TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ровки гурабии без чекање на тестото да стаса, за 20 минути ќе ги имате на трпеза

НМД - 29.11.2021

Рецептот е лесен и едноставен, секој може да ги направи овие вкусни гурабии. Многу се декоративни и може да се приготват како секојдневна слатка закуска, но и како ситни колачи за разни свечени пригоди.

Посни и многу вкусни: Совршен рецепт за руски капи

Женски магазин - 28.11.2021

Руските капи исто така можат да бидат посни, а еве како се прават Потребни намирници: За бисквит ата : -200 мл кисела вода -200 грама брашно -1 прашок за пециво -50 мл масло -100 грама шеќер -2 лажици какао За ф ил от : -4 лажици сојно мелко во прав ...

МАК МАФИНИ: Совршен десерт за ладните денови кој се прави за час!

Попара - 28.11.2021

Мафините се едни од омилените десерти бидејќи лесно се подготвуваат, а состојките можат да бидат по желба – од чоколадо, преку овошје, па се до зачини како што е афионот. Доколку сте љубител на афион, ви предлагаме да ги направите овие вкусни мафини ...

МАК МАФИНИ: Совршен десерт за ладните денови кој се прави за час!

Курир - 28.11.2021

Мафините се едни од омилените десерти бидејќи лесно се подготвуваат, а состојките можат да бидат по желба – од чоколадо, преку овошје, па се до зачини како што е афионот. Доколку сте љубител на афион, ви предлагаме да ги направите овие вкусни мафини ...

МАК МАФИНИ: Совршен десерт за ладните денови кој се прави за час!

Zoom - 28.11.2021

Мафините се едни од омилените десерти бидејќи лесно се подготвуваат, а состојките можат да бидат по желба – од чоколадо, преку овошје, па се до зачини како што е афионот. Доколку сте љубител на афион, ви предлагаме да ги направите овие вкусни мафини ...

ПОСНИ КОКОСОВИ КОЛАЧИ: Со години ги правам, многу едноставни, мирисаат до моите соседи

НМД - 28.11.2021

Рецептот за овие прекрасни посни колачи ни го претстави нашата драга Светлана Карапетровска во групата НМД рецепти. Доколку сакате да ја прочитате мрсната варијанта, рецептот за истите ќе го прочитате подолу во текстот.

УРМАШИЦИ: Наместо едно по едно, ги правите сите заедно, излегуваат исти и се многу сочни и вкусни

НМД - 28.11.2021

Урмашиците се слатки шербетни колачи направени од тесто со јајца и путер. Формата е слична како на урма, така и го добиле своето име. Урмашиците најчесто се подготвуваат од бело остро брашно, прелиени со шеќер , а се додава и лимон.

Палачинки кои не дебелеат: Додадете само ЕДНА состојка и уживајте во омилениот десерт (РЕЦЕПТ)

Попара - 27.11.2021

Еве како тие се разликуваат од „обичните“ Ако обожавате да јадете палачинки, но се плашите дека со нив ќе внесете премногу калории, ова е вистинскиот рецепт за вас. Овие палачинки се направени од брашно од хељда, за кое е познато дека е многу ...

Палачинки кои не дебелеат: додадете само ЕДНА состојка и уживајте во омилениот десерт (РЕЦЕПТ)

Курир - 28.11.2021

Еве како тие се разликуваат од „обичните“ Ако обожавате да јадете палачинки, но се плашите дека преку нив ќе внесете премногу калории, ова е вистинскиот рецепт за вас. Овие палачинки се направени од брашно од хељда за кое е познато дека е многу ...

Палачинки кои не дебелеат: додадете само ЕДНА состојка и уживајте во омилениот десерт (РЕЦЕПТ)

Zoom - 28.11.2021

Еве како тие се разликуваат од „обичните“ Ако обожавате да јадете палачинки, но се плашите дека преку нив ќе внесете премногу калории, ова е вистинскиот рецепт за вас. Овие палачинки се направени од брашно од хељда за кое е познато дека е многу ...