TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Втора смрт на Рели Дакар

MTM - 24.01.2020

Холандскиот возач на мотоцикл, Едвин Строер, почина откако се урна со неговиот КТМ 450 пред две недели за време на претпоследната фаза на релито Дакар во Саудиска Арабија, потврди денеска неговата сопруга.

Релито Дакар ја зема и втората жртва: Едвин Стравер почина од здобиените повреди (ФОТО)

Sport 1 - 24.01.2020

Холандскиот мотоциклист Едвин Стравер почина денеска од последците од повредата добиени на овогодинешното издание на релито Дакар. Едвин е втора жртва на Дакар, а Холанѓанецот почина од повредите со кои се здоби на 16. јануари кога се возеже 11.

Холанѓанецот Стравер нова жртва на релито „Дакар“

Нетпрес - 24.01.2020

Организаторите на годинешното издание на релито „Дакар“, еден од најтешките тестови за издржливост на возилата и луѓето, објавија дека како последици од пад во 11-та етапа во петокот починал 48-годипшниот холандски мотоциклист Едвин Стравер.

Мотоциклистот Стравер почина од повредите добиени на Дакар релито

TopSport - 24.01.2020

Организаторите на Дакар релито потврдија дека холандскиот мотоциклист Едвин Стравер починал од сериозните повреди кои ги доби при падот на претпоследната етапа од релито на изддржливост во Саудиска Арабија, станувајќи втората жртва на трката по ...

Релито Дакар зема уште една жртва

Екипа - 24.01.2020

Холандскиот мотоциклист, Едвин Стравер почина осум дена по страотната несреќа која ја заработи на 11 етапа на годинашното издание на рели Дакар. Тој е втор мотоциклист кој го загуби животот, по Португалецот Пауло Гонсалвес кој загина на седмата ...

Мотоциклистот Стравер почина од повредите добиени на Дакар релито

Макфакс - 24.01.2020

Организаторите на Дакар релито потврдија дека холандскиот мотоциклист Едвин Стравер починал од сериозните повреди кои ги доби при падот на претпоследната етапа од релито на изддржливост во Саудиска Арабија, станувајќи втората жртва на трката по ...

Мотоциклистот Стравер почина од повредите добиени на Дакар релито

Точка - 24.01.2020

Организаторите на Дакар релито потврдија дека холандскиот мотоциклист Едвин Стравер починал од сериозните повреди кои ги доби при падот на претпоследната етапа од релито на изддржливост во Саудиска Арабија, станувајќи втората жртва на трката по ...