TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вилијамс го претстави новиот болид за сезоната 2019

24 Вести - 12.02.2019

Формула 1 тимот Вилијамс го претстави болидот за претстојната сезона во која спонзор ќе им биде британската компанија за телекомуникации „ROKiT“. Новиот болид е комбинација на бела и светло-сина боја.

Вилијамс го претстави новиот болид, клупските бои и богатиот спонзор

Gol.mk - 12.02.2019

Тимот на Вилијамс денес ги претстави само боите додека автомобилот – „FW42“, а тој за јавноста ќе биде обелоденет за една недела само на патеката Каталуња, каде пилотите на британскиот тим ќе ги започнат вообичаените тестови во пресрет на новата ...

Вилијамс го претстави новиот болид и се надева на голем успех (ВИДЕО)

Sport 1 - 11.02.2019

Вилијамс има болид со нов дизајн и детали кои ќе влијаат на резултатите, но и нова опрема која ќе ја носат членовите на тимот. Сите карактеристики Вилијамс ќе може да ги покаже во новата сезона, а кампањата на новиот болид ја опишуваат како „Животот ...

Вилијамс го промовираше болидот за сезоната 2019

Екипа - 11.02.2019

„Добредојде на свет“ – Со овие зборови Формула 1 тимот Вилјамс го промовираше болидот за сезоната 2019. Новиот дизајн кој значително ќе влијае на резултатите, но и новата опрема која ќе ја носат членовите на тимот се само некои од работите кои што ...

Вилијамс со Рокит во името и нови бои (ФОТО)

SportMedia - 11.02.2019

Тимот во претстојната сезона ќе биде Рокит Вилијамс рејсинг, а зад воланот се повратникот Роберт Кубица и дебитантот Џорџ Расел. Вилијамс е третиот тим (по Торо Росо и Хас) кој го претстави својот болид и тимот за новата сезона во Формула 1.

Вилијамс прави корекција и во името и во боите за 2019

24 Вести - 11.02.2019

Додека јавноста одбројува до нова, по можност спектакуларна сезона во Формула 1, тимовите напорно работат. Идната недела се одржуваат тренинг-возења во Барселона, а три од тимовите веќе ги обелоденија новите болиди.

Вилијамс со целосно нов изглед во новата сезона

TopSport - 11.02.2019

Славниот тим на Вилијамс го откри својот болид за 2019 со целосно нов изглед и шефицата Клер Вилијамс вели дека се работи за „нова генерација“ на тимот кој еднаш доминираше во спортот, но лани беше најслабиот во Ф1.

Ф1 тимот на Вилијамс го претстави новиот болид за сезоната 2019 (видео)

MTM - 12.02.2019

Формула 1 тимот на Вилијамс го претстави новиот болид за претстојната сезона во која спонзор ќе им биде британската компанија за телекомуникации „ROKiT". Новиот болид е комбинација на бела и светло-сина боја.

Вилијамс со целосно нов изглед во новата сезона

Макфакс - 11.02.2019

Славниот тим на Вилијамс го откри својот болид за 2019 со целосно нов изглед и шефицата Клер Вилијамс вели дека се работи за „нова генерација“ на тимот кој еднаш доминираше во спортот, но лани беше најслабиот во Ф1.

Ф1: Вилијамс со целосно нов изглед во новата сезона

OhridNews - 12.02.2019

Славниот тим на Вилијамс го откри својот болид за 2019 со целосно нов изглед и директорката Клер Вилијамс вели дека се работи за „нова генерација“ на тимот кој еднаш доминираше во спортот, но лани беше најслабиот во Ф1.