TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Star Wars: The Rise of Skywalker е името на деветтата и последна епизода

Smartportal - 15.04.2019

Во петокот за време на Star Wars Celebration настанот беа откриени името на деветата и последна епизода од познатата „сага“, како и првиот трејлер. Филмот ќе стане достапен во кината до крајот на годината, односно овој Божиќ, што е во декември.

The Rise of Skywalker: Најавно видео за „деветката“ од Star Wars

Таратур - 15.04.2019

„Секоја генерација си има легенда. Погледнете го новиот тризер за најновото продолжение од култната филмска франшиза „Star Wars“ познато и како „Star Wars: Episode IX – The Rise of Skywalker“, кој беше објаен на YouTube.

(ВИДЕО+ФОТО) Твитер „паднал“:Објавен првиот трејлер за „Star Wars“

Екран - 13.04.2019

Корисниците на десктопот кои се обидувале да ја користат веб страницата биле усперувани на страница со грешка. Апликацијата на мобилните воопшто не се ажурирала околу една минута…Дизни вчера го пуштил трејлерот за последната епизода на „Star Wars“.

(Видео) Излезе трејлерот од деветиот филм „Војна на ѕвездите“

Репортер - 13.04.2019

Деветтиот филм од сагата „Војна на ѕвездите“ ќе биде објавен во декември во кино-салите и ќе биде насловен како „The Rise of Skywalker“, објави „Франс прес“. „Овој филм е за оваа нова генерација и за она што тие го наследиле, светлината и ...

Погледнете го првиот трејлер за последниот филм од култната сага Star Wars

Точка - 13.04.2019

Star Wars: Episode IX - The Rise od Skywalker е претстојниот филм во склоп на трилогијата на продолжението на култниот Star Wars чија премиера се очекува околу Божиќ оваа година. Episode IX би требало да биде последниот дел од Трилогијата на ...

Излезе првиот трејлер на деветтата епизода на „Војна на ѕвездите“ (ВИДЕО)

Локално - 14.04.2019

Деветтиот филм од сагата „Војна на ѕвездите“ ќе биде објавен во декември во кино-салите и ќе биде насловен како „The Rise of Skywalker“, објави „Франс прес“. „Овој филм е за оваа нова генерација и за она што тие го наследиле, светлината и ...