TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Марадона удри по Лопетеги: Тој си поигра со луѓето…

Дерби - 14.06.2018

Репрезентацијата на Шпанија важеше за еден од главните фаворите за пехарот на Светското првенство во Русија, но по неочекуваните проблеми и смената на селекторот пред самиот старт на мундијалот останува отворено прашањето како ќе реагираат играчите.

Лопетеги со прва изјава по отказот од репрезентацијата на Шпанија

СуперСпорт - 14.06.2018

Новиот тренер на Реал Мадрид, Жулен Лопетеги доби отказ од селекторската позиција на Шпанија на еден ден пред почетокот на Светското првенство во Русија. Од фудбалската федерација на Шпанија се решија за ваков чекор веднаш штом беше потврдено дека ...

Клаудија му даде поддршка на Фернандо Јеро како селектор на Шпанија

Репортер - 14.06.2018

Ќерката на новоизбраниот селектор на Шпанската фудбалска репрезентација, Фернарндо Јеро, Клаудија Руиз, даде голема поддршка за нејзиниот татко преку социјалните мрежи. Поддршката стигна веднаш откако дознала дека поранешниот капитен на Реал Мадрид ...

Еуфорија во Мадрид: Познато е кога Реал ќе го претстави Лопетеги

Спортклуб - 14.06.2018

Актуелниот европски првак ја заврши работата околу новиот тренер и во следниот период ќе се обиде да го комплетира тимот за новата сезона. Официјално, клубот објави дека промоцијата на Хулен Лопетеги ќе се одржи вечерва во 19 часот, непосредно по ...

Лопетеги ќе потроши 100 милиони евра за својот омилен играч

Sport 1 - 14.06.2018

Реал Мадрид е подготвен да плати дури 100 милиони евра за Давид де Хеа, кој веќе неколку години е желба на „кралевите“, а конечно ќе биде исполнета по доаѓањето на Хулен Лопетеги на тренерското место.

Шпанските медиуми по скандалот во Русија: Најлошите 19 часа во историјата на репрезентацијата

Кајгана - 14.06.2018

Шпанската репрезентација вчера го преживеа еден од најголемите скандали во историјата на Светските првенства. На само 48 часа пред почетокот на нивниот прв натпревар на Мундијалот, федерацијата го отпушти селекторот Лопетеги и на негово место го ...

Матео Ковачиќ ни даде добра причина да навиваме за Хрватска

Оff.net - 14.06.2018

Реал ѝ го украде на Шпанија селекторот Лопетеги а во меѓувреме фудбалерите на „кралскиот клуб“ даваа кратки пораки зошто би требале да навиваме за нивната ...

Лопетеги вечер ќе ја каже својата страна од приказната, Реал ја закажа презентацијата на новиот тренер

24Фудбал - 14.06.2018

Хулен Лопетеги ќе се појави пред новинарите во 19 часот кога ќе биде преставен како нов тренер на Реал Мадрид, стратегот ќе има прилика да ја каже својата страна на приказната Хулен Лопетеги ја однесе Шпанија на светско но нема да ја предводи ...

Почнува ерата по Зидан: Познато е кога Лопетеги ќе дебитира на клупата на Реал

Спортклуб - 14.06.2018

Новиот тренер на Реал Мадрид, Хулен Лопетеги ќе ја направи прозивката на 17 јули без повеќе од половина тим бидејќи дури 14 фудбалери ќе настапат на Светското првенство во Русија. Своето деби на клупата тој ќе го забележи на 28 јули против ...

Реал Мадрид ја закажа промоцијата на Лопетеги!

Sport 1 - 14.06.2018

Хулен Лопетеги е нов тренер на Реал Мадрид, а на клупата ќе го замени Зинедин Зидан, кој пред две недели одлучи да даде отказ. Поради тоа што ја прифати понудата на „кралевите“, фудбалската федерација на Шпанија одлучи вчера да го отпушти и да најде ...

