TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нов „земјотрес “во НБА, Вестбрук во Хјустон, Крис Пол во Оклахома

Канал5 - 12.07.2019

Уште една неверојатна и неочекувана размена на кошаркари во НБА лигата. Расел Весбрук и Џејмс Харден повторно во ист дрес. Популарната „Брада“ го избрка Крис Пол. „Земјотрес “ во НБА, ол стар ѕвездата Расел Вестбрук е нов член на Хјусон, а Крис Пол ...

Нова бомба во НБА: Хјустон го донесе Вестбрук и го испрати Пол во Оклахома

МКД - 12.07.2019

Хјустон станува уште еден кандидат за титулата во НБА, „ракетите" го донесоа Расел Вестбрук од Оклахома а во спротивен правец го испратија Крис Пол и уште неколку идни пикови. Добро упатениот новинар на ЕСПН, Адриан Војнаровски најави нова бомба и ...

Уште една „бомба“ во НБА Лигата: Расел Вестбрук има нов клуб

Дерби - 12.07.2019

Ова лето се изнагледавме неверојатни и изненадувачки премини на кошаркари од едни во други клубови. Оклахома Сити Тандер следната сезона ќе влезе со видно изменет состав во кој ќе го нема ниту еден од најдобрите играчи на клубот, Расел Вестбрук.

Хјустон доби феноменално засилување: Оклахома го трејдуваше Вестбрук за Пол!

СуперСпорт - 12.07.2019

Оклахома го трејдуваше својот најдобар кошаркар Расел Вестбрук во Хјустон рокетс, а во замена го добија искусниот плејмејкер Крис Пол, пиковите од првата рунда во 2024 и 2026, како и право на замена на пиковите од првата рунда во 2021 и 2025 година.

Ново дуо на Западот: Вестбрук и Харден ќе играат заедно во Хјустон!

Gol.mk - 12.07.2019

По 11 години во дресот на Оклахома Сити, Расел Вестбрук ќе си замине и ќе го засили Хјустон. Во спротивен правец ќе се упати Крис Пол, а во зделката се вклучени и два пика од драфтовите во следните неколку години.

Хауард имал желба да се врати во Лејкерс, но добил едно големо - не!

Sport 1 - 12.07.2019

Поранешниот најдобар центар во НБА-лигата, Двајт Хауард се понуди летово да се врати на својата поранешна екипа Лос Анџелес Лејкерс. Хауард, кој за Лејкерс играше во сезоната 2012/13, потоа доживеа пад во кариерата, но од летово сакал да се врати во ...

Ќе биде ли доволна една топка за Вестбрук и Харден?

Н.Македонија - 12.07.2019

Оклахома се согласи да го размени својот најдобар играч Расел Вестбрук во Хјустон, објави новинарот и НБА-инсајдер на „И-ес-пи-ен“ Адријан Војнаровски. Највредниот играч на лигата од 2017 година во Хјустон ќе му се приклучи на поранешниот соиграч од ...

„Бомба“ во НБА: Вестбрук трејдуван во Хјустон

Sport 1 - 12.07.2019

Новинарот на „ЕСПН“, Адријан Војнаровски објави дека Оклахома го трејдуваше најдобриот кошаркар Расел Вестбрук во Хјустон рокетс. Во замена за Вестбрук, Оклахома ќе го добие искусниот плејмејкер Крис Пол, пиковите од првата рунда на драфтот во 2024 ...

Хауард ова лето сакал назад во Лејкерси, тие го одбиле

СуперСпорт - 12.07.2019

Некогаш најдобриот центар во НБА лигата Двајт Хауард ова лето се понудил на својата поранешна екипа Лос Анџелес Лејкерси. Хауард, кој за Лејкерси играше во сезоната 2012/13, после тоа доживеа огромен пад во кариерата, но ова лето сакаше да се врати ...

