TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ердоган ги обвини Русија, САД и Франција дека ѝ доставуваат оружје на Ерменија

Нетпрес - 18.10.2020

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган во неделата изјави дека Москва , Вашингтон и Париз ѝ доставуваат оружје на Ерменија чии сили од крајот на септември се вклучени во воениот конфликт за јужнокафкаскиот регион Нагорно Карабах на кој право ...

Азербејџанскиот претседател слави воена победа во Карабах (ВИДЕО)

Локално - 18.10.2020

Претседателот на Азербејџан, Илхам Алијев, изјави дека Мостот Худаферин во областа Габриел на линијата за раздвојување во Карабах, стапува под контрола на азербејџанската армија, која го подигна знамето на Азербејџан на тој антички мост.

Ердоган: Русија, САД и Франција ја вооружуваат Ерменија

Локално - 18.10.2020

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека Русија, САД и Франција и доставуваат оружје на Ерменија. „Ерменија повторно го наруши примирјето. Минската група на ОБСЕ, составена од Русија, САД и Франција, обезбедува сеопфатна поддршка за ...

Колку на црно чини еден авион полн со шверцувано оружје: Од сумите ќе ви се заврти во главата!?

Во Центар - 18.10.2020

Азербејџанскиот претседател Илхам Алиев вели дека официјален Баку има информации дека шверцерите превезуваат оружје од Русија до Ереван, со цивилни летови, но дека од официјалните руски власти добил гаранции дека Русија не испраќа оружје во Ерменија ...

Прекршувања на новото примирје во Нагорно-Карабах

Р.С.Европа - 18.10.2020

Ерменија и Азербејџан се обвинија меѓусебно за кршење на примирјето со цел запирање на борбите за регионот Нагорно-Карабах, само неколку часа откако стапи на сила на 18 октомври. Портпаролката на ерменското Министерство за одбрана изјави дека рано ...

Џабе новото примирје на Кавказ, пак има жртви

Кајгана - 18.10.2020

Претседателот на Франција, Емануел Макрон, денеска го поздрави хуманитарното примирје на кое се согласија Ерменија и Азербејџан, објави Елисејската палата. Се наведува дека примирјето е склучено „по француското посредување во текот на претходните ...

Примирјето не се почитува: Конфликтите продолжуваат помеѓу Баку и Ереван, има и мртви!

Локално - 18.10.2020

Министерството за одбрана на Ерменија објави дека армијата на Азербејџан отвори оган двапати во текот на ноќта и дека користела артилерија. Министерството објави дека „непријателот отворил оган недалеку од градот Јабраил, како и во околните села, ...

Ердоган: Русија, САД и Франција ја снабдуваат Ерменија со оружје

MakPress - 18.10.2020

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган изјави дека Русија, САД и Франција ја снабдуваат Ерменија со оружје. – Ерменија повторно го прекрши прекинот на огнот. Минската група на ОБСЕ, која се состои од Русија, САД и Франција, и даваат на Ерменија ...

Азербејџан и Ерменија договорија привремено хуманитарно примирје

MakPress - 18.10.2020

Азрбејџан и Ерменија договорија привремено хуманитарно примирје кое стапува во сила во полноќ на 18 октомври, по локално време, јави агенцијата Анадолија. Министерството за надворешни работи на Азербејџан соопшти дека одлуката за привремено примирје ...

Ерменија и Азербејџан најавија хуманитарно примирје, настапува од полноќ

Нетпрес - 17.10.2020

Ерменија и Азербејџан најавија ткн хуманитарен прекин на огнот кој ќе започне од саботата на полноч, соопштија министерствата за надворешни работи на двете завојувани земји на јужен Кавказ.

Ерменија и Азербејџан постигнаa договор за примирје

Независен - 17.10.2020

Претставници на Ерменија и Азербејџан постигнаа договор за хуманитарно примирје. Примирјето ќе биде на сила од полноќ на 18 откомври, пишува РИА Новости, изјави портпаролот на претседателот на Нагорно Карабах Ваграм Погосијан.

Постигнат договор за примирје во Нагорно-Карабах

Макфакс - 17.10.2020

Претставниците на Ерменија и Азербејџан постигнаа договор за хуманитарно примирје, пренесуваат светските агенции. Примирјето ќе стапи на сила од полноќ на 18. октомври, пренесува руската агенција „РИА Новости“.

Тешка ноќ во Азербејџан – во ракетен напад загинаа 12 лица, а 40 се повредени

Опсервер - 17.10.2020

Продолжуваат вооружените конфликти меѓу ерменските и азербејџанските сили околу спорниот регион Нагорно Карабах. Ноќеска околу 1 часот по полноќ по локално време, беше ракетан Ганџа, вториот по големина град во Азербејџан.Во нападот загинаа 12 лица, ...

