TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вратете го сјајот на собните растенија со едноставен трик со мајонез

Кајгана - 22.07.2021

Сакате да имате убави и здрави растенија во вашиот дом, а се чини дека вашите растенија не изгледаат одлично. Пробајте го овој трик со мајонез. Овој трик за сјај на растенијата го користат цвеќарниците за да ја истакнат убавината на растението и ...

Трик кој секоја жена го обожава, вратете им го сјајот на вашите билки: потребна ви е само 1 намирница

НМД - 22.07.2021

Овој трик ќе ви помогне да ги исчистите листовите на вашите билки од прашина и да го вратите нивниот убав здрав сјај. Ова особено се препорачува за широколистестите салонски цвеќиња кои многу често се главниот украс во затворените простории, пишува ...

Орхидејата е лесна за одржување – Совети како да преживее во летните денови

ММС - 21.07.2021

Орхидеите го сакаат сонцето, но прекумерното изложување на сончевите зраци може да биде лошо за нив. Еве неколку совети што треба да ги имате предвид и како да ги одржувате здрави и убави во текот на целото лето. Внимавајте на „изгореници“.

Едноставен трик за да го вратите сјајот на домашните растенија

Точка - 21.07.2021

Ако сакате да имате убави, здрави растенија, а имате проблем со нивната сјајност, пробајте го овој трик со мајонез. Трикот за сјај на растенијата го користат цвеќарите со цел да ја нагласат убавината на растението и сите негови нијанси, а може да ви ...

Фантастичен трик: Еве како со помош на мајонез да направите лисјата на растенијата да блеснат како никогаш порано

Попара - 20.07.2021

Овој трик ќе ви помогне да ги исчистите лисјата на растенијата од прашина и да го вратите нивниот прекрасен здрав сјај Доколку сакате да имате убави, здрави растенија во вашиот дом, пробајте го овој трик со мајонез! Цвеќарниците го користат за да ја ...