Нова „бомба во НБА: Вестбрук замина кај Харден во Хјустон

Екипа - 12.07.2019

Хјустон Рокетс ќе го има најмоќниот бековски тандем во НБА-лигатаљ откако „ракетите“ договорија фантастичен трансфер, носејќи го во своите редови Расел Вестбрук. Експлозивниот плејмејкер беше решен да си замине од Оклахома откако тоа го стори Пол ...

Готово: Расел Вестбрук има нов клуб! (ВИДЕО)

Спортски - 12.07.2019

Оклахома својот најдобар играч Расел Вестбрук го трејдувала во Хјустон Рокетс, соопшти познатиот новинар Адријан Војнаровски. Во замена за Вестбрук Оклахома го добила искусниот плејмејкер Крис Пол , пиковите на првата рунда на драфтот 2024 и 2026 и ...

ТРЕЈД НА ДЕЦЕНИЈАТА: Вестбрук во Хјустон, Крис Пол во Оклахома

SportMedia - 12.07.2019

Еден од најголемите трејдови оваа деценија ќе се случи ова лето. Како што објавија проверени извори од САД, Оклахома Сити Тандер и Хјустон Рокетс се договориле да разменат две од своите најголеми ѕвезди во тимовите.

Оклахома и Хјустон ги сменија Вестбрук и Пол

Опсервер - 12.07.2019

Тимот од НБА, Оклахома Сити го смени бекот Расел Вестбрук со Крис Пол во договор со Хјустон од кој го доби и правото на противникот за избор во првиот круг на Драфтот во 2024 и 2026 година, како и можност да користи уште два избори во 2021 и 2025 ...

Уште еден земјотрес во НБА – Вестбрук во Хјустон, Пол во Оклахома

Basketball - 12.07.2019

Најкорисниот играч во НБА за сезоната 2016/17 повторно ќе игра во тандем со Џејмс Харден. Оклахома и Хјустон направија трејд по кој Расел Вестбрук е испратен во Тандер во замена за Крис Пол и пикови во првата рунда од драфтот во 2024 и 2026 година.

Вестбрук оди во Хјустон кај Харден

TopSport - 12.07.2019

Оклахома се согласиле да го трејдуваат својот најдобар играч, Расел Вестбрук во Хјустон, објави новинарот на ЕСПН Адријан Војнаровски. Вестбрук ќе му се приклучи во Хјустон на својот поранешен соиграч од Оклахома, Џејмс Харден.

Еве што бара Оклахома Сити за трансферот на Вестбрук

Gol.mk - 11.07.2019

Управата на Оклахома Сити ја изненади јавноста со одлуката да направи драстични промени ова лето. Најпрво се откажа од Пол Џорџ, а сега сака да се ослободи и од првата ѕвезда и човекот кој е најплатен во екипата, Расел Вестбрук.

Казинс: Овој состав на Лејкерс е неверојатен, кандидати сме за титулата

Дерби - 11.07.2019

Еден од најдобрите ценетри во НБА лигата, ДеМаркус Казинс во следнава натпреварувачка сезона ќе игра во тимот на Лос Анџелес Лејкерс заедно со Ентони Дејвис и Леброн Џејмс, па затоа е оптимист е дека пред нив е кампања која може да биде многу ...

Анонимен 18-годишен Србин потпиша за Голден Стејт!

Gol.mk - 11.07.2019

18-годишниот Србин, Ален Смаилагиќ во следната сезона ќе заигра во најсилната лига во светот, НБА лигата. Смаилагиќ е избран како 39-ти пик од страна на Њу Орлеанс, но поранешниот првак Голден Стејт го откупи за два милиони долари.

Договорот на Дурант со Нетс е за 3 + 1 година

А1 On - 11.07.2019

Кевин Дурант потпиша со Бруклин, каде што ќе биде соиграч со Каири Ирвинг, а „Јаху спортс“ има детали за договорот на Кеј Ди со Нетс. Изданието пишува дека договорот на суперѕвездата со „мрежите“ е за четири години со формат 3 + 1, а последната од ...

Србин потпиша со Голден Стејт!

Спортски - 11.07.2019

Ален Смагалиќ е нов играч на Голден Стејт Вориорс. 18 годишниот српски кошаркар е избран на НБА драдтот како 39-ти пик од страна на Њу Орлеанс, но Вориориси го откупија за два милиони долари.

