TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Братот на Тајсон Фјури го забележа првиот нокаут (ВИДЕО)

IPON - 25.03.2019

Братот на Тајсон Фјури боксираше минатиот викенд во Лестер. 19-годишниот Томи (2-0, 1 КО) беше успешен и во вториот професионален настап во која стигна до првиот нокаут. Фјури во средината на првата рунда го нокаутира осум години постариот Калум Иде ...

Тајсон Фјури: Вајлдер и Џошуа можат само да ми ги носат торбите

IPON - 25.03.2019

Тајсон Фури сè уште сака реванш против Дионтеј Вајлдер и инсистира на тоа дека тоа треба да се случи. Но, Фјури нема да пати ако пак не се сретнат во рингот, бидејќи по првата борба се чувствува како победник.

Можеби не ја разбра што го праша: Бугаринот Пулев прво го нокаутираше противникот, па ја „нападна“ новинарката

Алфа - 25.03.2019

Бугарскиот тешкаш Кубрат Пулев направи „гаф“ после борбата во која го нокаутираше својот противник Богдан Дину. Во едно од интервјуата по мечот, Пулев, кој патем покажа и дека не го владее совршено англискиот јазик, последното прашање кое му го ...

Ќе направам шоу против Шварс

Вечер - 25.03.2019

Британскиот боксер, Тајсон Фјури, истакна дека е подготвен за борбата против Германецот Томас Шварц, која е закажана за 15 луни во Лас Вегас. Ова е ќе биде прва борба за Фјури откако потпиша голем договор со американската медиумска куќа „ЕСПН“.

Тајсон Фјури против Том Шварц на 15 јуни во Лас Вегас

IPON - 24.03.2019

И официјално, следен противник на поранешен светски првак Тајсон Фјури (27-0-1, 19 КО) е Германецот Том Шварц (24-0, 18 KO), а борбата ќе се одржи на 15 јуни во Лас Вегас. Ова ќе му биде прв дуел на Фјури како дел од промоутерската агенција Топ ранг.

Фјури го најави дуелот со Шварц: Ќе направам шоу во Лас Вегас!

Sport 1 - 24.03.2019

Британскиот боксер Тајсон Фјури кажа дека е подготвен за борбата со Германецот Томас Шварц, која е закажана за 15-ти јуни во Лас Вегас. Тоа ќе биде деби за Фјури, откако потпиша голем договор со американската медиумска куќа „ЕСПН“.

Пулев избори драмитична победа во американското деби (ВИДЕО)

IPON - 24.03.2019

Кубрат Пулев (27-1, 14 КО) во Коста Меса, Калифорнија прв пат боксираше во Америка. 37-годишниот Бугарин во мечот во кој многу работи се случуваа во седмата рунда го нокаутира Богдан Дину (18-2, 14 КО), кого го победи во 2007 година во аматерска ...

„Кобрата“ Пулев го нокаутираше Дину во крвав меч во Калифорнија (видео)

TopSport - 24.03.2019

Најдобриот бугарски боксер, Кубрат Пулев (27-1, 14 КО) ја забележа својата најтешка и најкрвава победа, откако во седмата рунда го нокаутираше романскиот тешкаш Богдан Дину (18-2, 14 КО) во интересна пресметка во Калифорнија.

Пулев и се пушти на новинарката (ВИДЕО)

IPON - 25.03.2019

Бугарскиот боксер во тешка категорија Кубрат Пулев се извлече во борбата со Богдан Дину од Романија, иако го нокаутираше, но направи нешто за што се најде во тесно кај американските медиуми.