TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски до Заев: Откако ќе го решам најголемиот проблем, ќе ги решаваме и сите останати

Курир - 12.07.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се огласи откако премиерот Зоран Заев го прозва и истакна дека Мицкоски нема храброст да решава проблеми. -Гледам дека господинот Заев потрупан со скандали, афери, криминал и корупција повторно се занимава со ...

Заев помага МПЦ да добие автокефалност, сметаат од СДСМ

ММС - 12.07.2019

На прес конференцијата на портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски, СДСМ реагираше со писмено соопштение во кое наведува дека Заев ги брани националните и државните интереси. Оттаму велат дека тој помага МПЦ да добие автокефалност.

Заев: Законот за ЈО да се донесе за граѓаните и иднината на државата

Press24 - 11.07.2019

Премиерот Зоран Заев го повика лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски заеднички да изнајдат решение за Законот за јавно обвинителство, не само заради Европската Унија, туку за граѓаните и иднината на нашата држава.

Заев: Мицкоски нема храброст да решава проблеми

Локално - 11.07.2019

Мицкоски нема храброст да решава проблеми. Дејствува против државата против стратешките интереси. Го кочи носењето на Законот за СЈО. Граѓаните ги надитрија лагите на ВМРО-ДПМНЕ. ВМРО-ДПМНЕ немаат став и не знаат што сакаат, изјави вечерва Се борев ...

Премиерот Заев: Мицкоски нема храброст да решава проблеми – Дејствува против државата и против стратешките интереси

Centar - 11.07.2019

Мицкоски нема храброст да решава проблеми. Дејствува против државата против стратешките интереси, порача вечерва премиерот Зоран Заев во гостувањето на ТВ Клан. – Го кочи носењето на Законот за СЈО. Граѓаните ги надитрија лагите на ВМРО-ДПМНЕ.

Заев во разговорите помага МПЦ да добие автокефалност, ВМРО-ДПМНЕ во разговорите договара провизии за автопати за ...

24Инфо - 11.07.2019

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се уште се фрустрирани од тоа што премиерот на државата и претседател на СДСМ, Зоран Заев жестоко ги брани државните и национални интереси и тоа го прави насекаде, во секој јавен настп и во секој телефоснки разговор.

Мицкоски слугува на туѓи интереси и застана против интересите на граѓаните и државата

24Инфо - 11.07.2019

Христијан Мицкоски слугува на туѓи интереси кои не сакаат нашата земја да стане дел од ЕУ и НАТО, кои се против напредокот и интеграцијата, велат од СДСМ. „Затоа Мицкоски е фрустриран и не може да се помири што премиерот на државата и претседател на ...

Мицкоски му порача на Заев: Со помош на народот ќе те решам на избори

Република - 12.07.2019

Христијан Мицкоски, лидерот на најголемата опозициска партија ВМРО ДПМНЕ му порача на претседателот на Владата и на СДСМ Зоран Заев дека со помош на народот ќе го реши најголемиот проблен на избори, а тоа е токму тој.

Заев: Законот за ЈО да се донесе за граѓаните и иднината на државата

1tv - 11.07.2019

Премиерот Зоран Заев го повика лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски заеднички да изнајдат решение за Законот за јавно обвинителство, не само заради Европската Унија, туку за граѓаните и иднината на нашата држава.

Заев: Мицкоски нема храброст да решава проблеми

24Инфо - 11.07.2019

Мицкоски нема храброст да решава проблеми. Дејствува против државата против стратешките интереси. Го кочи носењето на Законот за СЈО. Граѓаните ги надитрија лагите на ВМРО-ДПМНЕ. ВМРО-ДПМНЕ немаат став и не знаат што ...

СДСМ: Заев помага МПЦ да добие автокефалност, ВМРО-ДПМНЕ во разговорите договара провизии за автопати за нивните ...

iPortal - 11.07.2019

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се уште се фрустрирани од тоа што премиерот на државата и претседател на СДСМ, Зоран Заев жестоко ги брани државните и национални интереси и тоа го прави насекаде, во секој јавен настп и во секој телефоснки разговор.

СДСМ: Мицкоски слугува на туѓи интереси и застана против интересите на граѓаните и државата

Сител - 11.07.2019

Христијан Мицкоски слугува на туѓи интереси кои не сакаат нашата земја да стане дел од ЕУ и НАТО, кои се против напредокот и интеграцијата. Затоа Мицкоски е фрустриран и не може да се помири што премиерот на државата и претседател на СДСМ Зоран Заев ...

Мицкоски до Заев: Ќе те решам на избори заедно со народот

PressingTV - 12.07.2019

Гледам дека господинот Заев потрупан со скандали, афери, криминал и корупција повторно се занимава со опозицијата, измислува теми, пушта спотери да отргне внимание, ме прозива. А јас би му порачал дека откако заедно со народот, ќе го решам ...

Заев: Законот за ЈО да се донесе за граѓаните и иднината на државата

Опсервер - 12.07.2019

Премиерот Зоран Заев го повика лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски заеднички да изнајдат решение за Законот за јавно обвинителство, не само заради Европската Унија, туку за граѓаните и иднината на нашата држава.

СДСМ: Заев во разговорите помага МПЦ да добие автокефалност

Скопје1 - 11.07.2019

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се уште се фрустрирани од тоа што премиерот на државата и претседател на СДСМ, Зоран Заев жестоко ги брани државните и национални интереси и тоа го прави насекаде, во секој јавен настп и во секој телефоснки разговор.