Кошаркар од соседството, потпиша за Голден Стејт

Спортклуб - 11.07.2019

18 годишниот српски кошаркар Ален Смагалиќ ќе биде нов член на Голден Стејт Вориорс. Овој кошаркар беше избран како 39 пик на драфтот од страна на Њу Орлеанс, но „воините“ го откупија неговиот договор и го донесоа во своите редови.

Томпсон ја продолжил соработката со Голден стејт

TopSport - 11.07.2019

Клеј Томпсон го продолжил договорот со Голден стејт Вориорс, објави франшизата од Оукленд на социјалните мрежи. Според клупската политика не се објавени финансиските детали од овој договор.

Ленард потпиша со Клиперс три години

А1 On - 11.07.2019

Двократниот МВП на финалето во НБА Каваи Ленард официализира премина во Лос Анџелес Клиперс, потпишувајќи договор со клубот за период од три сезони. За ова време, поранешниот играч на Сан Антонио и Торонто ќе заработат вкупно 103 милиони долари.

Хорфорд оди во Филаделфија

Нетпрес - 11.07.2019

Американската професионална кошаркарска НБА екипа Филаделфија 76-ерс објави дека го ангажирала 33-годишниот центар Ал Хорфорд кој минатите три сезони настапуваше во дресот на Бостон Селтикс.

Размена на титаните: Оклахома го доби Пол, а Вестбрук замина во Хјустон

Кајгана - 12.07.2019

Оклахома Сити го смени бекот Расел Вестбрук со Крис Пол во договор со Хјустон од кој го доби и правото на противникот за избор во првиот круг на Драфтот во 2024 и 2026 година, како и можност да користи уште два избори во 2021 и 2025 година.

Спектакл на Западот: Блокбастер меѓу Оклахома и Хјустон

Спортклуб - 12.07.2019

Оклахома и Хјустон направија трејд по кој Расел Вестбрук е испратен во Тандер во замена за Крис Пол и пикови во првата рунда од драфтот во 2024 и 2026 година. Интерес за 30-годишниот плејмејкер покажа и Мајами Хит, но понудата од оваа франшиза не им ...

Вестбрук оди во Хјустон кај Харден

Макфакс - 12.07.2019

Оклахома се согласиле да го трејдуваат својот најдобар играч, Расел Вестбрук во Хјустон, објави новинарот на ЕСПН Адријан Војнаровски. Вестбрук ќе му се приклучи во Хјустон на својот поранешен соиграч од Оклахома, Џејмс Харден.

Анонимен 18-годишен Србин потпиша за Голден Стејт

Нетпрес - 11.07.2019

Ален Смаилагиќ, 18-годишниот Србин во следната сезона ќе заигра во најсилната лига во светот, НБА лигата. Смаилагиќ е избран како 39-ти пик од страна на Њу Орлеанс, но поранешниот првак Голден Стејт го откупи за два милиони долари.

Договорот на Дурант со Нетс е за 3 + 1 година

Опсервер - 11.07.2019

Кевин Дурант потпиша со Бруклин, каде што ќе биде соиграч со Каири Ирвинг, а „Јаху спортс“ има детали за договорот на Кеј Ди со Нетс. Изданието пишува дека договорот на суперѕвездата со „мрежите“ е за четири години со формат 3 + 1, а последната од ...

Ленард потпиша тригодишен договор со ЛА Клиперс

Република - 11.07.2019

Двократниот МВП на финалето во НБА, Каваи Ленард официјално премина во Лос Анџелес Клиперс, потпишувајќи договор со клубот за период од три сезони. За ова време, поранешниот играч на Сан Антонио и Торонто ќе заработи вкупно 103 милиони долари.

„Бум“ во НБА: Харден и Вестбрук повторно заедно!