Јеро го вклучи Карвахал во конечниот список за Мундијалот

Sport M - 14.06.2018

Новиот селектор на Шпанија, Фернандо Јеро одлучи да го вклучи Даниел Карвахал во конечниот список за Мундијалот. Десниот дефанзивец на Реал Мадрид се опоравува од повредата и досега во кампот на „Фуријата“ чекаа да видат дали тој ќе биде подготвен ...

Рамос го нападнал Рубиалес поради отпуштањето на Лопетеги

Sport M - 14.06.2018

Капитенот на Шпанија, Серхио Рамос и претседателот на Шпанската фудбалска федерација, Луис Рубиалес биле многу блиску до тепачка, пишуваат медиумите во Шпанија. Двајцата се судриле во базата на тимот во Русија во врска со одлуката на шефот да го ...

Како во шпанскиот сојуз му заштедија на Реал Мадрид 2 милиони евра

Спортски - 14.06.2018

Јулијан Лопетеги е поранешен селектор на шпанската репрезентација, а нов тренер на Реал Мадрид. Вчера беше објавено дека Лопетеги само два дена пред првиот натпревар на Мундијалот доби отказ. Причината беше договорот со Реал.

ВИДЕО: Што се случувало меѓу Лопетеги и Јеро на неколку часа пред шокантната вест?!

Спортклуб - 14.06.2018

Шпанските медиуми тврдат дека имало сериозна тензија и сериозна расправија помеѓу Фернандо Јеро и Жулен Лопетеги пред 2-3 дена. Селекцијата на Шпанија која е сместека во Краснодар, таму е веќе неколку дена, каде одржува тренинзи, но и пред два дена ...

Лопетеги го добива првото засилување, и тоа ќе биде рекордно!

24Фудбал - 14.06.2018

Медиумите од Шпанија пишуваат дека новиот тренер на Реал Мадрид, Хулен Лопетеги наскоро ќе го добие првото засилување, на Сантијаго Бернабеу треба да пристигне голманот на Рома, Алисон По заминувањето на Зинадин Зидан позицијата на неколку играчи на ...

Јеро знае што треба на Мундијалот: Доаѓаме за титулата, нема смисла да не се бориме за тоа!

Спортклуб - 14.06.2018

Веднаш по превземањето на шпанската селекција, Фернандо Јеро ги постави високо целите на својата екипа, која ќе ја предводи на Мундијалот. Неочекуваниот расплет пред почетокот на Мундијалот и отказот на Лопетеги, придонесоа Шпанија брзо да ...

Реал вечер ќе го промовира Лопеги

Локално - 14.06.2018

Реал Мадрид ќе го претстави официјално својот нов тренер Хулен Лопетеги вечерва, најавија од Кралскиот клуб на својот сајт. Стратегот се врати рано утринава во својата татковина, откако беше отпуштен од националниот тим токму поради договорот со ...

Лопетеги има свои правила: Реал ќе жртвува двајца играчи, но затоа купува фантастични замени

СуперСпорт - 14.06.2018

Хулеп Лопетеги ќе воведе сопствени правила во екипата на Реал Мадрид, а тоа значи дека се знае првата жртва на тренерот, но и потенцијалните засилувања на екипата летово. Лопетеги сака нов голман, па Кејлор Навас ќе биде жртва, а како негова замена ...

Изјава на Лопетеги од пред три години даде јасна насока што треба Бејл да прави

24Инфо - 14.06.2018

Хулен Лопетеги вчера беше назначен за нов тренер на Реал Мадрид, а веднаш после неколку часови се појавија информации дека од Шпанската фудбалска федерација се бесни затоа што селекторот преговарал за клупски ангажман без нивно знаење и веднаш ...

Изјавите од минатото се огромен проблем за Лопетеги: Прво за Меси, а сега и за Бејл

Спортклуб - 14.06.2018

Шпанскиот тренер Жулен Лопетеги пред два дена официјално беше именуван за нов тренер на Реал Мадрид, па веднаш утредента доби отказ на клупата на Шпанија и нема да ја води на Мундијалот. Тој вчера го напушти кампот на репрезентацијата во Русија и се ...