СДСМ: Мицкоски слугува на туѓи интереси и застана против интересите на граѓаните и државата

iPortal - 11.07.2019

Христијан Мицкоски слугува на туѓи интереси кои не сакаат нашата земја да стане дел од ЕУ и НАТО, кои се против напредокот и интеграцијата. – обвинуваат од СДСМ. Затоа Мицкоски е фрустриран и не може да се помири што премиерот на државата и ...

Мицкоски до Заев: Прво ќе ве решам вас на избори па сите други проблеми

Press24 - 12.07.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се огласи откако премиерот Зоран Заев го прозва и истакна дека Мицкоски нема храброст да решава проблеми. -Гледам дека господинот Заев потрупан со скандали, афери, криминал и корупција повторно се занимава со ...

СДСМ: Заев во разговорите помага МПЦ да добие автокефалност

PressingTV - 11.07.2019

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се уште се фрустрирани од тоа што премиерот на државата и претседател на СДСМ, Зоран Заев жестоко ги брани државните и национални интереси и тоа го прави насекаде, во секој јавен настап и во секој телефонски разговор, ...

СДСМ: Мицкоски слугува на туѓи интереси и застана против интересите на граѓаните и државата

ММС - 11.07.2019

Христијан Мицкоски слугува на туѓи интереси кои не сакаат нашата земја да стане дел од ЕУ и НАТО, кои се против напредокот и интеграцијата. Затоа Мицкоски е фрустриран и не може да се помири што премиерот на државата и претседател на СДСМ Зоран Заев ...

Мицкоски до Заев: Откако ќе го решам најголемиот проблем, ќе ги решаваме и сите останати

Нетпрес - 12.07.2019

идерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се огласи откако премиерот Зоран Заев го прозва и истакна дека Мицкоски нема храброст да решава проблеми. Гледам дека господинот Заев потрупан со скандали, афери, криминал и корупција повторно се занимава со ...

СДСМ: Заев во разговорите помага МПЦ да добие автокефалност

Република - 11.07.2019

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се уште се фрустрирани од тоа што премиерот на државата и претседател на СДСМ, Зоран Заев жестоко ги брани државните и национални интереси и тоа го прави насекаде, во секој јавен настап и во секој телефонски разговор, ...

СДСМ: Мицкоски слугува на туѓи интереси и застана против интересите на граѓаните и државата

Опсервер - 11.07.2019

Христијан Мицкоски слугува на туѓи интереси кои не сакаат нашата земја да стане дел од ЕУ и НАТО, кои се против напредокот и интеграцијата. Затоа Мицкоски е фрустриран и не може да се помири што премиерот на државата и претседател на СДСМ Зоран Заев ...

СДСМ: Мицкоски слугува на туѓи интереси и застана против интересите на граѓаните и државата

Скопје1 - 11.07.2019

Христијан Мицкоски слугува на туѓи интереси кои не сакаат нашата земја да стане дел од ЕУ и НАТО, кои се против напредокот и интеграцијата. Затоа Мицкоски е фрустриран и не може да се помири што премиерот на државата и претседател на СДСМ Зоран Заев ...

СДСМ: Мицкоски слугува на туѓи интереси и застана против интересите на граѓаните и државата

Канал5 - 11.07.2019

Христијан Мицкоски слугува на туѓи интереси кои не сакаат нашата земја да стане дел од ЕУ и НАТО, кои се против напредокот и интеграцијата. Затоа Мицкоски е фрустриран и не може да се помири што премиерот на државата и претседател на СДСМ Зоран Заев ...

СДСМ: Мицкоски слугува на туѓи интереси и застана против интересите на граѓаните и државата

Локално - 11.07.2019

Христијан Мицкоски слугува на туѓи интереси кои не сакаат нашата земја да стане дел од ЕУ и НАТО, кои се против напредокот и интеграцијата,порачуваат од СДСМ. Затоа Мицкоски е фрустриран и не може да се помири што премиерот на државата и претседател ...

СДСМ: Мицкоски слугува на туѓи интереси и застана против интересите на граѓаните и државата

24 Вести - 11.07.2019

„Христијан Мицкоски слугува на туѓи интереси кои не сакаат нашата земја да стане дел од ЕУ и НАТО, кои се против напредокот и интеграцијата. Затоа Мицкоски е фрустриран и не може да се помири што премиерот на државата и претседател на СДСМ Зоран ...

СДСМ: Мицкоски слугува на туѓи интереси

А1 On - 11.07.2019

„Христијан Мицкоски слугува на туѓи интереси кои не сакаат нашата земја да стане дел од ЕУ и НАТО, кои се против напредокот и интеграцијата. Затоа Мицкоски е фрустриран и не може да се помири што премиерот на државата и претседател на СДСМ Зоран ...

СДСМ: Мицкоски слугува на туѓи интереси и застана против интересите на граѓаните и државата

MakPress - 11.07.2019

Христијан Мицкоски слугува на туѓи интереси кои не сакаат нашата земја да стане дел од ЕУ и НАТО, кои се против напредокот и интеграцијата. Затоа Мицкоски е фрустриран и не може да се помири што премиерот на државата и претседател на СДСМ Зоран Заев ...