TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Италијанскиот национален обвинител за „Скопје 2014“: Сите истраги се тајни!

Фокус - 12.06.2019

Федерико Кафиеро Де Рахо, национален јавен обвинител за гонење на мафија и на тероризам, денеска присуствуваше во Македонија, но не откри дали неговото обвинителство соработува со македонските колеги за истрагата „Скопје 2014“.

Русковска: Се водат неколку истраги за актуелни функционери

Фокус - 12.06.2019

Вилма Русковска шефицата на Обвинителството за организиран криминал и корупција, откри дека се водат неколку истраги и предистраги за неколку актуелни функционери. -Се водат неколку истраги и предистраги за актуелни функционери, ама не можам да ...

Русковска: Под истрага се актуелни функционери

Курир - 12.06.2019

Обвинителката Вилма Русковска денеска изјави дека актуелни функционери се опфатени во истраги и предистраги на обвинителството, но поради тајност на постапките засега не може да сподели информации.

АДИО КРИМИНАЛ! Македонија со помош на Италија ќе се бори против мафијата

Слободен Печат - 12.06.2019

Федерико Кафиеро Де Рахо, национален Јавен обвинител за гонење на мафија и тероризам во Италија, на трибината изјави дека зголемената конекција со македонските власти ќе придонесе за зголемена соработка и размена на информации во борбата против ...

Италијанскиот обвинител за гонење на мафија и тероризам во посета на земјава

Независен - 12.06.2019

Фото: Б.Грданоски Делегација на Република Италија предводена од Федерико Кафиеро Де Рахо, национален јавен обвинител за гонење на мафија и на тероризам и Франко Габриели, директор на италијанската полиција – генерален директор за јавна безбедност ...

Русковска: Се водат неколку истраги за актуелни функционери

Либертас - 12.06.2019

Вилма Русковска шефицата на Обвинителството за организиран криминал и корупција, откри дека се водат неколку истраги и предистраги за неколку актуелни функционери. -Се водат неколку истраги и предистраги за актуелни функционери, ама не можам да ...

Русковска: Под истрага се актуелни функционери

Нетпрес - 12.06.2019

Обвинителката Вилма Русковска денеска изјави дека актуелни функционери се опфатени во истраги и предистраги на обвинителството, но поради тајност на постапките засега не може да сподели информации.

Италијанскиот обвинител за гонење на мафија и тероризам во посета на земјава

Денешен - 12.06.2019

Делегација на Република Италија предводена од Федерико Кафиеро Де Рахо, национален јавен обвинител за гонење на мафија и на тероризам и Франко Габриели, директор на италијанската полиција – генерален директор за јавна безбедност денеска се во ...

Рускоска: Се водат неколку истраги за актуелни функционери

Република - 12.06.2019

Шефицата на Обвинителството за организиран криминал и корупција Вилма Рускоска откри дека се водат неколку истраги и предистраги за неколку актуелни функционери. , рече Рускоска, која додаде дека предметите се за економски криминал и корупција.

Италијанскиот обвинител за гонење на мафија и тероризам во посета на земјава

Локално - 12.06.2019

Делегација на Република Италија предводена од Федерико Кафиеро Де Рахо, национален јавен обвинител за гонење на мафија и на тероризам и Франко Габриели, директор на италијанската полиција – генерален директор за јавна безбедност денеска се во ...

Рускоска: Се водат неколку истраги за актуелни функционери

1tv - 12.06.2019

Вилма Рускоска шефицата на Обвинителството за организиран криминал и корупција, откри дека се водат неколку истраги и предистраги за неколку актуелни функционери, пренесува Фокус. Русковска, со останатиот обвинителско -полициски врв присуствуваше на ...

Италијанскиот обвинител за гонење на мафија и тероризам во посета на земјава

Опсервер - 12.06.2019

Делегација на Република Италија предводена од Федерико Кафиеро Де Рахо, национален јавен обвинител за гонење на мафија и на тероризам и Франко Габриели, директор на италијанската полиција – генерален директор за јавна безбедност денеска се во ...

Италијанскиот обвинител за гонење на мафија и тероризам во посета на Македонија

Press24 - 12.06.2019

Делегација на Република Италија предводена од Федерико Кафиеро Де Рахо, национален јавен обвинител за гонење на мафија и на тероризам и Франко Габриели, директор на италијанската полиција – генерален директор за јавна безбедност денеска се во ...

Италијанскиот обвинител за гонење на мафија и тероризам во посета на земјава

1tv - 12.06.2019

Делегација на Република Италија предводена од Федерико Кафиеро Де Рахо, национален јавен обвинител за гонење на мафија и на тероризам и Франко Габриели, директор на италијанската полиција – генерален директор за јавна безбедност денеска се во ...

Италијанскиот обвинител за гонење на мафија и тероризам во посета на земјава

Канал5 - 12.06.2019

Италијанската делегација ќе учествува на конференцијата „Заедничка соработка и правна помош во борбата против транснационалниот организиран криминал" што ќе се одржи во Јавното обвинителство на Република Северна Македонија.

Италијанскиот обвинител за гонење на мафија и тероризам во посета на земјава

ММС - 12.06.2019

Делегација на Република Италија предводена од Федерико Кафиеро Де Рахо, национален јавен обвинител за гонење на мафија и на тероризам и Франко Габриели, директор на италијанската полиција – генерален директор за јавна безбедност денеска се во ...

Италијанскиот обвинител за гонење на мафија и тероризам во посета на земјава

24Инфо - 12.06.2019

Делегација на Република Италија предводена од Федерико Кафиеро Де Рахо, национален јавен обвинител за гонење на мафија и на тероризам и Франко Габриели, директор на италијанската полиција – генерален директор за јавна безбедност денеска се во ...

Италијанскиот обвинител за гонење на мафија и тероризам во посета на земјава

Сител - 12.06.2019

Делегација на Република Италија предводена од Федерико Кафиеро Де Рахо, национален јавен обвинител за гонење на мафија и на тероризам и Франко Габриели, директор на италијанската полиција – генерален директор за јавна безбедност денеска се во ...

Италијанскиот обвинител за гонење на мафија и тероризам во посета на земјава

Слободен Печат - 12.06.2019

Италијанската делегација ќе учествува на конференцијата „Заедничка соработка и правна помош во борбата против транснационалниот организиран криминал. Делегација на Република Италија предводена од Федерико Кафиеро Де Рахо, национален јавен обвинител ...