Нема бунт во тимот, сите Шпанци посакуваат успех во Русија

Макфакс - 14.06.2018

Претседателот на Фудбалскиот сојуз на Шпанија, Луис Рубиалес, рекол дека во редовите на националниот тим не се случил никаков бунт, поради отказот што му беше врачен на селекторот Хулен Лопетеги.

Изјава на Лопетеги од пред три години даде јасна насока што треба Бејл да прави

Дерби - 14.06.2018

Хулен Лопетеги вчера беше назначен за нов тренер на Реал Мадрид, а веднаш после неколку часови се појавија информации дека од Шпанската фудбалска федерација се бесни затоа што селекторот преговарал за клупски ангажман без нивно знаење и веднаш ...

Прво засилување за Реал: Лопетеги на „Сантијаго Бернабеу“ го доведува шпанскиот репрезентативец

Точка - 14.06.2018

Хулен Лопетеги е избран за тренер на Реал Мадрид, а набрзо откако беше назначен за нов тренер на „Кралевите“ тој заработи отказ и нема да ја предводи репрезентацијата на Шпанија на Мундијалот во Русија.

Шпанска ,,Марка”: Перез направил лукав потег пред почетокот на Мундијалот со што им…

Дерби - 14.06.2018

Од Шпанската фудбалска вчера реагираа дека легендарниот поранешен фудбалер на Реал Мадрид, Фернандо Јеро ќе ја предводи репрезентацијата на Мундијалот во Русија. Досегашниот селектор на Шпанците, Хулен Лопетеги заработи отказ од оваа позиција по ...

Што кажа новиот тренер на Реал за Бејл во 2015. година?

Спортски - 14.06.2018

Шпанскиот тренер Лопетеги пред два дена беше именуван за нов тренер на Реал Мадрид, а веднаш потоа доби отказ на клупата на Шпанија и нема да ја води на Мундијалот. Тој уште вчера го напушти кампот на репрезентацијата во Русија и замина за Шпанија.

Мбапе за проблемите на Шпанија: И без Лопетеги тие се фаворити за титулата

Дерби - 14.06.2018

Младиот француски напаѓач, Килијан Мбапе и понатаму ја става Шпанија на врвот на главни фаворити за пехарот на престојното СП и покрај неочекуваните проблеми и турбуленции во „црвената фурија“ и отказот на селекторот Хулен Лопетеги пред самиот старт ...

Јеро: Не можам да сменам за два дена тоа што се градеше две години

Макфакс - 13.06.2018

Фернандо Јеро се најде во незавидна ситуација да стане шпански селектор на еден ден пред стартот на Мундијалот во Русија и на два дена пред првиот меч од шампионатот во петок против Португалија.

Дојде тренер, доаѓа и голман: Реал му најде замена на Кејлор Навас

Спортклуб - 13.06.2018

Еден ден откако постигна договор со Хулен Лопетеги, Реал Мадрид тргна во акција по засилувања, нешто што не се случуваше на “Бернабе” претходните три години. Флорентино Перес тргна од голманската позиција бидејќи, како што објавија шпанските ...

Седумте „кралеви“ од шпанската репрезентација не беа шокирани од случајот „Лопетеги“

Gol.mk - 13.06.2018

Фудбалскиот свет остана во шок откако денес челниците на шпанската фудбалска репрезентација одлучија да го отпуштат Jулен Лопетеги на 72 часа до официјалниот старт на Мундијалот. Причината е едноставна - селекторот го „издаде“ националниот тим и ...

Ништо без него: Пике ја растури хармонијата во шпанската репрезентација

Спортклуб - 13.06.2018

Сосема неочекувано, светскиот првак од 2010 година е во центарот на вниманието на фудбалската јавност на еден ден пред почетокот на Мундијалот. Причината е промената на селекторската функција откако вчера беше објавено дека Хулен Лопетеги се ...

