TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Иниеста заминува во Кина поради бизнисот со вино

А1 On - 16.04.2018

Фудбалерот на Барселона, Андрес Иниеста, веројатно на крајот од сезоната ќе замине во кинескиот клуб Тјанџин, а шпанскиот весник „Марка“ објави дека главна причина за ваквата одлука е неговиот бизнис со вино.

Чави ја долови тактичката генијалност на Пеп од историските 2:6 во Мадрид

Дерби - 16.04.2018

Пеп Гвардиола вчера и официјално ја освои својата прва титула во англиската Премиер лига, трофеј кој самиот тој еден ден претходно го најави како едно од неговите најглеми достигнувања во кариерата, од едноставна причина што смета дека првенството ...

Најпијаниот трансфер во историјата на фудбалот - Иниеста во Кина го носи и своето вино

Sport 1 - 16.04.2018

Андрес Иниеста ја првршува својата долга авантура на „Камп Ноу“ и од следната сезона ќе го гледаме во некој кинески клуб, барем така со голема сигурност пренесуваат одредени шпански медиуми.

НАЈПИЈАНИОТ ТРАНСФЕР ВО ПОНОВАТА ИСТОРИЈА: Иниеста оди во Кина и со себе го носи своето вино

SportMedia - 16.04.2018

Од Каталонија и од Барселона ќе се прости како шампион на Шпанија, не и на Лигата на Шампионите. Се чини дека тоа ќе биде и засекогаш во натпреварувањето во кое беше најдобар четири пати. Медиумите на Пиринеите се согласни со тврдењата дека ...

Многу повеќе од фудбал: Бизнисменот Иниеста ќе игра во Кина – поради своето вино!

Спортклуб - 16.04.2018

Од „Камп Ноу“ ќе се прости со титулата шампион на Шпанија, но останува жал поради она брутално „претепување“ во четвртфиналето од Лигата на шампионите кога Рома и одржа лекција на Барселона.

Познато кога Иниеста ќе ја соопшти одлуката околу неговата иднина

Дерби - 16.04.2018

Легендарниот фудбалер на Барселона, Андрес Иниеста ќе ја објави одлуката околу неговата иднина веднаш по финалниот натпревар од Копа дел Реј. Каталонскиот весник „Спорт“ пишува дека 33 годишниот Шпанец веќе ја донел одлуката, но ќе ја официјализира ...

Шпанците откриваат: Иниеста ја прифатил понудата, заминува поради – винаријата!

Спортски - 16.04.2018

Според сегашната ситуација изгледа дека повеќе нема дилеми – Андрес Иниеста заминува во Кина! Андрес Иниеста за помалку од еден месец ќе наполни 34 години и тоа е многу веројатно последниот роденден кој ќе го прослави како играч на Барселона.

Иниеста си тера бизнис со трансферот во Кина, новиот клуб ќе го откупува виното на Шпанецот во следните 10 години!

24Фудбал - 16.04.2018

Медиумите од Шпанија пишуваат дека фудбалот не е единствената причина за преселба на Андрес Иниеста во Кина, ѕвездата на Барса ќе го шири својот бизнис и продажбата на вино на Далечниот Исток По дуелот со Валенсија, Андрес Иниеста соопшти дека донел ...

Мен-ју дава 400 милиони евра за Нејмар, ама Бразилецот има куп услови за да дојде?

Sport 1 - 16.04.2018

Иако се најавуваше дека Реал Мадрид е единствениот клуб кој би можел да направи спектакл со трансфер на Нејмар од Пари Сен Жермен на „Сантјаго Бернабеу“, многу посериозен план за ангажман на Барзилецот барем во моментов има – Манчесер јунајтед, Тоа ...

Иниеста се сели во Кина поради бизнисот со вино?

TopSport - 16.04.2018

Според „Марка“ Барселона по финалето на Кралскиот куп ќе ја добие веста дека Андрес Иниеста заминува во Кина, а главен фактор за ова е неговиот бизнис со вино. „Бодега Иниеста“ е формирана во 2010 година и работи од неговиот роден град Фуенталбилја, ...

Пресврт во случајот со Умтити

СуперСпорт - 16.04.2018

Иако многумина очекуваа Самуел Умтити да си замине од редовите на Барселона тоа веројатно нема да се случи. Имено, во послендите неколку недели се шпекулираше дека Французинот нема да го продолжи договорот со Барселона, а Манчестер Јунајтед се ...

Нејмар откри каков совет добил од Меси по кој почнал да блеска во Барса

24Фудбал - 16.04.2018

Ѕвездата на ПСЖ на бразилската јавност и откри каков совет добил од Лео Меси на почетокот од кариерата во Барселона по кој почнал да блеска во дресот на „Каталонците“ Бразилецот, кој во 2013 година се пресели на Камп Ноу, за емисијата Алтас Хорас ...

Откриени детали – Двојна круна за Барса, а на прославата и најлошата можна вест!

