TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Како да ја исчистите машината за перење алишта

Попара - 23.05.2023

Со текот на времето, поради детергентот и нечистотијата, во машината за перење се таложи бигор, кој може да го отежни правилното функционирање. Затоа, машината за перење треба периодично да се чисти темелно.

Како вашите омилени парчиња од облеката да изгледаат како нови долго време?

Вечер Прес - 23.05.2023

Секој од нас сигурно дома во својот плакар има парчиња од гардеробата кои особено ги сака и посакува да ги носи уште многу години. Дали е тоа омилениот фустан, кадифената кошула или едноставно најомилената и најчесто носена маичка, време е да ...