TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ќе донесе ли лидерска средба поместување на позициите околу уставните измени?

Канал5 - 06.06.2023

Ден пред лидерската средба Ковачевски – Мицкоски, ништо не навестува дека разговорите за уставните измени ќе донесат некакво поместување на позициите за евентуален компромис. Двете страни се повикуваат едни со други за обединување, но со целосно ...

Лидерска Ковачевски-Мицкоски, предлози има, договор нема

Р.С.Европа

Политички дијалог а ла Мицкоски

CivilMedia

Лидерска средба со извесен крај

Frontline

Лидерска за уставни промени: „Зошто за Ковачевски, Мицкоски е порелевантен од пратениците кога тие ги носат одлуките?“

Локално

Мицкоски: Македонија не е на распродажба, нема да дозволам да се прави крпа од волјата на народот

Курир

Дали опозицијата го менува курсот

Слободен Печат

360 степени Слободен Печат Скопје1 PressingTV Денешен МКД Република

МОЖНО Е ДА СЕ ДОГОВОРАТ САМО АКО СЕ ЈАВИ НЕКОЈ „ОД ГОРЕ“ Кои се очекувањата од лидерската средба помеѓу Ковачевски и ...

+инфо - 06.06.2023

Во пресрет на утрешната лидерска средба, и двајцата лидери имаат рововски вкопани и јасни ставови, па некаков евентуален пресврт би можел да се очекува само доколку се изврши висок американски надворешен притисок, коментираат аналитичарите.

В среда лидерска средба Ковачевски – Мицкоски – „Или одиме по патот на ЕУ, или кон изолација“

ТВ21

Ковачевски и Мицкоски договорија тет-а-тет лидерска во среда

Сител

Пред лидерската во среда – Ковачевски сака брзи уставни измени, Мицкоски сака договор и за резервно сценарио

Телма

Ковачевски и Мицкоски на лидерска средба во среда

Канал5

Средбата закажана, темите одбрани, ставовите познати – Kовачевски и Mицковски конечно в среда ќе се соочат

Алфа

Ковачевски и Мицкоски на иста маса: „Колку повеќе се приближуваме до редовниот термин за избори, толку ќе биде помек притисокот од надвор за уставни измени“

Локално

Zoom Вечер Прес Локално Мета Нетпрес Р.С.Европа Нетпрес Слободен Печат

Мицкоски: Ќе дојдам на лидерска и ќе кажам не за уставни измени по бугарски диктат

Макфакс - 05.06.2023

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вечерашната дебата во Велес насловена како „Развојни политики за стабилна економија“ се осврна за темата лидерска средба. „Еве ќе им кажам јас Христијан Мицкоски ќе дојдам на лидерска средба и во името на ...

Мицкоски: Во име на огромно мнозинство на народот,на лидерската ќе кажам „не“ за Уставни измени

Канал5

Јас, Христијан Мицкоски, ќе дојдам на лидерска средба и во името на народот ќе кажам дека уставни измени и прифаќање на бугарски диктат нема да има

Република

ЌЕ ОДАМ НА ЛИДЕРСКА ЗА ДА КАЖАМ НЕ Мицкоски ќе прави пакт за национално и државно единство

+инфо

Мицкоски за лидерската средба: Нема да дозволам да се прави крпа од волјата на народот и газење по националните интереси

Нетпрес

Мицкоски: Ќе дојдам на лидерска и ќе кажам не за уставни измени по бугарски диктат

Press24

Мицкоски за лидерската: Не за уставни измени под бугарски диктат, нема да дозволам да се прави крпа од волјата на народот и газење по националните интереси

24Инфо

Телма Точка MakPress

Лидерската средба Ковачевски - Мицкоски во среда во 11 часот во Клубот на пратеници

24 Вести - 05.06.2023

Лидерска средба со нови надежи и стари ставови, Ковачевски и Мицкоски, во среда ќе ги вкрстат политичките копја. Тет а тет средбата ќе се оддржи во клубот на пратеници, а премиерот и главниот опозиционер на масата ќе презентираат различен приод на ...

