TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

На работно место се повредиле рудар и работник

Независен - 12.02.2019

Двајца работници се повредиле на работно место, едниот рудар, а другиот работел на машина. Во утринските часови во вторник, во Полициска станица Пробиштип, од Итна медицинска помош било пријавено дека во 2.55 часот кај нив бил донесен Б.Б.

Повреден рудар во пробиштипскиот рудник „Булмак"

Канал5 - 12.02.2019

Повреден е 56 годишен рудар во рудникот за олово и цинк „Булмак" во Пробиштип. Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова информира дека несреќата се случила рано утринава, а во Полициската станица во Пробиштип е пријавена во 2.55 часот.

Повреден рудар од пробиштипскиот рудник Булмак

еМагазин - 12.02.2019

На 12.02.2019 година во Полициска станица Пробиштип, од Итна медицинска помош било пријавено дека во 02.55 кај нив бил донесен Б.Б.(56) од с. Злетово, пробиштипско, кој се здобил со повреди при работа во рудник „Булмак“ во Пробиштип, информира МВР.

Повреден рудар во пробиштипскиот рудник „Булмак“

Сител - 12.02.2019

Повреден е 56 годишен рудар во рудникот за олово и цинк „Булмак“ во Пробиштип. Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова информира дека несреќата се случила рано утринава, а во Полициската станица во Пробиштип е пријавена во 2.55 часот.

Повреден работник во рудник „Булмак“ во Пробиштип

Опсервер - 13.02.2019

На 12.02.2019 година во Полициска станица Пробиштип, од Итна медицинска помош било пријавено дека во 02.55 кај нив бил донесен Б.Б.(56) од с. Злетово, пробиштипско, кој се здобил со повреди при работа во рудник „Булмак“ во Пробиштип.

Повреден рудар во пробиштипскиот рудник „Булмак“

Курир - 12.02.2019

Повреден е 56-годишен рудар во рудникот за олово и цинк „Булмак“ во Пробиштип. Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова информира дека несреќата се случила рано утринава, а во Полициската станица во Пробиштип е пријавена во 2.55 часот.

Страшен настан во Македонија: Рудар си ја нагмечил карлицата

Press24 - 12.02.2019

Повреден е 56 годишен рудар во рудникот за олово и цинк „Булмак“ во Пробиштип. Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова информира дека несреќата се случила рано утринава, а во Полициската станица во Пробиштип е пријавена во 2.55 часот.