Мектомини е херојот на „Олд Трафорд“

Макфакс - 06.12.2023

Два фантастични ја затвроија вечерашната програма од 15.коло во Премиер лигата. Во Бирмингем, Астон Вила го победи Манчестер сити (1:0), а во Манчестер Јунајтед славеше над Челси 2:1. Во последните 23 натпревари, Астон Вила победи само еднаш против ...

ВИДЕО: Мектоминеј е херојот на Манчестер јунајтед против Челси

Слободен Печат

(Видео) Сити падна во Бирмингем, Мектомини е херојот на „Олд Трафорд“

Опсервер

(Видео) Сити падна во Бирмингем, Мектомини е херојот на „Олд Трафорд“

Скопје1

Сити падна во Бирмингем, Мектомини е херојот на „Олд Трафорд“

MTM