На интернет кружи интересна фотографија од првиот тренинг на Јеро

Спортски - 13.06.2018

Новиот селектор на репрезентацијата на Шпанија, Фернандо Јеро денеска го одработи првиот тренинг со репрезентацијата. Добро познато е како Јеро го превзеде националниот тим на ден пред почетокот на првенството, но за тоа нема да зборуваме, туку за ...

Прва изјава на Јеро како селектор на Шпанија: Никој не може да го одземе нашиот сон

Спортски - 13.06.2018

Именувањето на Фернандо Јеро за нов селектор на Шпанија е веста на денот во фудбалскиот свет. Легендата на Реал Мадрид изненадувачки на клупата го наследи Јулиен Лопатеги кој експресно заработи отказ на еден ден пред почетокот на Светското првенство ...

Седум играчи одамна знаеле „од каде дува ветерот"...

SportMedia - 13.06.2018

По информацијата која Флорентино Перез му ја пренел на капитенот Серхио Рамос, истовремено истата ја дознале и Карвахал, Васкез, Асенсио, Иско, Фернандез и Ваљехо. Фдбалскиот свет остана изненаден кога Флорентино Перез во понеделникот објави дека ...

Јеро: Имаме шанса да се бориме за трофејот и треба да ја искористиме

Стандард - 13.06.2018

Фернандо Јеро очекувано беше претпазлив во реториката при првото појавување пред медиумите, откако беше назначен за тренер на Шпанија за Светското првенство. Легендата на Реал Мадрид го замени Хулен Лопетеги, кој беше отпуштен поради одлуката да го ...

Чави бурно го искритикува Лопетеги и ја оцени одлуката на Федерацијата

Дерби - 13.06.2018

Храбрата и бескомпромисна одлука на Шпанската Фудбалска федерација околу отказот на Хулен Лопетеги едноставно предизвика голема бура од реакции во јавноста на Пиринеите, бидејќи истата пристигна на само еден ден пред почетокот на Светското првенство ...

Лопетеги: Многу сум тажен, се надевам дека ќе го освоиме Светското

Стандард - 13.06.2018

Хулен Лопетеги, кој беше исфрлен од репрезентацијата, кажа неколку зборови, пред новинарите што го чекаа на аеродромот во Краснодар. Во исто време, новиот тренер Фернандо Јеро даваше прес-конференција.

Јеро: Ова е голем предизвик за мене

Вечер - 13.06.2018

Именувањето на Фернандо Јеро за нов селектор на Шпанија е веста на денот во фудбалскиот свет. Легендата на Реал Мадрид изненадувачки на клупата го наследи Јулиен Лопатеги кој експресно заработи отказ на еден ден пред почетокот на Светското првенство ...

Рамос испрати капитенска порака по турбуленциите во националниот тим и отказот на Лопетеги

Точка - 13.06.2018

Селекцијата на Шпанија важеше за еден од главните Топ 3 фаворити за титулата на Светското првенство во Русија, но пред самиот старт на мундијалот „црвената фурија“ минута низ неочекуван турбулентен период кој заврши со отказ на селекторот Хулен ...

Продолжуваат проблемите во шпанскиот табор

ЗаЗабава - 13.06.2018

Шпанија вчера беше изненадена со тоа што Жулен Лопетеги беше промовиран во нов тренер на Реал, за денеска да дојде уште еден, поголем шок. Федерацијата на Шпанија потврди дека му доделува отказ на Лопетеги и дека на негово место доаѓа легендата на ...

Зидан си замина, Лопетеги пристигна – но тренерот кој бил прв избор на Перез потврди дека ги одбил!

Спортклуб - 13.06.2018

Италијанскиот стратег Максимилијано Алегри потврди дека имал повик од Флорентино Перез, но дека истиот морал да го одбие. Реал Мадрид вчера го потврдија Жулен Лопетеги за нивни нов тренер, на големо изненадување на шпанската и светска јавноста, а ...

