TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Приведено 18-годишно лице од Скопје – бил затекнат на лице место при разбојништво

ТВ21 - 13.01.2021

На 17.12.2020 во 23.56 часот на ул. „Есперанто“ во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Карпош го лишиле од слобода Ш.Л.(18) од Скопје кој бил затекнат на лице место при вршење кривично дело „разбојништво“ над Ф.А.(33) од Скопје.

Приведен крадец во Карпош, фатен додека се обидувал да изврши тешка кражба

А1 On - 12.01.2021

На подрачјето на Карпош полициски службеници од СВР Скопје синоќа во 20 часот од слобода го лишиле Љ.С.(43) од Скопје, додека се обидувал да изврши кривично дело „тешка кражба“ во возило. МВР денеска соопшти дека кај него биле пронајдени предмети ...

Приведен 43-годишен скопјанец, фатен додека се обидувал да изврши тешка кражба

Сител - 12.01.2021

На 11.01.2021 во 20.00 часот на подрачје на Карпош од полициски службеници од СВР Скопје од слобода е лишен Љ.С.(43) од Скопје, додека се обидувал да изврши кривично дело „тешка кражба“ во возило и кај него биле пронајдени предмети кои потекнуваат ...

Приведен крадец во Карпош, фатен додека се обидувал да изврши тешка кражба

еМагазин - 12.01.2021

На 11.01.2021 во 20.00 часот на подрачје на Карпош од полициски службеници од СВР Скопје од слобода е лишен Љ.С.(43) од Скопје, додека се обидувал да изврши кривично дело „тешка кражба“ во возило и кај него биле пронајдени предмети кои потекнуваат ...

Скопјанец фатен „жив“ при кражба во автомобил во Карпош

24Инфо - 12.01.2021

На 11.01.2021 во 20.00 часот на подрачје на Карпош од полициски службеници од СВР Скопје од слобода е лишен Љ.С.(43) од Скопје, додека се обидувал да изврши кривично дело „тешка кражба” во возило.

Скопјанец фатен на дело додека се обидувал да краде во Карпош

Слободен Печат - 12.01.2021

На 11.01.2021 во 20.00 часот на подрачје на Карпош од полициски службеници од СВР Скопје од слобода е лишен Љ.С.(43) од Скопје, додека се обидувал да изврши кривично дело „тешка кражба” во возило и кај него биле пронајдени предмети кои потекнуваат ...

Приведен крадец во Карпош, фатен додека се обидувал да изврши тешка кражба

Курир - 12.01.2021

На подрачјето на Карпош полициски службеници од СВР Скопје синоќа во 20 часот од слобода го лишиле Љ.С.(43) од Скопје, додека се обидувал да изврши кривично дело „тешка кражба“ во возило. МВР денеска соопшти дека кај него биле пронајдени предмети ...

Скопјанец фатен додека крадел во автомобил во Капрош

МКД - 12.01.2021

На подрачјето на Карпош полициски службеници од СВР Скопје синоќа во 20 часот од слобода го лишиле Љ.С.(43) од Скопје, додека се обидувал да изврши кривично дело „тешка кражба" во возило. МВР денеска соопшти дека кај него биле пронајдени предмети ...

Приведен крадец во Карпош, фатен додека се обидувал да изврши тешка кражба

Опсервер - 12.01.2021

– На подрачјето на Карпош полициски службеници од СВР Скопје синоќа во 20 часот од слобода го лишиле Љ.С.(43) од Скопје, додека се обидувал да изврши кривично дело „тешка кражба“ во возило.

Приведен крадец во Карпош, фатен додека се обидувал да изврши тешка кражба

iPortal - 12.01.2021

На подрачјето на Карпош полициски службеници од СВР Скопје синоќа во 20 часот од слобода го лишиле Љ.С.(43) од Скопје, додека се обидувал да изврши кривично дело „тешка кражба“ во возило. МВР денеска соопшти дека кај него биле пронајдени предмети ...

Приведен крадец во Карпош, фатен додека се обидувал да изврши тешка кражба

Граѓански збор - 12.01.2021

На подрачјето на Карпош полициски службеници од СВР Скопје синоќа во 20 часот од слобода го лишиле Љ.С.(43) од Скопје, додека се обидувал да изврши кривично дело „тешка кражба“ во возило. МВР денеска соопшти дека кај него биле пронајдени предмети ...

Го фатиле среде кражба во возило во Карпош

Република - 12.01.2021

На подрачјето на Карпош полициски службеници од СВР Скопје синоќа во 20 часот од слобода го лишиле Љ.С.(43) од Скопје, додека се обидувал да изврши кривично дело „тешка кражба“ во возило. МВР денеска соопшти дека кај него биле пронајдени предмети ...

Во Карпош фатен крадец додека се обидувал да изврши тешка кражба

Скопје инфо - 12.01.2021

На подрачјето на Карпош полициски службеници од СВР Скопје синоќа во 20 часот од слобода го лишиле Љ.С.(43) од Скопје, додека се обидувал да изврши кривично дело „тешка кражба“ во возило. МВР денеска соопшти дека кај него биле пронајдени предмети ...

43 годишен Скопјанец ограбувал возило, МВР го фати на лице место

MakPress - 12.01.2021

На 11.01.2021 во 20.00 часот на подрачје на Карпош од полициски службеници од СВР Скопје од слобода е лишен Љ.С.(43) од Скопје, додека се обидувал да изврши кривично дело „тешка кражба“ во возило и кај него биле пронајдени предмети кои потекнуваат ...

Уапсен скопјанец, додека се обидувал да изврши кривично дело „тешка кражба“ во возило

Опсервер - 13.01.2021

На 11.01.2021 во 20.00 часот на подрачје на Карпош од полициски службеници од СВР Скопје од слобода е лишен Љ.С.(43) од Скопје, додека се обидувал да изврши кривично дело „тешка кражба“ во возило и кај него биле пронајдени предмети кои потекнуваат ...

Уапсен крадец при вршење разбојништво

MakPress - 13.01.2021

На 17.12.2020 во 23.56 часот на ул. „Есперанто“ во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Карпош го лишиле од слобода Ш.Л.(18) од Скопје кој бил затекнат на лице место при вршење кривично дело „разбојништво“ над Ф.А.(33) од Скопје.