TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Од понеделник трета доза од вакцините против ковид за одредени групи граѓани

360 степени - 24.09.2021

Сите граѓани што примиле втора доза од вакцината против ковид, во моментот кога ќе поминат шест месеци, ќе добијат СМС-порака дека може да се јават и да примат трета доза вакцина Од почетокот на следната недела, лицата на возраст над 60 години, како ...

Од понеделник трета доза вакцина и во Македонија

Сител

Здравствените власти одлучија - ќе има трета доза вакцина против Ковид 19

Глас на Америка

Од понеделник трета доза вакцина и во Македонија

Република

Најавија и трета доза вакцини, но што со лекувањето, со големата смртност, со…?

Скопско Ехо

Филипче: Трета доза вакцина ќе примат сите постари од 60 години, здравствени работници и имунокомпромитирани пациенти

4NEWS

Филипче: Трета доза вакцина ќе примат сите постари од 60 години, здравствени работници и имунокомпромитирани пациенти

Centar

Кумановски м. Тера Мета

Може ли да се комбинираат различните вакцини против ковид-19? Еве што велат експертите

Факултети - 24.09.2021

Во моментов во светот има повеќе достапни вакцини против ковид-19, а додека тече вакцинирањето со една или две дози, многумина се прашуваат дали има потреба од трета доза која би понудила поголема заштита од болеста.

Од понеделник трета доза за лицата над 60 години, здравствените работници и хронично болни

Канал5

Од понеделник боцкање со трета доза вакцина против корона

Алсат-М

Од понеделник почнува вакцинација против ковид со трета доза – дозволена е само Фајзер

Телма

Администрацијата за храна и лекови на САД, одобри трета доза од вакцината на Фајзер

Глас на Америка

Од понeделник трета доза вакцина за лица над 60 години,здравствените работници и хронично болни

Канал5

И во Македонија трета доза вакцина против ковид, но не за сите

Р.С.Европа

Иновативност

Од понеделник трета доза вакцина и во Македонија

Вечер Прес - 24.09.2021

И кај нас да се воведе трета доза вакцинација за сите лица кои се над 60 години, а кои пред шест месеци ја примиле втората доза, препорача Комитетот за имунизација. Трета доза се препорачува и за здравствените работници без разлика на нивната ...

Од понеделник и кај нас трета доза вакцина за лица над 60 години и за здравствените работници од ковид-центрите

МКД

Од понеделник трета доза вакцина и во Македонија

Акцент

Од понеделник трета доза вакцина против ковид 19

24 Вести

Филипче: Имаме препорака за трета доза кај граѓаните над 60 години, здравствените работници и кај тие со имунокомпромитирана состојба

360 степени

Третата доза ќе биде со „Фајзер“, без разлика која вакцина е претходно примена

Слободен Печат

Се препорачува трета доза на вакцина за граѓаните над 60 години и за сите здравствени работници без разлика на возраста

Сакам да кажам

Фактор Нова ТВ Бриф Вечер Прес 365 Кајгана Канал5 Курир

Од понеделник трета доза вакцина и во Македонија

Локално - 24.09.2021

Третата доза вакцина којшто ќе почне да се дава од понеделник, треба да биде „Фајзер”, без оглед која е претходно примената вакцина.Таа ќе биде наменета за граѓаните на возраст над 60 години, сите здравствени работници без оглед на возарста и сите ...

Филипче: Трета доза вакцина за постари од 60 години и за сите здравствени работници

МКД

Филипче: Постарите од 60 години да примат трета доза вакцина

Press24

Филипче: Постарите од 60 години да примат трета доза вакцинa

Либертас

Трета доза „Фајзер“ за постари од 60 години и за сите здравствени работници

Локално

Се препорачува трета доза на вакцината за лицата над 60 години, здравствените работници и хронично болните

ТВ21 - 23.09.2021

Од понеделник граѓаните ќе можат да ја примат и третата доза на вакцина против Ковид-19. Засилувачката (Бустер) дозата се препорачува за сите граѓани кои имаат здравствени проблеми независно на возраста.

Од понеделник трета доза на вакцина за лицата над 60 години и за здравствените работници

Вечер Прес

Трета вакцина може да се прими без разлика на типот на првата вакцинација, вели Филипче

Алсат-М

Филипче: Се препорачува трета доза вакцина за граѓани над 60-годишна возраст

Слободен Печат

Филипче: Препорака за трета доза вакцина за граѓани над 60 години, здравствени работници и хронично болните

Сител

Филипче: Трета доза вакцина за лица над 60 години, здравствените работници и хронично болните

Фокус

Од понеделник почнува вакцинацијата со трета доза, најави Филипче

ММС

ТВ21 OhridNews +инфо Lider Независен Скопје инфо Lider Точка