Фернандо Јеро ќе ја води Шпанија на СП

Макфакс - 13.06.2018

Фудбалскиот сојуз на Шпанија, претпладнево, му врачи отказ на селекторот Хулен Лопетеги, откако тој ден претходно ја прифати понудата на Реал, по завршувањето на Светското првенство да го наследи Зинедин Зидан.

Легендарниот дефанзивец Фернандо Јеро ќе ја води Шпанија на Мундијалот

24 Вести - 13.06.2018

Шпанија со нов селектор на Мундијалот во Русија, по отказот на Лопетеги. Официјално, Фернандо Јеро, некогашниот репрезентативец на „Фуријата“ и легенда на Реал Мадрид седнува на „жешкото“ столче.

Реал Мадрид доби тренер, сега работи на првото засилување

Спортски - 13.06.2018

Голема прашина се крена во фудбалската јавност откако еден од фаворитите за освојување на Светското првенство остана без селектор. Имено, селекторот на Шпанија, Јулен Лопетеги на големо изненадување беше назначен за нов тренер на Реал Мадрид.

Рамос и Иниеста се побунија но не помогнаа, Лопетеги доби отказ од Шпанија!

МКД - 13.06.2018

Шпанија го избрка селекторот Холен Лопетеги на ден пред светското првенство и на 48 часа пред дуелот со Португалија, не помогна ниту бунтот на играчите Првиот човек на Фудбалската федерација на Шпанија пресече, Хулен Лопетеги доби отказ.

На ден пред почетокот на СП Шпанија го отпушти селекторот

Либертас - 13.06.2018

Шпанскиот фудбалски сојуз донесе одлука да му додели отказ на селекторот Хулен Лопетеги. Овој чекор доаѓа на само еден ден пред стартот на Мундијалот во Русија, а е последица на тајните преговори што Лопетеги ги водел со сега веќе неговиот нов клуб ...

Шпанците го отпуштија Лопетеги, Рамос му го чува грбот

Макфакс - 13.06.2018

Хулен Лопетеги повеќе не е селектор на фудбалската репрезентација на Шпанија. Отако Реал Мадрид вчера објави дека Лопетеги ќе го наследи Зинедин Зидан, Фудбалскиот сојуз на Шпанија, на чело со претседателот Луис Рубијалес, донесе радикална одлука и ...

Шпанија го отпушти селекторот Лопетеги ден пред почетокот на мундијалот

Сакам да кажам - 13.06.2018

Шпанската фудбалска репрезентација остана без селектор на ден пред почетокот на Светското првенство во Русија, откако Хулен Лопетеги доби отказ. Ова уследи неполни 24 часа откако Реал Мадрид објави дека Лопетеги ќе биде негов нов тренер, ...

Официјално: Јеро ќе ја води „Фуријата“

Локално - 13.06.2018

Легендата на Реал Мадрид, Фернандо Јеро официјално беше прогласен за тренер на Шпанија и ќе ја води „Фуријата“ на светското првенство. Засега, не е јасно колку долго ќе биде назначувањето, но се претпоставува дека е до крајот на Мундијалот.

Ден пред почетокот на СП, Шпанија може да остане без селектор

Макфакс - 13.06.2018

Фудбалската јавност во Шпанија е во шок, по најавите дека националниот тим, ден пред стартот на Светското првенство во Русија, може да остане без селектор. Челниците на Фудбалскиот сојуз на Шпанија, предводени од претседателот Луис Рубијалес, се ...

Шок во Шпанија: Отказ за Лопетеги на еден ден пред СП

iPortal - 13.06.2018

Огромен потрес во редовите на шпанската фудбалска репрезентација на само 24 часа пред официјалното отворање на СП, откако Хулен Лопетеги доби отказ од функцијата селектор на „црвената фурија“.