Ракетен напад врз азербејџанскиот град Ганџа, 12 загинати и 40 повредени

Сител - 17.10.2020

Ракетен напад е извршен синоќа еден час по полноќ врз вториот по големина азербејџански град Ганџа. Во нападот загинале 12 луѓе, повредени се повеќе од 40 лица и причинета е значителна штета врз цивилна и транспортна инфраструктура, соопшти ...

Тешка ноќ во Азербејџан – во ракетен напад загинаа 12 лица, а 40 се повредени

Вечер - 17.10.2020

Продолжуваат вооружените конфликти меѓу ерменските и азербејџанските сили околу спорниот регион Нагорно Карабах. Ноќеска околу 1 часот по полноќ по локално време, беше ракетан Ганџа, вториот по големина град во Азербејџан.Во нападот загинаа 12 лица, ...

Тешка ноќ во Азербејџан - во ракетен напад загинаа 12 лица, а 40 се повредени

MTM - 17.10.2020

Продолжуваат вооружените конфликти меѓу ерменските и азербејџанските сили околу спорниот регион Нагорно Карабах. Ноќеска околу 1 часот по полноќ по локално време, беше ракетан Ганџа, вториот по големина град во Азербејџан.

Тешка ноќ во Азербејџан – во ракетен напад загинаа 12 лица, а 40 се повредени

24Инфо - 17.10.2020

Продолжуваат вооружените конфликти меѓу ерменските и азербејџанските сили околу спорниот регион Нагорно Карабах. Ноќеска околу 1 часот по полноќ по локално време, беше ракетан Ганџа, вториот по големина град во Азербејџан.Во нападот загинаа 12 лица, ...

Ракетен напад врз азербејџанскиот град Ганџа, 12 загинати и 40 повредени

ТВ21 - 17.10.2020

Ракетен напад е извршен синоќа еден час по полноќ врз вториот по големина азербејџански град Ганџа. Во нападот загинале 12 луѓе, повредени се повеќе од 40 лица и причинета е значителна штета врз цивилна и транспортна инфраструктура, соопшти ...

Ракетен напад врз азербејџанскиот град Ганџа, 12 загинати и 40 повредени

Вечер Прес - 17.10.2020

Ракетен напад е извршен синоќа еден час по полноќ врз вториот по големина азербејџански град Ганџа. Во нападот загинале 12 луѓе, повредени се повеќе од 40 лица и причинета е значителна штета врз цивилна и транспортна инфраструктура, соопшти ...

Ракетен напад врз азербејџанскиот град Ганџа, 12 загинати и 40 повредени (ВИДЕО)

Кумановски м. - 17.10.2020

Ракетен напад е извршен синоќа еден час по полноќ врз вториот по големина азербејџански град Ганџа. Во нападот загинале 12 луѓе, повредени се повеќе од 40 лица и причинета е значителна штета врз цивилна и транспортна инфраструктура, соопшти ...

Ракетен напад врз азербејџанскиот град Ганџа, 12 загинати и 40 повредени

24 Вести - 17.10.2020

Ракетен напад е извршен синоќа еден час по полноќ врз вториот по големина азербејџански град Ганџа. Во нападот загинале 12 луѓе, повредени се повеќе од 40 лица и причинета е значителна штета врз цивилна и транспортна инфраструктура, соопшти ...

Тешка ноќ во Азербејџан – во ракетен напад загинаа 12 лица

Н.Македонија - 17.10.2020

Продолжуваат вооружените конфликти меѓу ерменските и азербејџанските сили околу спорниот регион Нагорно Карабах. Ноќеска околу 1 часот по полноќ по локално време, беше ракетан Ганџа, вториот по големина град во Азербејџан.Во нападот загинаа 12 лица, ...

Војна во Азербејџан: Во ракетен напад врз градот Ганџа загинаа 12 луѓе и 40 се повредени

Денешен - 17.10.2020

Ракетен напад е извршен синоќа еден час по полноќ врз вториот по големина азербејџански град Ганџа. Во нападот загинале 12 луѓе, повредени се повеќе од 40 лица и причинета е значителна штета врз цивилна и транспортна инфраструктура, соопшти ...

12 загинати и 40 повредени во ракетен напад врз азербејџанскиот град Ганџа

+инфо - 17.10.2020

Истовремено, воени сили во Нагорно Карабах тврдат дека утрови биле гранатирани Степанакерт и Шуша, при што се повредени цивили. Ракетен напад е извршен синоќа еден час по полноќ врз вториот по големина азербејџански град Ганџа.

