TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Гарнет: Жалам што не играв повеќе со Пирс и не потпишав порано за Бостон

Gol.mk - 08.04.2020

Еден од омилените кошаркарски асови на почетокот од овој век со сигурност е Кевин Гарнет. Легендата на Бостон, во изјава за американските медиуми, жали што дури во 2007 година потпиша за „келтите“ и му се приклучи на Пол Пирс.

Гарнет: Не сакам да ми го повлечат дресот во Минесота, не соработувам со змии!

Спортманија - 08.04.2020

НБА-легендата има лошо мислење за сопственикот на Тимбервулфс. Кевин Гарнет, кој е најдобар кошаркар во историјата на Минесота тимбервулфс, не сака неговиот дрес со бројот 21 да биде повлечен од употреба бидејќи и понатаму му е лут на сопственикот ...

Гарнет не сака Минесота да му го повлече дресот, а за тоа виновен е – газдата на тимот!

СуперСпорт - 08.04.2020

Кевин Гарнет без никакви дилеми е најдобар кошаркар во историјата на Минесота Тимбервулвс. Тој од 1995 до 2007 година одигра спектакуларни натпревари во дресот на екипата, каде што ја заврши кариерата во 2016 година.

Гарнет: Додека е змијата во клубот не сакам да ми го пензионираат бројот

TopSport - 08.04.2020

Кевин Гарнет не е заинтересиран за идејата неговиот број да да биде пензиониран, се додека додека сопственик на Минесота Тимбервулвс Глен Тејлор. Гарнет е легенда на Минесота, рекордер е на оваа франшиза според бројот на одиграни минути, постиганти ...

Гарнет: Ако отидев порано во Бостон, ќе имав уште еден или два прстена

Опсервер - 08.04.2020

Бостон, 8 април 2020 () – Легендата на Бостон, Кевин Гарнет, жали што се приклучи на Пол Пирс во Бостон Селтикс во 2007 година, бидејќи тие би можеле да освојат повеќе титули. – Ако можам да го вратам времето и да сменам нешто, ќе ја напуштев ...

Гарнет: Ако отидев порано во Бостон, ќе имав уште еден или два прстена

24 Вести - 08.04.2020

Легендата на Бостон, Кевин Гарнет, жали што се приклучи на Пол Пирс во Бостон Селтикс во 2007 година, бидејќи тие би можеле да освојат повеќе титули. – Ако можам да го вратам времето и да сменам нешто, ќе ја напуштев Минесота малку порано, знаејќи ...

Гарнет: Ако отидев порано во Бостон, ќе имав уште еден или два прстена

Курир - 08.04.2020

Легендата на Бостон, Кевин Гарнет, жали што се приклучи на Пол Пирс во Бостон Селтикс во 2007 година, бидејќи тие би можеле да освојат повеќе титули. – Ако можам да го вратам времето и да сменам нешто, ќе ја напуштев Минесота малку порано, знаејќи ...

Гарнет: Ако отидев порано во Бостон, ќе имав уште еден или два прстена

Либертас - 08.04.2020

Легендата на Бостон, Кевин Гарнет, жали што се приклучи на Пол Пирс во Бостон Селтикс во 2007 година, бидејќи тие би можеле да освојат повеќе титули. – Ако можам да го вратам времето и да сменам нешто, ќе ја напуштев Минесота малку порано, знаејќи ...

Гарнет: Ако отидев порано во Бостон, ќе имав уште еден или два прстена

Локално - 08.04.2020

Легендата на Бостон, Кевин Гарнет, жали што се приклучи на Пол Пирс во Бостон Селтикс во 2007 година, бидејќи тие би можеле да освојат повеќе титули. – Ако можам да го вратам времето и да сменам нешто, ќе ја напуштев Минесота малку порано, знаејќи ...

Гарнет: Ако отидев порано во Бостон, ќе имав уште еден или два прстена

А1 On - 08.04.2020

Легендата на Бостон, Кевин Гарнет, жали што се приклучи на Пол Пирс во Бостон Селтикс во 2007 година, бидејќи тие би можеле да освојат повеќе титули. – Ако можам да го вратам времето и да сменам нешто, ќе ја напуштев Минесота малку порано, знаејќи ...

Гарнет: Ако отидев порано во Бостон, ќе имав уште еден или два прстена

Нетпрес - 08.04.2020

Легендата на Бостон, Кевин Гарнет, жали што се приклучи на Пол Пирс во Бостон Селтикс во 2007 година, бидејќи тие би можеле да освојат повеќе титули. – Ако можам да го вратам времето и да сменам нешто, ќе ја напуштев Минесота малку порано, знаејќи ...

Гарнет: Ако отидев порано во Бостон, ќе имав уште еден или два прстена

MakPress - 08.04.2020

Легендата на Бостон, Кевин Гарнет, жали што се приклучи на Пол Пирс во Бостон Селтикс во 2007 година, бидејќи тие би можеле да освојат повеќе титули. – Ако можам да го вратам времето и да сменам нешто, ќе ја напуштев Минесота малку порано, знаејќи ...

Гарнет: Ако отидев порано во Бостон, сега ќе имав плус два прстена

Денешен - 08.04.2020

Легендата на Бостон, Кевин Гарнет, жали што се приклучи на Пол Пирс во Бостон Селтикс во 2007 година, бидејќи тие би можеле да освојат повеќе титули. – Ако можам да го вратам времето и да сменам нешто, ќе ја напуштев Минесота малку порано, знаејќи ...