TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сетиен: Сонот да го тренирам Меси ми се оствари, ќе бидам одушевен ако ни се придружи и Нејмар

Gol.mk - 23.05.2020

Искусниот стратег на Барселона, Кике Сетиен, нема ништо против од следната сезона во своите редови да го има и бразилскиот ас Нејмар. Најскапиот фудбалер на денешницата долго време се поврзува со враќање на „Камп Ноу“, а шпанскиот тренер не ја ...

Сетиен одби да го кометира Артур но ги испофали Лаутаро и Пјаниќ

Дриблинг - 23.05.2020

Кике Сетиен се обиде да ја објасни ситуацијата во која се наоѓа неговиот состав во моментов и јавно проговори за шпекулациите според кои Миралем Пјаниќ од Јувентус и Лаутаро Мартинез од Интер се поврзуваат со трансфер во Барселона.

Сетиен ја потврди големата желба: Сакам да го тренирам, тој е класа фудбалер

Спортклуб - 23.05.2020

Тренерот на Барселона, Кике Сетиен, потенцира дека би сакал во иднина да го тренира Нејмар. Летото 2017, Нејмар во рекорден трансфер се пресели од Шпанија, да игра во француското првенство со ПСЖ, а првична цел му беше освојување на ЛШ и полесно ...

Еве што има да каже Сетиен за Ракитиќ, Нејмар и Лаутаро

Спортски - 23.05.2020

Главниот тренер на Барселона Кике Сетиен зборуваше за потенцијалното враќање на Нејмар на „Камп Ноу“ и истакна дека со задоволство би го видел повторно на „Камп Ноу“. Нејмар од Барселона премина во ПСЖ во 2017 година за рекордна оштета од 222 милион ...

Сетиен: Би сакал да го тренирам Нејмар

Sport M - 23.05.2020

На тренерот на Барселона, Квик Сетиен, не би пречело Нејмар да се врати на „Камп Ноу“. Во летото 2017 година, Нејмар премина од Барселона во ПСЖ за рекордни 222 милиони евра, но епизодата во „Паркот на принцовите“ не ги исполни неговите очекувања и ...

Луис Суарез не е подготвен

Sport M - 23.05.2020

Сетиен вели дека на Суарез му требаат уште неколку недели за да биде подготвен за игра. Луис Суарез ја остави повредата зад себе. Тој тренира со тимот откако Барселона се врати во тренинг центарот.

Сетиен: Би било прекрасно да го тренирам Нејмар

Опсервер - 23.05.2020

Барселона, 23 мај 2020 () – Тренерот на Барселона, Кике Сетиен, не ја крие желбата да работи со напаѓачот на Пари Сен Жермен, Нејмар. Бразилецот е поврзуван со каталонскиот клуб и оваа година. – Би било убаво да се тренира Нејмар еден ден.

Сетиен повторно беше запрашан за Пјаниќ: Сакам одлични играчи …

Sport M - 23.05.2020

Тренерот на Барселона, Квик Сетиен, стави до знаење дека би сакал да го види Миралем Пјаниќ во својот тим. Каталонскиот тим има намера уште повеќе да го засили средниот ред во наредниот преоден рок, а една од желбите е репрезентативецот на Босна и ...

Кике Сетиен со коментар за ангажманот на Миралем Пјаниќ: Секогаш кажувам дека сакам…

Дерби - 23.05.2020

Тренерот на Барселона, Кике Сетиен уште еднаш беше запрашан за трансфер активностите на неговиот клуб ова лето. „Каталонците“ ќе се засилуваат на неколку позиции на теренот,а она што е интересно е што речиси сите трансфери поради финансиската криза ...

За некои е некоректно да се зборува за играчи од други клубови, но тренерот на Барса тоа го прави без срам

24Фудбал - 23.05.2020

Тренерот на Барселона, Кике Сетиен смета дека Нејмар, Лаутаро Мартинез и Миралем Пјаниќ одлично би се вклопиле во неговиот тим. Многу од тренерите одбиваат да зборуваат за играчи од други клубови, сметајќи дека тоа е некоректно, но еден од нив не е ...

