TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Поранешната девојка на Илон Маск, Грејмс го откри новото име на нивната ќерка: „Владата не го признава“

Еспресо - 28.03.2023

Поранешната сопруга на шефот на SpaceX, Tesla и Twitter Илон Маск, Грејмс реши да го смени името на детето, пренесува Page Six. Пејачката Грејмс одлучила да го смени името на својата ќерка и за тоа напиша на својот Инстаграм профил.

Грајмс и Илон Маск биле спречени да ја крстат својата ќерка ‘?’

Макфакс - 28.03.2023

На Грајмс и Илон Маск не им било дозволено да ѝ дадат необично име на својата ќерка, ‘?’, односно името требало да биде само интерпункциски знак. Двојката ѝ посака добредојде на Екса Дарк Сидерал ( Exa Dark Sideræl Musk) преку сурогат во декември ...

Илон Маск и неговата поранешна сопруга го променија името на нивната ќерка: Никогаш не би погодиле како сега се вика ...

Хаштаг - 28.03.2023

Од Илон и неговата поранешна избраничка секогаш можеме да очекуваме неочекувани работи... Грајмс и таткото на нејзините деца, сопственикот на Твитер Илон Маск одлучија да го променат името на својата втора ќерка.

Владата не го признава името на ќерката на Илон Маск и Грајмс

Слободен Печат - 28.03.2023

Поранешната сопруга на сопственикот на „SpaceX“, „Tesla“ и „Twitter“ Илон Маск, Грејмс реши да го смени името на детето, пренесува „Page Six“ . Пејачката Грејмс одлучила да го смени името на својата ќерка и за тоа напиша на својот Инстаграм.

Грајмс и Илон Маск биле спречени да ја крстат својата ќерка ‘?’

MTM - 29.03.2023

На Грајмс и Илон Маск не им било дозволено да ѝ дадат необично име на својата ќерка, ‘?’, односно името требало да биде само интерпункциски знак Двојката ѝ посака добредојде на Екса Дарк Сидерал ( Exa Dark Sideræl Musk) преку сурогат во декември ...