TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Илон Маск: Фондацијата на Сорос сака да ја уништи западната цивилизација

МКД - 19.09.2023

Американскиот мултимилијардер Илон Маск ја обвини фондацијата на другиот американски мултимилијардер Џорџ Сорос дека сака да ја уништи западната цивилизација. Тој тврдењето го изнесе во рамки на одговор на објава на корисник кој сподели снимки од ...

Нетанјаху побара од Илон Маск да се справи со антисемитизмот на X

Глас на Америка

Маск го нападна Сорос: Сака да ја уништи западната цивилизација!

24Инфо

ЕДНА ОБЈАВА ЈА РАЗГОРЕ ВОЈНАТА НА ТИТАНИТЕ – Илон Маск го жестоко го нападна Џорџ Сорос: “Сака да ја уништи западната цивилизација!“

Во Центар

Ердоган се сретна со Маск во Њујорк и го повика седмата фабрика на Тесла да ја отвори во Турција

Во Центар - 18.09.2023

– Претседателот на Туеција, Реџеп Таип Ердоган, синоќа се состана во Њујорк со лидерот на Тесла, Илон Маск. На средбата Ердоган го повика Маск да дојде да ја посети Турција и од него побара таму да ја отвори седмата фабрика за автомобили Тесла.

Ердоган бара од Маск да изгради фабрика на Тесла во Турција

Слободен Печат

Средба Ердоган – Маск: Турција сериозен кандидат за изградба на следната фабрика на „Тесла“

Пари

Ердоган сака Маск да изгради фабрика за Tesla во Турција

Локално

Ердоган сака Маск да изгради фабрика за Tesla во Турција

Курир

Ердоган бара од Маск да изгради фабрика на Тесла во Турција

Алсат-М

Ердоган го покани Маск да изгради фабрика на Тесла во Турција

Lider

Фокус Независен Вечер Прес Нетпрес Кумановски м. Фактор МКД Либертас

Маск за украинската офанзива: „Толку смрт за толку малку“

Макфакс - 18.09.2023

Американскиот бизнисмен Илон Маск на својата мрежа Х (Твитер) ја коментираше украинската криза, накратко велејќи дека многу луѓе загинале за малиот напредок што Украина успеала да го постигне на фронтот. „Толку смрт, за толку малку“, напиша тој.

Маск за украинската офанзива: „Толку смрт, за толку малку“

Скопје1

Маск за украинската офанзива: „Толку смрт за толку малку“

MTM

Ердоган го покани Маск да изгради фабрика за електрични автомобили во Турција

Макфакс - 18.09.2023

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган го покани извршниот директор на Тесла, Илон Маск, да изгради фабрика во Турција, јави агенцијата Анадолија на платформата Икс. Ердоган му го дал предлогот на Маск за време на состанокот во Турската куќа, ...

Ердоган го покани Маск да изгради фабрика за електрични автомобили во Турција

Опсервер

Ердоган го покани Маск да изгради фабрика за електрични автомобили во Турција

MTM

Ердоган го покани Маск да изгради фабрика за електрични автомобили во Турција

Точка

Ердоган го покани Маск да изгради фабрика за електрични автомобили во Турција

24Инфо

Ердоган го покани Маск да изгради фабрика за електрични автомобили во Турција

Скопје1

Ердоган му побара на Маск да изгради фабрика во Турција

Press24

Centar