TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Гостиварци без пардон, го „стопија" Фени

SportMedia - 13.01.2018

Би се рекло очекувано, Гостивар лесно излезе на крај во дуелот против екипата која грчевите се бори за „оопстанокот", и тоа оној вистинскиот, да го одржи некогашниот шмпион „во чивот", што се вели да „преживее".

Пелистер ептен силен во Чаир, Гостиварци немилосрдни кон Фени индустри

Sport 1 - 13.01.2018

Кошаркарите на Пелистер остварија исклучително важна победа во борбата за опстанок и тоа како гости кај директниот ривал Шкупи (86-81) додека амбициозниот Гостивар немаше проблеми во пресметката со драстичниот ослабениот поради финансиската криза ...

Гостивар убедлив со Фени, Пелистер го победи Шкупи

Екипа - 13.01.2018

Кошаркарите на Гостивар на убедлив начин го совладаа Фени индустри (92-59), а Пелистер го изненади Шкупи на гости и славеше со 81-86. Тимот на Марјан Србиновски уште во првата четвртина создаде двоцифрена предност против кавадарчани (29-13), а потоа ...

Магдевски го реши „својот“ Фени, Пелистер го доби трилерот со Шкупи

Gol.mk - 13.01.2018

Екипата на Пелистер забележа трета победа во Првата лига, откако во возбудлив натпревар со 81-86 славеше над Шкупи. Чаирчани имаа предност во првиот дел, меѓутоа со лошо второ полувреме запишаа нов овосезонски пораз.

Сапунџиев од Карпош соколи потпиша за Фени индустри

Екипа - 12.01.2018

Фени индустри се соочува со сериозни финансиски проблеми, но кавадаречкиот клуб во секој случај не отстапува од својата зацртана политика – акцент да биде ставен на домашните кошаркари. Иван Сапунџиев е нов член на Фени, откако довчерашниот член на ...

Фени Индустри потпиша со Сапунџиев

Gol.mk - 12.01.2018

Екипата на Фени Индустри донесе нов македонски кошаркар во своите редови и постигна договор со Иван Сапунџиев. Кошаркарот кој има 22 години доаѓа како слободен, а последните настапи ги имаше во дресот на екипата на Карпош Соколи, која доживеа ...

Интервју со Бајрамали Саити тим менаџер на КК Гостивар

Gostivarpress.mk - 12.01.2018

Традиционално пред почеток на секоја кошаркарска полусезона Gostivarpress.mk разговара со претставници на гостиварскиот клуб. На местото тим менаџер е нешто помалку од 15 дена. Но доволно за овој период да се случат работи од кои можеби ќе зависи ...