TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Килограм хероин пронајден во автобус кој сообраќал од Струга кон Берн

Н.Македонија - 19.03.2019

Мобилните царински тимови во соработка со Министерството за внатрешни работи минатата недела спречија обид за криумчарење на околу еден килограм хероин. -На 13.03.2019 година околу 13.30 часот, на граничниот премин Табановце автопат за излез од ...

Девизи запленети на Табановце

Кумановски м. - 19.03.2019

Девизи во износ од 1.780 евра биле откриени од страна на мобилните царински тимови, при личен претрес на македонски државјанин кој, со македонски автомобил, се пријавил за излез од државата на граничниот премин Табановце автопат.

ФОТО: Откриен хероин и запленет автомобил со бункер, автоделови, девизи и фалсификати

ТВ21 - 19.03.2019

Во текот на минатата недела, царинските службеници открија еден обид за криумчарење хероин и неколку обиди за криумчарење разна стока, при што привремено се задржани автомобил со бункер, автоделови, девизи и фалсификати.

Царина: Откриен хероин и запленети автомобил со бункер, автоделови, девизи и фалсификати

А1 On - 19.03.2019

Еден обид за криумчарење хероин и неколку обиди за криумчарење разна стока, откриле во текот на минатата недела царинските службеници, при што привремено се задржани автомобил со бункер, автоделови, девизи и фалсификати.

Царина: Откриен хероин и запленети автомобил со бункер, автоделови, девизи и фалсификати

Опсервер - 19.03.2019

Еден обид за криумчарење хероин и неколку обиди за криумчарење разна стока, откриле во текот на минатата недела царинските службеници, при што привремено се задржани автомобил со бункер, автоделови, девизи и фалсификати.

Царина: На ГП Табановце откриен хероин во швајцарски автобус

24Инфо - 19.03.2019

Обид за криумчарење хероин и неколку обиди за криумчарење разна стока, откриле во текот на минатата недела царинските службеници, при што привремено се задржани автомобил со бункер, автоделови, девизи и фалсификати.

Царина: Откриен хероин и запленети автомобил со бункер, автоделови, девизи и фалсификати

Курир - 19.03.2019

Еден обид за криумчарење хероин и неколку обиди за криумчарење разна стока, откриле во текот на минатата недела царинските службеници, при што привремено се задржани автомобил со бункер, автоделови, девизи и фалсификати.

Откриен хероин и запленети автомобил со бункер, автоделови, девизи и фалсификати

Фокус - 19.03.2019

Еден обид за криумчарење хероин и неколку обиди за криумчарење разна стока, откриле во текот на минатата недела царинските службеници, при што привремено се задржани автомобил со бункер, автоделови, девизи и фалсификати.

Царината со голема заплена: Сакале да испаднат “генијалци”, но цариниците ги фатиле – ова се предметите кои се ...

Centar - 19.03.2019

Во текот на минатата недела, царинските службеници открија еден обид за криумчарење хероин и неколку обиди за криумчарење разна стока, при што привремено се задржани автомобил со бункер, автоделови, девизи и фалсификати.

Хероин, гуртни, девизи, патики – што се шверцувало минатата недела во Македонија

Република - 19.03.2019

Во текот на минатата недела царинските службеници открија еден обид за криумчарење хероин и неколку обиди за криумчарење разна стока, при што привремено се задржани автомобил со бункер, автоделови, девизи и фалсификати.

Царина: Откриен хероин и запленети девизи и фалсификувани обувки (ФОТО)

МКД - 19.03.2019

Еден обид за криумчарење хероин и неколку обиди за криумчарење разна стока, откриле во текот на минатата недела царинските службеници, при што привремено се задржани автомобил со бункер, автоделови, девизи и фалсификати.

Царина: Откриен хероин и запленети автомобил со бункер, автоделови, девизи и фалсификати

Press24 - 19.03.2019

Еден обид за криумчарење хероин и неколку обиди за криумчарење разна стока, откриле во текот на минатата недела царинските службеници, при што привремено се задржани автомобил со бункер, автоделови, девизи и фалсификати.

Откриен хероин и запленети автомобили со бункер, автоделови, девизи и други фалсификати

Точка - 19.03.2019

Во текот на минатата недела, царинските службеници открија еден обид за криумчарење хероин и неколку обиди за криумчарење разна стока, при што привремено се задржани автомобил со бункер, автоделови, девизи и фалсификати.

Заплени на царинска управа

Пулс24 - 20.03.2019

Во текот на минатата недела, царинските службеници открија еден обид за криумчарење хероин и неколку обиди за криумчарење разна стока, при што привремено се задржани автомобил со бункер, автоделови, девизи и фалсификати.