TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФОТО | Tрогателна прегратка: Алек Болдвин го тешеше сопругот на починатата Халина Хачинс

Слободен Печат - 25.10.2021

Актерот Алек Болдвин се сретна со сопругот и синот на снимателката Халина Хачинс, која почина на сетот на филмот „Р’ѓа“ – пренесува „Sun“ Викендов, Болдвин беше затекнат во близина на хотелот во Ново Мексико каде престојуваше ужалениот сопруг на ...

БОЛДВИН СЕ СРЕТНА СО СОПРУГОТ И СО СИНОТ НА УБИЕНАТА ХАЛИНА Момчето не проговорило два дена

+инфо

ФОТО: Сопругот на убиената Халина Хачинс го прегрна Алек Болдвин

Либертас

Се огласи таткото на убиената камерманка: Семејството на Халина скршено по трагедијата, а еве што рекло за Болдвин!

Точка

Таткото на убиената Халина Хачинс проговори за трагедијата: Болдвин не е виновен, туку лицето што е одговорно за реквизитите

Бриф

(ВИДЕО) Се огласил и таткото на убиената снимателка – еве што вели за Алек Болдвин

Екран

Таткото на убиената Халина Хачинс: Алек Болдвин не е виновен за трагедијата

Вечер Прес

Скопје1 Женски магазин Фактор Точка

Алек Болдвин неутешен и хистеричен ги гушкал мажот и синот на жената што ја усмртил: Одлучил да се повлече од глумата?!

Убавина и Здравје - 25.10.2021

Актерот (63) одлучил да се повлече и да одвои малку време за себе за да се соземе Медиумите неуморно го следат Алек Болдвин кој ја усмрти директорката на фотографија Халина Хачинс . Излегоа нови фотографии на кои се гледа како актерот ги гушка ...

Се погледнаа очи во очи Алек Болдвин и сопругот на трагично убиената колешка – целиот свет зборува за овие две фотографии кои се повеќе од јасни!

Курир

Доналд Трамп Јуниор го исмева Алек Болдвин: Ќе продава маици со пораки за пукањето

Слободен Печат

СИНОТ НА ТРАМП ГО ИСМЕЈУВА БОЛДВИН ПОРАДИ НЕСРЕЌАТА „Го обвинува пиштолот наместо себеси!“ (ФОТО)

+инфо

Алек Болдвин го игнорирал ова златно правило за безбедно ракување со оружје: Холивудските експерти се согласни!

Убавина и Здравје

Алек Болдвин го прегрнува сопругот на убиената колешка + нови детали за одговорните за оружјето (фото)

Црнобело

Не може да си прости: Алек Болдвин во хистерија и неутешен по несреќата

Хитпортал

Хаштаг Курир 4NEWS Слободен Печат Мастило

Откриено е зошто Болдвин ја застрелал директорката на фотографија: Еве што вели режисерот Џоел Соуза

Екран - 25.10.2021

Режисерот на филмот „Rust”“, Џоел Соуза открил како точно се случила трагичната несреќа во која холивудскиот актер Алек Болдвин ја уби директорката на фотографија Халина Хачинс. Според Соуза, Алек Болдвин вежбал сцена во која требало да покаже со ...

Болдвин нишанел кон камера кога ја усмртил Хачинс

Кајгана

Ранетиот режисер откри детали од трагедијата: Еве како дошло до тоа Болдвин случајно да ја убие Халина Хачинс

Точка

Режисерот Соуза открива детали за инцидентот во кој Алек Болдвин го рани него, а ја уби директорката на фотографија Хачинс

Таратур

Нови детали за смртоносното пукање на Болдвин: Повредениот режисер опиша што се случило! (ФОТО)

Убавина и Здравје

Алек Болдвин ризикува да биде кривично гонет за ненамерно убиство, велат правните експерти

Независен

Нови детали за смртоносното пукање на Болдвин: Актерот вежбал извлекување на пиштолот од футрола кога пукал во колешката

Вистина.мк

Вечер Прес Алсат-М Zoom Локално Република Н.Македонија Press24 MTM

Нови детали за холивудскиот скандал: Откриено е кој му го дал пиштолот на Алек Болдвин (ФОТО)

Курир - 25.10.2021

Веста дека актерот Алек Болдвин ја убил директорката на фотографија Халина Хачинс и го ранил режисерот ја шокираше светската јавност. Се појавуваат нови информации за случајот на смртта на директорката на фотографија.

Откриено е кој му го дал пиштолот на Алек Болдвин (ФОТО)

Нетпрес

Филмскиот свет ја оплакува Халина и бара одговори

MTM - 25.10.2021

Зад гламурот, снимањето на холивудските филмови е всушност многу опасно, со авионски несреќи, експлозии, паѓање на конструкции и бркање со голема брзина, што резултира во скратени животи на каскадери двојници, актери и други луѓе вклучени во ...

Се огласи режисерот кој беше ранет од актерот Болдвин на снимањето на филмот “Rust”

еМагазин

Се повлекува од јавноста? Болдвин не може да се помири со трагедијата!

Кумановски м.

На снимањето на филмот на Болдвин имало најмалку две случајни пукања претходно

Канал5

Имало поплаки на оружарката на филмскиот сет на кој се случи смртоносниот инцидент со Болдвин

Нетпрес

Експерти: Болдвин го игнорирал „златното правило за безбедност“ при ракување со оружје на сетот

Локално

Нови детали: На снимањето на филмот имало и други проблеми и инциденти

Денар