12 загинати и 40 повредени во ракетен напад врз азербејџанскиот град Ганџа

Нетпрес - 17.10.2020

Ракетен напад е извршен синоќа еден час по полноќ врз вториот по големина азербејџански град Ганџа. Во нападот загинале 12 луѓе, повредени се повеќе од 40 лица и причинета е значителна штета врз цивилна и транспортна инфраструктура, соопшти ...

Тешка ноќ во Азербејџан – во ракетен напад загинаа 12 лица, а 40 се повредени

Точка - 17.10.2020

Продолжуваат вооружените конфликти меѓу ерменските и азербејџанските сили околу спорниот регион Нагорно Карабах. Ноќеска околу 1 часот по полноќ по локално време, беше ракетан Ганџа, вториот по големина град во Азербејџан.

Тешка ноќ во Азербејџан – во ракетен напад загинаа 12 лица, а 40 се повредени

Centar - 17.10.2020

Продолжуваат вооружените конфликти меѓу ерменските и азербејџанските сили околу спорниот регион Нагорно Карабах. Ноќеска околу 1 часот по полноќ по локално време, беше ракетан Ганџа, вториот по големина град во Азербејџан.Во нападот загинаа 12 лица, ...

Ереван: Азербејџанците лажат дека шверцуваме оружје, тие го прават тоа

Либертас - 17.10.2020

Службата за национална безбедност на Ерменија (НСС) денеска категорично ги отфрли тврдењата на азербејџанскиот претседател Илхам Илиев дека ерменската армија шверцува оружје со цивилни авиони, летајќи над околните земји и го обвини Азербејџан дека е ...

Ереван: Азербејџанците лажат дека шверцуваме оружје, тие го прават тоа

Фокус - 17.10.2020

Службата за национална безбедност на Ерменија (НСС) денеска категорично ги отфрли тврдењата на азербејџанскиот претседател Илхам Илиев дека ерменската армија шверцува оружје со цивилни авиони, летајќи над околните земји и го обвини Азербејџан дека е ...

Ереван: Азербејџанците лажат дека шверцуваме оружје, тие го прават тоа

24Инфо - 17.10.2020

Службата за национална безбедност на Ерменија (НСС) денеска категорично ги отфрли тврдењата на азербејџанскиот претседател Илхам Илиев дека ерменската армија шверцува оружје со цивилни авиони, летајќи над околните земји и го обвини Азербејџан дека е ...

Ереван: Азербејџанците лажат дека шверцуваме оружје, тие го прават тоа

Вечер Прес - 17.10.2020

Службата за национална безбедност на Ерменија (НСС) денеска категорично ги отфрли тврдењата на азербејџанскиот претседател Илхам Илиев дека ерменската армија шверцува оружје со цивилни авиони, летајќи над околните земји и го обвини Азербејџан дека е ...

Ереван: Азербејџанците лажат дека шверцуваме оружје, тие го прават тоа

А1 On - 17.10.2020

Службата за национална безбедност на Ерменија (НСС) денеска категорично ги отфрли тврдењата на азербејџанскиот претседател Илхам Илиев дека ерменската армија шверцува оружје со цивилни авиони, летајќи над околните земји и го обвини Азербејџан дека е ...

Азербејџанците и Ерменците меѓусебно се обвинуваат за шверц на оружје

Република - 17.10.2020

Службата за национална безбедност на Ерменија (НСС) денеска категорично ги отфрли тврдењата на азербејџанскиот претседател Илхам Илиев дека ерменската армија шверцува оружје со цивилни авиони, летајќи над околните земји и го обвини Азербејџан дека е ...

(Видео) Азербејџан уништи ерменски противвоздушен систем

Опсервер - 17.10.2020

Азербејџанското Министерство за одбрана објави снимка на која се гледа моментот кога азербејџанските сили извршуваат напад врз ерменскиот систем за противвоздушна одбрана С-300. Министерството посочува дека системот бил уништен, а снимката е ...

(Видео) Азербејџан уништи ерменски противвоздушен систем

Вечер - 17.10.2020

Азербејџанското Министерство за одбрана објави снимка на која се гледа моментот кога азербејџанските сили извршуваат напад врз ерменскиот систем за противвоздушна одбрана С-300. Министерството посочува дека системот бил уништен, а снимката е ...

Постигнат договор за примирје во Нагорно-Карабах

Опсервер - 17.10.2020

Претставниците на Ерменија и Азербејџан постигнаа договор за хуманитарно примирје, пренесуваат светските агенции. Примирјето ќе стапи на сила од полноќ на 18. октомври, пренесува руската агенција „РИА Новости“.

Постигнат договор за примирје во Нагорно-Карабах

Фокус - 17.10.2020

Претставниците на Ерменија и Азербејџан постигнаа договор за хуманитарно примирје, пренесуваат светските агенции. Примирјето ќе стапи на сила од полноќ на 18. октомври, пренесува руската агенција „РИА Новости“.