Слободен Печат - 12.07.2019

Триесет и четири-годишниот Пол се враќа во Оклахома, каде ја започна својата кариера во 2005 година и одигра две сезони таму. Оклахома Сити го смени бекот Расел Вестбрук со Крис Пол во договор со Хјустон од кој го доби и правото на противникот за ...

Неверојатна сезона на повидок во НБА, Вестбрук трејдуван во Хјустон

ЗаЗабава - 12.07.2019

Оклахома и Хјустон направија трејд по кој Расел Вестбрук е испратен во Тандер во замена за Крис Пол и пикови во првата рунда од драфтот во 2024 и 2026 година. Интерес за 30-годишниот плејмејкер покажа и Мајами Хит, но понудата од оваа франшиза не им ...

Вестбрук оди во Хјустон кај Харден

Точка - 12.07.2019

Оклахома се согласиле да го трејдуваат својот најдобар играч, Расел Вестбрук во Хјустон, објави новинарот на ЕСПН Адријан Војнаровски. Вестбрук ќе му се приклучи во Хјустон на својот поранешен соиграч од Оклахома, Џејмс Харден.

НБА: Договор 3+1 година на Дурант со Нетс

Денешен - 11.07.2019

Кевин Дурант потпиша со Бруклин, каде што ќе биде соиграч со Каири Ирвинг, а „Јаху спортс“ има детали за договорот на Кеј Ди со Нетс. Изданието пишува дека договорот на суперѕвездата со „мрежите“ е за четири години со формат 3 + 1, а последната од ...

НБА: Ленард потпиша со Клиперс три години

Денешен - 11.07.2019

Двократниот МВП на финалето во НБА Каваи Ленард официализира премина во Лос Анџелес Клиперс, потпишувајќи договор со клубот за период од три сезони. За ова време, поранешниот играч на Сан Антонио и Торонто ќе заработат вкупно 103 милиони долари.

Оклахома и Хјустон ги разменија Вестбрук и Пол

Република - 12.07.2019

Тимот од НБА, Оклахома Сити го размени бекот Расел Вестбрук со Крис Пол во договор со Хјустон од кој го доби и правото на избор во првиот круг на Драфтот во 2024 и 2026 година, како и можност да користи уште два избори во 2021 и 2025 година.

Договорот на Дурант со Нетс е за 3 + 1 година

MakPress - 11.07.2019

Кевин Дурант потпиша со Бруклин, каде што ќе биде соиграч со Каири Ирвинг, а „Јаху спортс“ има детали за договорот на Кеј Ди со Нетс. Изданието пишува дека договорот на суперѕвездата со „мрежите“ е за четири години со формат 3 + 1, а последната од ...

Ленард потпиша со Клиперс три години

MakPress - 11.07.2019

Двократниот МВП на финалето во НБА Каваи Ленард официализира премина во Лос Анџелес Клиперс, потпишувајќи договор со клубот за период од три сезони. За ова време, поранешниот играч на Сан Антонио и Торонто ќе заработат вкупно 103 милиони долари.

Оклахома и Хјустон ги сменија Вестбрук и Пол

А1 On - 12.07.2019

Тимот од НБА, Оклахома Сити го смени бекот Расел Вестбрук со Крис Пол во договор со Хјустон од кој го доби и правото на противникот за избор во првиот круг на Драфтот во 2024 и 2026 година, како и можност да користи уште два избори во 2021 и 2025 ...

Оклахома и Хјустон ги сменија Вестбрук и Пол

MakPress - 12.07.2019

Тимот од НБА, Оклахома Сити го смени бекот Расел Вестбрук со Крис Пол во договор со Хјустон од кој го доби и правото на противникот за избор во првиот круг на Драфтот во 2024 и 2026 година, како и можност да користи уште два избори во 2021 и 2025 ...

НБА: Оклахома и Хјустон ги сменија Вестбрук и Пол

Денешен - 12.07.2019

Тимот од НБА, Оклахома Сити го смени бекот Расел Вестбрук со Крис Пол во договор со Хјустон од кој го доби и правото на противникот за избор во првиот круг на Драфтот во 2024 и 2026 година, како и можност да користи уште два избори во 2021 и 2025 ...