TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Одлука за прекин на издржувањето казна затвор за Бојан Јовановски

Локално - 28.11.2023

Основниот кривичен суд Скопје донел одлука за прекин на издржувањето казна затвор за Бојан Јовановски и одлуката му е доставена, потврди за МИА неговиот адвокат Владимир Туфегџиќ. -Како бранител ја потврдувам информацијата дека ваквата одлука иако е ...

Одлука за прекин на издржувањето казна затвор за Бојан Јовановски

Zoom

Одлука за прекин на издржувањето казна затвор за Бојан Јовановски

365

Боки 13 на слобода!

ММС

Во затвор останаа оние кои крадеа ќебапчиња: Боки - 13 пуштен на слобода поради неговата здравствена состојба

MakPress

Боки 13 пуштен од затвор

Сител