TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Трипуновски во Кочани вети загарантиран откуп и пласман на оризот

Нетпрес - 14.02.2020

Дополнителниот заменик министер во МЗШВ, Цветан Трипуновски го посети Кочани и го обиколи градскиот пазар, јавува Радиокочани.мк . Разговараше со земјоделците што продаваат свои производи.

Трипуновски: Грижата за државата ќе се зголеми, по доаѓањето на ВМРО-ДПМНЕ на власт земјоделците ќе имаат сојузник во ...

Курир - 14.02.2020

Дополнителниот заменик министер во Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, Цветан Трипуновски, денеска беше во посета во срцето на Тиквешијата. -Првин го посетив Неготино.

Министерот тврди дека нема проблем со откупот на тутун, заменикот обвинува дека состојбата на терен е алармантна

Сител - 13.02.2020

Раководството во Министерството за земјоделство со спротивни ставови за тоа како се одвива откупот на тутунот. Додека министерот тврди дека тутунот речиси целосно е откупен две недели пред крајниот рок, техничкиот заменик министерот од редот на ...

Министерите со различни бројки за откупот на тутунот

24 Вести - 13.02.2020

Наместо да соработуваат во интерес на граѓаните министрите за земјоделство не комуницираат меѓу себе. Едниот не знае што работи другиот. Од кога е формирана техничката Влада Димковски и Трипуновски само еднаш се сретнале.

Трипуновски на средба со пазарџиите од Кочани

Курир - 13.02.2020

Бев на Градскиот пазар во Кочани. Ситуацијата е слична како и во Виница, полупразни тезги, малку купувачи, пазарџиите речиси без заработувачка. Треба да се погрижиме за пласман првично за квалитетните домашни македонски производи па потоа за ...

Откупот на тутунот за Димковски е при крај, за Трипуновски состојбата на терен алармантна

Сител - 13.02.2020

Откупот на тутунот завршува на крајот на овој месец. Според министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Трајан Димковски досега се откупени 97 проценти од количините и дека доколку се одвива со сегашната динамика најдоцна до средината на ...

Македонскиот тутун обезвреднет, заради увозот од Албанија и Бугарија

Вечер Прес - 12.02.2020

Тутунарите незадоволни од откупот на тутунот. Откупувачите им го проценуваат класа подолу и не сакаат да им го откупот. Од Државниот земјоделски инспекторат ветија дека целиот тутун ќе биде откупен и ако треба пунктовите ќе останат отворени и по ...

Трипуновски: Зареди катастрофалните политики на СДСМ, фармери од виничко го преполовиле добитокот

Курир - 12.02.2020

Ја посетив фармата на браќата Влатко и Дејан во село Драгобраште, Виница. Заради катастрофалните политики на СДСМ Влатко и Дејан за само две години го преполовиле стадото овци, а доколку се продолжи во иста насока ќе бидат приморани да ја затворат ...

Ќе работиме на подобрување на условите за сите граѓани на Македонија и со тоа да ги заживееме градовите и селата

Република - 12.02.2020

Заменик министерот во МЗШВ, Цветан Трипуновски денеска ги посети пазарџиите во Виница. Иако среда е пазарен ден во Виница пазарџиите се жалат, тезгите се полупразни, а купувачи скоро и да нема.

Трипуновски: За само две години, фармата на Влатко и Дејан е преполовена поради лошите политики на власта

MakPress - 12.02.2020

Дополнителниот заменик министер за земјоделство, Цветан Трипуновски денеска беше во посета на Виница. Тој ја посети фармата на браќата Влатко и Дејан и констатираше дека поради лошите политики во земјоделството нивното стадо за само две години е ...

Откупот на тутунот за Димковски е при крај, за Трипуновски состојбата на терен алармантна

А1 On - 13.02.2020

Откупот на тутунот завршува на крајот на овој месец. Според министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Трајан Димковски досега се откупени 97 проценти од количините и дека доколку се одвива со сегашната динамика најдоцна до средината на ...

Откупот на тутунот за Димковски е при крај, за Трипуновски состојбата на терен алармантна

ММС - 13.02.2020

Откупот на тутунот завршува на крајот на овој месец. Според министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Трајан Димковски досега се откупени 97 проценти од количините и дека доколку се одвива со сегашната динамика најдоцна до средината на ...

Откупот на тутун за Димковски е при крај, за Трипуновски состојбата на терен e алармантна

Република - 13.02.2020

Откупот на тутунот завршува на крајот на овој месец. Според министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Трајан Димковски досега се откупени 97 проценти од количините и дека доколку се одвива со сегашната динамика најдоцна до средината на ...

Откупот на тутунот за Димковски е при крај, за Трипуновски состојбата на терен алармантна

iPortal - 13.02.2020

Откупот на тутунот завршува на крајот на овој месец. Според министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Трајан Димковски досега се откупени 97 проценти од количините и дека доколку се одвива со сегашната динамика најдоцна до средината на ...

Откупот на тутунот за Димковски е при крај, за Трипуновски состојбата на терен алармантна

Локално - 13.02.2020

Откупот на тутунот завршува на крајот на овој месец. Според министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Трајан Димковски досега се откупени 97 проценти од количините и дека доколку се одвива со сегашната динамика најдоцна до средината на ...

Трипуновски ја оценува состојбата со откупот на тутун како алармантна, Димковски смета дека привршува

MakPress - 13.02.2020

Откупот на тутунот завршува на крајот на овој месец. Според министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Трајан Димковски досега се откупени 97 проценти од количините и дека доколку се одвива со сегашната динамика најдоцна до средината на ...

Министерот тврди дека нема проблем со откупот на тутун, заменикот обвинува дека состојбата на терен е алармантна

4NEWS - 14.02.2020

Раководството во Министерството за земјоделство со спротивни ставови за тоа како се одвива откупот на тутунот. Додека министерот тврди дека тутунот речиси целосно е откупен две недели пред крајниот рок, техничкиот заменик министерот од редот на ...