Постигнат договор за примирје во Нагорно-Карабах

Вечер - 17.10.2020

Претставниците на Ерменија и Азербејџан постигнаа договор за хуманитарно примирје, пренесуваат светските агенции. Примирјето ќе стапи на сила од полноќ на 18. октомври, пренесува руската агенција „РИА Новости“.

Постигнат договор за примирје во Нагорно-Карабах

+инфо - 17.10.2020

Претставниците на Ерменија и Азербејџан постигнаа договор за хуманитарно примирје, пренесуваат светските агенции. Примирјето ќе стапи на сила од полноќ на 18. октомври, пренесува руската агенција „РИА Новости“.

Постигнат договор за примирје во Нагорно-Карабах

Centar - 18.10.2020

Претставниците на Ерменија и Азербејџан постигнаа договор за хуманитарно примирје, пренесуваат светските агенции. Примирјето ќе стапи на сила од полноќ на 18. октомври, пренесува руската агенција „РИА Новости“.

(Видео) Азербејџан уништи ерменски противвоздушен систем

Centar - 18.10.2020

Азербејџанското Министерство за одбрана објави снимка на која се гледа моментот кога азербејџанските сили извршуваат напад врз ерменскиот систем за противвоздушна одбрана С-300. Министерството посочува дека системот бил уништен, а снимката е ...

Постигнат договор за примирје во Нагорно-Карабах

Н.Македонија - 18.10.2020

Претставниците на Ерменија и Азербејџан постигнаа договор за хуманитарно примирје, пренесуваат светските агенции. Примирјето стапи на сила од полноќ, пренесува руската агенција „РИА Новости“.

Азербејџан и Ерменија договорија привремено хуманитарно примирје

ТВ21 - 18.10.2020

Азрбејџан и Ерменија договорија привремено хуманитарно примирје кое стапува во сила во полноќ на 18 октомври, по локално време, јави агенцијата Анадолија. Министерството за надворешни работи на Азербејџан соопшти дека одлуката за привремено примирје ...

Азербејџан и Ерменија договорија привремено хуманитарно примирје

24Инфо - 18.10.2020

Азрбејџан и Ерменија договорија привремено хуманитарно примирје кое стапува во сила во полноќ на 18 октомври, по локално време, јави агенцијата Анадолија. Министерството за надворешни работи на Азербејџан соопшти дека одлуката за привремено примирје ...

Азербејџан и Ерменија договорија привремено хуманитарно примирје

Frontline - 18.10.2020

Азрбејџан и Ерменија договорија привремено хуманитарно примирје кое стапува во сила во полноќ на 18 октомври, по локално време, јави агенцијата Анадолија. Министерството за надворешни работи на Азербејџан соопшти дека одлуката за привремено примирје ...

Конфликт во Нагорно-Карабах: Азербејџан и Ерменија се договорија за привремено примирје од хуманитарен карактер

Слободен Печат - 18.10.2020

Азeрбејџан и Ерменија се договорија за привремено хуманитарно примирје што ќе стапи на сила на полноќ на 18 октомври, по локално време, јави агенцијата „Анадолија“ . Министерството за надворешни работи на Азербејџан соопшти дека одлуката за ...

Азербејџан и Ерменија договорија привремено хуманитарно примирје

Либертас - 18.10.2020

Азрбејџан и Ерменија договорија привремено хуманитарно примирје кое стапува во сила во полноќ на 18 октомври, по локално време, јави агенцијата Анадолија. Министерството за надворешни работи на Азербејџан соопшти дека одлуката за привремено примирје ...

Азербејџан и Ерменија договорија привремено хуманитарно примирје

Опсервер - 18.10.2020

– Азрбејџан и Ерменија договорија привремено хуманитарно примирје кое стапува во сила во полноќ на 18 октомври, по локално време, јави агенцијата Анадолија. Министерството за надворешни работи на Азербејџан соопшти дека одлуката за привремено ...

Договорено хуманитарно примирје меѓу Азербејџан и Ерменија

+инфо - 18.10.2020

Двете земји на преговорите во Москва договорија примирје од хуманитарни причини кое стапи во сила на 10 октомври во 12 часот, а чија цел беше размена на телата и затворениците во Нагорно-Карабах.

Азербејџан и Ерменија договорија привремено хуманитарно примирје

А1 On - 18.10.2020

Азрбејџан и Ерменија договорија привремено хуманитарно примирје кое стапува во сила во полноќ на 18 октомври, по локално време, јави агенцијата Анадолија. Министерството за надворешни работи на Азербејџан соопшти дека одлуката за привремено примирје ...