TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фридом Хаус: Македонија на последното место на Балканот за слободата на печатот

Радио МОФ - 29.04.2015

Македонија и оваа година се најде на последното место на Балканот, во новиот извештај на Фридом Хаус, за слободата на печатот. Оценката на Македонија е намалена за 10 поени во изминатите пет години, а во извештајот се спомнува и затвoрањето на ...

Балканско медиумско дно за Македонија

Deutsche Welle - 29.04.2015

Македонија е најлошо рангирана земја во регионот на Балканот според слободата на медиумите, се оценува во новиот извештај на организацијата Фридом Хаус. Македонија е земја со најголем пад во медиумските слободи на Балканот во последните пет години, ...

Според „Фридом Хаус“, Македонија има најмала медиумска слобода на Балканот

Нова ТВ - 29.04.2015

Рестриктивните закони и насилството врз новинарите придонесоа за глобално опаѓање на слободата на печатот во 2014 година, донесувајќи ја на најниско ниво во последните повеќе од 10 години, при што Македонија е најлошо рангирана на Балканот, соопшти ...

Фридом Хаус: глобалниот пад на слободата на печатот продолжи

Р.С.Европа - 29.04.2015

Слободата на печатот во последните 10 години, па и повеќе, е на најниско ниво во глобални рамки, соопшти Фридом Хаус. Во извештајот објавен денеска, организацијата со седиште во САД нагласува дека слободата на печатот значително е намалена во 18 ...

Фридом Хаус: Македонија во групата делумно слободни земји

Канал5 - 29.04.2015

Американската невладина организација Фридом хаус и во годинашниот извештај за слободата на медиумите ја рангира Македонија во делумно слободни земји. Во извештајот, меѓу другото, се наведува дека оценката за Македонија е влошена во изминатите пет ...

„Фридом Хаус“: Македонија со најмала медиумска слобода на Балканот

еМагазин - 29.04.2015

Според најновиот извештај на „Фридом Хаус“ за медиумска слобода, Македонија е најлошо рангирана на Балканот, во која слободата на медиумите опаѓа пет години по ред. Најголем пад на Балканот бележи Србија.

Македонија на дното на Балканот по слобода на медиумите

Локално - 29.04.2015

Македонија го допре дното на ионака цензурираниот Балкан. Нашата држава и новинарството оваа година се најде на последното место на Балканот, во новиот извештај на Фридом Хаус, за слободата на печатот.

Фридом Хаус: Слободата на медиумите во Македонија најниска на Балканот

24 Вести - 29.04.2015

Новите рестриктивни закони и насилството врз новинарите придонесоа за глобално опаѓање на слободата на медиумите во 2014 година, донесувајќи ја на најниско ниво во последните повеќе од 10 години, соопшти Фридом Хаус.

Фридом Хаус: Македонија во групата делумно слободни земји

Н.Македонија - 29.04.2015

Американската невладина организација Фридом хаус и во годинашниот извештај за слободата на медиумите ја рангира Македонија во делумно слободни земји Во извештајот, меѓу другото, се наведува дека оценката за Македонија е влошена во изминатите пет ...

„Фридом Хаус“: Македонија има најниска медиумска слобода на Балканот

+инфо - 29.04.2015

Новите рестриктивни закони и насилството врз новинарите придонесоа за глобално опаѓање на слободата на печатот во 2014 година, донесувајќи ја на најниско ниво во последните повеќе од 10 години, соопшти „Фридом Хаус“ во извештајот објавен денеска, ...

ФРИДОМ ХАУС: Македонија останува во групата делумно слободни земји

Телеграф - 29.04.2015

Во извештајот, меѓу другото, се наведува дека оценката за Македонија е влошена во изминатите пет години, а се посочува случајот со новинарот Томислав Кежаровски, кој, како што се наведува, бил притворен под сомнителни обвиненија дека открил ...

Фридом Хаус: Слободата на медиумите во Македонија најниска на Балканот

Локално - 29.04.2015

Новите рестриктивни закони и насилството врз новинарите придонесоа за глобално опаѓање на слободата на медиумите во 2014 година, донесувајќи ја на најниско ниво во последните повеќе од 10 години, стои во најновиот извештај на Фридом Хаус.