Во пресрет на лидерската средба, Мицкоски и пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ го потврдија ставот за неменување на Уставот

360 степени

Мицкоски ќе се консултира со пратениците, коалициските партнери и ИК на ВМРО-ДПМНЕ пред лидерската средба во среда

Локално

ВМРО-ДПМНЕ: Средбата Мицкоски-Ковачевски ќе биде тет-а-тет, ќе и претходат разговори со пратениците, коалицијата и ИК на партијата

Бизнис Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Средбата Мицкоски-Ковачевски ќе биде тет-а-тет, ќе и претходат разговори со пратениците, коалицијата и ИК на партијата

MakPress

ВМРО-ДПМНЕ: Средбата Мицкоски-Ковачевски ќе биде тет-а-тет, ќе и претходат разговори со пратениците, коалицијата и ИК на партијата

Република

Средбата Мицкоски-Ковачевски ќе биде тет-а-тет, ќе и претходат разговори со пратениците, коалицијата и ИК на партијата, велат од ВМРО-ДПМНЕ

еМагазин

Н.Македонија Либертас Press24 Опсервер ТВ21 Канал5 Во Центар МКД

Ковачевски: Оставив на ВМРО-ДПМНЕ да одлучат во кој формат ќе биде средбата в среда, очекувам отворен разговор

24 Вести - 05.06.2023

Најавената средба на премиерот Димитар Ковачевски и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ќе се одржи во среда во Клубот на пратеници. Досега ставот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ и нејзниот претседател Мицкоски беше дека нема да разговараат ...

Ковачевски: Се надевам дека Мицковски ќе се надмине себе си и ќе поддржи интеграција на Македонија во ЕУ

Фокус

Две теми на масата кај Ковачевски и Мицкоски, премиерот има очекувања од лидерот на опозицијата

Макфакс

ПРЕДВРЕМЕНИТЕ ИЗБОРИ ЌЕ БИДАТ ЗАБРАНЕТА ТЕМА НА ЛИДЕРСКАТА СРЕДБА Ковачевски и Мицкоски ќе зборуваат само за ЕУ и за односите со соседите

+инфо

Ковачевски: Оставив на ВМРО-ДПМНЕ да одлучат во кој формат ќе биде средбата в среда, очекувам отворен разговор

Frontline

Ковачевски: ВМРО-ДПМНЕ го избра форматот на лидерската, изборот е интеграција или изолација

Локално

Ковачевски и Мицкоски нема да зборуваат за предвремени избори, само за ЕУ и за односите со соседите

А1 On

4NEWS Точка MakPress Нова ТВ Н.Македонија Сител Либертас Канал5

Пред лидерската средба Ковачевски - Мицкоски - обвинувањата продолжуваат

24 Вести - 04.06.2023

Димитар Ковачевски треба да се охрабри да прифати и организира тет-а-тет средба со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски затоа што само тоа е единствениот пат за излез од политичката криза која што ја создадоа СДС и ДУИ вели пратеникот и член на ...

Премиерот се уште си молчи: Ќе му дозволи ли Али Ахмети на Димитар Ковачевски да седне очи во очи со Христијан Мицкоски?!

Алфа

КОВАЧКИ ДО АХМЕТИ: Дајте му одобрение на Ковачевски за тет-а-тет средба со Мицкоски

Денешен

Ковачки до Ахмети: Ако Ковачевски чека одобрување за да отиде на тет-а-тет средба со претседателот Мицкоски, дајте му го

Фактор

Ковачки: Премиерот да се охрабри и да побара дозвола од Ахмети за тет-а-тет средба со Мицкоски

360 степени

Ковачки до Ахмети: Ако Ковачевски чека одобрување за да отиде на тет-а-тет средба со Мицкоски, дајте му го

Република

Ковачки: Го замолувам Ахмети да го пушти Ковачевски на тет-а-тет лидерска со Мицкоски

MakPress

ВМРО-ДПМНЕ: СДС и Ковачевски прифатија нешто кое 80% од граѓаните не го одобруваат, време е за соочување со народот

Lider - 04.06.2023

СДС и Ковачевски ја доведоа Македонија до ќорсокак затоа што без мандат прифатија и ветуваа нешто со кое не се согласува 80% од граѓаните. Затоа сега ако имаат доблест и храброст треба да прифатат соочување со народот на избори и на тие избори јасно ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и Ковачевски прифатија нешто што мнозинството граѓани не го одобруваат

Република

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и Ковачевски прифатија нешто што мнозинството граѓани не го одобруваат

Опсервер

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и Ковачевски прифатија нешто што мнозинството граѓани не го одобруваат

Во Центар

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и Ковачевски прифатија нешто што мнозинството граѓани не го одобруваат

Zoom

ВМРО-ДПМНЕ: СДС и Ковачевски прифатија нешто кое 80% од граѓаните не го одобруваат, време е за соочување со народот

MakPress