Спортски - 16.04.2018

Капитенот на Барселона, Андрес Иниеста потврди дека веќе ја донел одлука за продолжување на својата кариера, а сите знаат дека одлучи да се пресели во Кина. Иниеста постигна договор со кинески Тјанџин Кванжан , со кој ќе потпише договор на три ...

Јунајтед нуди 400 милиони евра за Нејмар, Бразилецот бара и други засилувања

Кајгана - 16.04.2018

Иднината на бразилската ѕвезда Нејмар да Силва во ПСЖ е под знак прашалник, а на ова оди во прилог и фактот дека најскапиот играч на светот не беше присутен на прославата со соиграчите , по повод освојувањето на титулата во француското првенство.

Манчестер е најголем добитник: Нејмар не е сериозен, Реал се предомисли!?

СуперСпорт - 16.04.2018

Навивачите на ПСЖ ја коментираа одлуката на Нејмар да не се појави на мечот на кој ПСЖ го „уништи“ Монако и ја освои титулата, а во клубот не ја коментираа неговата одлука. Резултат од 7-1 тешко дека би го заинтересирало Нејмар, кој не размислува за ...

Јунајтед дава 400 милиони евра за Нејмар, но Бразилецот има услови: Донесете ги нив двајца и доаѓам!

Спортски - 16.04.2018

Тоа што не беше на прославата на титулата со соиграчите јасно говори дека иднината на Нејмар во ПСЖ е неизвесна. Токму тоа го тврди и францускиот „DonBalon“, кој во јавноста излезе со приказна дека Манчестер Јунајтед е подготвен да плати 400 милиони ...

Шпекулација или не? Нејмар за 400 милиони во Јунајтед, но има четири услови

Спортклуб - 16.04.2018

Нејмар во последно време се погласно се зборува дека ќе го напушти тимот на ПСЖ. Дополнително барем засега шпекулациите ги подгреа и фактото што Бразилецот не беше со екипата на прославата на титулата.

Иниеста по крајот на сезоната ќе каже дали оди во Кина

Слободен Печат - 15.04.2018

Капитенот на Барселона, Андрес Иниеста откри дека веќе донел одлука за својата иднина, но ќе ја објави на крајот на сезоната. Пред халфот има две можности – да остане за уште една последна сезона или да прифати понуда за две-три години во странство, ...

Иниеста заминува во Кина поради бизнисот со вино

Независен - 16.04.2018

Фудбалерот на Барселона, Андрес Иниеста, веројатно на крајот од сезоната ќе замине во кинескиот клуб Тјанџин, а шпанскиот весник „Марка“ објави дека главна причина за ваквата одлука е неговиот бизнис со вино.

Познато кога Иниеста ќе ја соопшти одлуката околу неговата иднина

Точка - 16.04.2018

Легендарниот фудбалер на Барселона, Андрес Иниеста ќе ја објави одлуката околу неговата иднина веднаш по финалниот натпревар од Копа дел Реј. Каталонскиот весник „Спорт“ пишува дека 33 годишниот Шпанец веќе ја донел одлуката, но ќе ја официјализира ...

Иниеста се сели во Кина поради бизнисот со вино?

Макфакс - 16.04.2018

Според „Марка“ Барселона по финалето на Кралскиот куп ќе ја добие веста дека Андрес Иниеста заминува во Кина, а главен фактор за ова е неговиот бизнис со вино. „Бодега Иниеста“ е формирана во 2010 година и работи од неговиот роден град Фуенталбилја, ...

Иниеста по крајот на сезоната ќе каже дали оди во Кина

+инфо - 15.04.2018

Пред халфот има две можности - да остане за уште една последна сезона или да прифати понуда за две-три години во странство, најверојатно Кина. Капитенот на Барселона, Андрес Иниеста откри дека веќе донел одлука за својата иднина, но ќе ја објави на ...

Иниеста заминува во Кина поради бизнисот со вино

Кајгана - 16.04.2018

Барселона, 16 април 2018 (МИА) - Фудбалерот на Барселона, Андрес Иниеста, веројатно на крајот од сезоната ќе замине во кинескиот клуб Тјанџин, а шпанскиот весник „Марка“ објави дека главна причина за ваквата одлука е неговиот бизнис со вино.

Иниеста се сели во Кина поради бизнисот со вино?

Sport M - 16.04.2018

Според „Марка“, Барселона по финалето на Кралскиот куп ќе ја добие веста дека Андрес Иниеста заминува во Кина, а главен фактор за ова е неговиот бизнис со вино. „Бодега Иниеста“ е формирана во 2010 година и работи од неговиот роден град ...

Иниеста заминува во Кина поради бизнисот со вино

Курир - 16.04.2018

Фудбалерот на Барселона, Андрес Иниеста, веројатно на крајот од сезоната ќе замине во кинескиот клуб Тјанџин, а шпанскиот весник „Марка“ објави дека главна причина за ваквата одлука е неговиот бизнис со вино.