Фридом Хаус: Македонија во групата делумно слободни земји

Lider - 29.04.2015

Американската невладина организација Фридом хаус и во годинашниот извештај за слободата на медиумите ја рангира Македонија во делумно слободни земји, пренесува МИА. Во извештајот, меѓу другото, се наведува дека оценката за Македонија е влошена во ...

Македонија има најмала медиумска слобода на Балканот

Канал 77 - 29.04.2015

Рестриктивните закони и насилството врз новинарите придонесоа за глобално опаѓање на слободата на печатот во 2014 година, донесувајќи ја на најниско ниво во последните повеќе од 10 години, при што Македонија е најлошо рангирана на Балканот, соопшти ...

Фридом Хаус: Македонија во групата делумно слободни земји

Сител - 29.04.2015

Американската невладина организација Фридом хаус и во годинашниот извештај за слободата на медиумите ја рангира Македонија во делумно слободни земји. Во извештајот, меѓу другото, се наведува дека оценката за Македонија е влошена во изминатите пет ...

“Фридом Хаус“: Македонија најлошо рангирана на Балканот

Телма - 29.04.2015

Новите рестриктивните закони и насилството врз новинарите придонесоа за глобално опаѓање на слободата на печатот во 2014 година, донесувајќи ја на најниско ниво во последните повеќе од 10 години, при што Македонија е најлошо рангирана на Балканот, ...

Извештај на Фридом Хаус: Македонија зад Танзанија и Брегот на Слоновата коска

А1 On - 29.04.2015

Македонија продолжува со непопуларниот тренд на надолна линија на листатата на слободата на печатот и слободата во медиумите. Земјава се најде на последното место во регионов благодарение на новите рестриктивни закони и насилството врз новинарите, ...

Фридом Хаус: Македонија во групата делумно слободни земји

Утрински - 29.04.2015

Американската невладина организација Фридом хаус и во годинашниот извештај за слободата на медиумите ја рангира Македонија во делумно слободни земји. Во извештајот, меѓу другото, се наведува дека оценката за Македонија е влошена во изминатите пет ...

FH: Македонија со најмала медиумска слобода на Балканот

Макфакс - 29.04.2015

Рестриктивните закони и насилството врз новинарите придонесоа за глобално опаѓање на слободата на печатот во 2014 година, донесувајќи ја на најниско ниво во последните повеќе од 10 години, при што Македонија е најлошо рангирана на Балканот, соопшти ...

Македонија во групата делумно слободни земји

Алсат-М - 29.04.2015

Американската невладина организација Фридом хаус и во годинашниот извештај за слободата на медиумите ја рангира Македонија во делумно слободни земји. Во извештајот, меѓу другото, се наведува дека оценката за Македонија е влошена во изминатите пет ...

Фридом Хаус: Македонија со најмала медиумска слобода на Балканот

Денар - 29.04.2015

Рестриктивните закони и насилството врз новинарите придонесоа за глобално опаѓање на слободата на печатот во 2015-та година, донесувајќи ја на најниско ниво во последните повеќе од 10 години, при што Македонија е најлошо рангирана на Балканот, ...

FH: Македонија со најмала медиумска слобода на Балканот

Точка - 29.04.2015

Рестриктивните закони и насилството врз новинарите придонесоа за глобално опаѓање на слободата на печатот во 2014 година, донесувајќи ја на најниско ниво во последните повеќе од 10 години, при што Македонија е најлошо рангирана на Балканот, соопшти ...

FH: Македонија со најмала медиумска слобода на Балканот

Тера - 29.04.2015

Рестриктивните закони и насилството врз новинарите придонесоа за глобално опаѓање на слободата на печатот во 2014 година, донесувајќи ја на најниско ниво во последните повеќе од 10 години, при што Македонија е најлошо рангирана на Балканот, соопшти ...

Freedom House: Македонија со најмала медиумска слобода на Балканот

Кајгана - 29.04.2015

Рестриктивните закони и насилството врз новинарите придонесоа за глобално опаѓање на слободата на печатот во 2014 година, донесувајќи ја на најниско ниво во последните повеќе од 10 години, при што Македонија е најлошо рангирана на Балканот, соопшти ...