Сетиен: Лаутаро може да биде многу добар играч на Барса

Слободен Печат - 23.05.2020

– Има четири или пет играчи кои играат на неговата позиција кои се извонредни – вели тренерот на каталонскиот клуб за „БЕИН Спортс“. Кике Сетиен призна дека напаѓачот на Интер може да покаже многу добри перформанси во неговата Барселона.

Сетиен за бунтовникот во соблекувалната на Барселона: Ако така кажал, навистина не знам…

Екипа - 23.05.2020

Тренерот на Барселона, Кике Сетиен призна дека напаѓачот на Интер, Лаутаро Мартинез одлично би се вклопил во неговиот тим. „На сите ни е јасно дека има четири или пет фудбалери на таа позиција кои феноменално би се вклопиле во нашиот тим.

Сетиен за Нејмар: Неговиот индивидуален квалитет е - мама миа!

Sport 1 - 23.05.2020

Тренерот на Барселона, Кике Сетиен во интервју за „БеинСпортс“ зборуваше за Нејмар и дополнително ги зголеми шпекулациите дека Бразилецот наскоро би можел да се врати на „Камп Ноу“. Шпанецот е импресиониран од квалитетот на ѕвездата на ПСЖ и ...

Сетиен: Го сакам Нејмар во Барса, Ракитиќ ќе остане

TopSport - 23.05.2020

Тренерот на Барселона Кике Сетиен проговорил за можното враќање на Нејмар и за статусот на Иван Ракитиќ. Нејмар во 2017 година за рекордни 222 милиони евра ја напушти Барселона и се пресели во ПСЖ.

Пјаниќ до ПСЖ: Одам само во Барселона!

Спортски - 22.05.2020

Не престануваат шпекулациите за можниот трансфер на Миралем Пјаниќ во претстојниот преоден рок. Како што е веќе познато Барселона се смета за клуб во кој би можел Пјаниќ да ја продолжи кариерата.

Сетиен: Го сакам Нејмар во Барса, Ракитиќ ќе остане

Макфакс - 23.05.2020

Тренерот на Барселона Кике Сетиен проговорил за можното враќање на Нејмар и за статусот на Иван Ракитиќ. Нејмар во 2017 година за рекордни 222 милиони евра ја напушти Барселона и се пресели во ПСЖ.

Сетиен: Го сакам Нејмар во Барса, Ракитиќ ќе остане

Точка - 23.05.2020

Тренерот на Барселона Кике Сетиен проговорил за можното враќање на Нејмар и за статусот на Иван Ракитиќ. Нејмар во 2017 година за рекордни 222 милиони евра ја напушти Барселона и се пресели во ПСЖ.

Сетиен во Барса ги сака Нејмар, Лаутаро и Пјаниќ

МКД - 23.05.2020

Тренерот на Барселона, Кике Сетиен смета дека Нејмар, Лаутаро Мартинез и Миралем Пјаниќ одлично би се вклопиле во неговиот тим. Многу од тренерите одбиваат да зборуваат за играчи од други клубови, сметајќи дека тоа е некоректно, но еден од нив не е ...

Сетиен: Би било прекрасно да го тренирам Нејмар

Либертас - 23.05.2020

– Тренерот на Барселона, Кике Сетиен, не ја крие желбата да работи со напаѓачот на Пари Сен Жермен, Нејмар. Бразилецот е поврзуван со каталонскиот клуб и оваа година. – Би било убаво да се тренира Нејмар еден ден.

Сетиен: Би било прекрасно да го тренирам Нејмар

MakPress - 24.05.2020

Тренерот на Барселона, Кике Сетиен, не ја крие желбата да работи со напаѓачот на Пари Сен Жермен, Нејмар. Бразилецот е поврзуван со каталонскиот клуб и оваа година. – Би било убаво да се тренира Нејмар еден ден.