TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Sony Xperia 3 ќе биде со најмоќниот процесор и 5G

Телефони.мк - 10.12.2019

Sony не престанува да не изненадува со својата Xperia линија, која овој пат ќе лансира моќен хардвер. Во 2020 година Sony Xperia 3 ќе биде претставен со најмоќниот Snapdragon 865 процесор, 12GB RAM меморија, Android 10 оперативен систем и ќе биде со ...

Samsung Galaxy S11 протече со футрола, со Samsung сензор од 108MP

Телефони.мк - 10.12.2019

Samsung S11 се појави на замаглени слики со футрола, со два сензора од 108MP за камерата, што е еднакво на рекордно висока резолуција, како и 50x зум. Потоа ја има и супериорната софтверска камера и 48MP телефото камерата.

Xperia 3 ќе понуди прилично сериозен хардвер

Локално - 09.12.2019

Sony продолжува да ја подобрува својата линија на паметни телефони Xperia, а врз основа на истечените во Интернет просторот карактеристики, можеме да процениме дека Xperia 3 ќе понуди прилично сериозен хардвер.

Се појавија дел од спецификациите на процесорите Huawei Kirin 1020 и Kirin 820

Локално - 09.12.2019

Популарните мобилни уреди на Huawei се напојуваат со моќни процесори со марка Kirin. Оваа стратегија помага да се намали зависноста од надворешни добавувачи и дополнително да се подобрат перформансите на хардверот.

Samsung Galaxy S11 ќе биде опремен со 5G чип

Кајгана - 09.12.2019

Сите информации упатуваат на тоа дека Samsung Galaxy S11 ќе биде смартфон кој ќе поддржува 5G мрежа, а корисниците нема да имаат потреба да купуваат дополнителен 5G модел, пишува Tech Radar.

Пазарот на премиум паметни телефони бележи сериозен пад

USB - 09.12.2019

Компанијата за пазарни анализи, Counterpoint Research го објави своето истражување на пазарот за премиум смартфоните во третиот квартал од годината. Во него се вклучени испораки на уреди со цена од над 400 американски долари, и генерално бележи пад ...

Новиот Samsung Galaxy S11 ќе има камера од 108 мегапиксели

Кајгана - 09.12.2019

Од неодамна кружат гласините за спецификациите на новиот Samsung Galaxy S11 кој ќе пристигне во 2020 година, а според најновите информации, смартфонот ќе има камера од 108 мегапиксели, пишува Bloomberg.

Samsung Galaxy S11 ќе има камера од 108 мегапиксели и 5X телефото зум

USB - 09.12.2019

Веќе одамна кружат гласини за спецификациите на новиот Samsung Galaxy S11 кој ќе пристигне во 2020. година, а според најновите информации, смартфонот ќе има камера од 108 мегапиксели, пишува Bloomberg.

Samsung Galaxy S11 ќе биде опремен со нов 5G чип

USB - 10.12.2019

Сите информации упатуваат на тоа дека Samsung Galaxy S11 ќе биде смартфон кој ќе поддржува 5G мрежа, а корисниците нема да имаат потреба да купуваат дополнителен 5G модел, пишува Tech Radar.