TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2019 АLFA ROMEO GIULIA SPORT EDITION: Италијанската ѕвезда доби посебна лимитирана едиција

Високи Октани - 14.06.2018

Alfa Romeo подготви посебна лимитирана серија на Giuliа Есктериерот на новата Alfa Romeo Giuliа Sport Edition го красат нови предни и задни браници, позајмени од сестринската верзија Veloce.

Alfa Romeo ја претстави новата спортска лимитирана серија

Канал5 - 13.06.2018

Alfa Romeo подготви посебна лимитирана серија Giulia Sport Edition. Екстериерот ќе го красат нови предни и задни браници позајмени од “сестринската“ верзија Veloce. Внатрешноста се истакнува со спортски волан обложен со кожа, алуминиумски менувач ...

Лимитирана серија – Alfa Romeo Giulia Sport Edition (фото)

Денар - 13.06.2018

„Alfa Romeo“ подготви посебна лимитирана серија на моделот „Giuliа“ наречена „Sport Edition“. Надворешноста ја красат новиот преден и заден браник од „сестринската“ верзија „Veloce“. Внатре се истакнуваат спортскиот волан обвиткан со кожа, ...