TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Последната снимка од најубавата жена на светот: Неколку дена подоцна, ЈАВНОСТА ја шокираше вест за мистериозната смрт ...

Попара - 06.08.2022

Мерлин Монро беше американска филмска актерка, пејачка и модел. Филмската кариера ја започнала во 1947 година со мали улоги. Во 1950 година го привлекува вниманието на публиката и критичарите со споредната улога во култниот филм „Сè за Ева“, со Бет ...

Пред 60 години Мерилин Монро беше пронајдена мртва: Живот и смрт покриени со велот на мистеријата

Еспресо - 05.08.2022

На 5 август 1962 година Мерилин Монро е пронајдена мртва. Нејзиниот погреб, на 8 август на гробиштата во Меморијалниот парк Вилиџ Вествуд, бил приватен, а присуствувале само најблиските соработници.

И по точно 60 години, смртта на Мерилин Монро останува мистерија: Испила 40 таблети кои не ѝ биле пронајдени во ...

Женски магазин - 05.08.2022

фото:profimedia Пред точно 60 години, актерката и пејачка Мерлин Монро, родена како Норма Џејн Бејкер, беше пронајдена мртва во нејзиниот дом во Лос Анџелес на 5 август 1962 година, а причина за смртта, според полицијата, е предозирање со ...

60 години од смртта на Мерлин Монро: Последните разговори со осамената девојка

Еспресо - 05.08.2022

Оваа година Мерлин Монро би дувала 96 свеќи. Родена на 1 јуни 1926, првите години од животот ги живеела со својата мајка Гледис Перл Монро, која била ментално болна, се селела од еден во друг дом за згрижување, страдајќи од малтретирања и насилство.

Музички времеплов: Поради своите квалитети, Мерлин Монро доби чест да му ја пее роденденска песна на претседателот ...

Хаштаг - 05.08.2022

Вчера се навршија 60 години од смртта на познатата Мерлин Монро... По професија беше актерка, пејачка и модел, а на секое од овие три полиња постојано постигнуваше успеси. Кога е пејачката кариера во прашање, не можеме, а да не го издвоиме како ...

Пред 60 години почина Мерлин Монро, до денес нејзината смрт е мистерија

Канал5 - 04.08.2022

На денешен ден пред 60 години почина Мерлин Монро, една од најголемите ѕвезди на сите времиња и секако најпознатата русокоса во историјата. Таа е родена на 1 јуни 1926 година под името Норма Џин Мортенсон во болница во Лос Анџелес.

Пред 60 години почина Мерилин Монро- нејзината смрт и денес е мистерија

Курир - 05.08.2022

На денешен ден во 1962 во Холивуд умрела Мерилин Монро, северноамериканска филмска актерка. Играла во филмовите “Џунгла на асфалтот”, “Нијагара”, “Мајмунска работа”, “Автобуска станица”, “Седум години верност” и други.

Пред 60 години почина Мерилин Монро- нејзината смрт останува мистерија

Нетпрес - 05.08.2022

На денешен ден во 1962 во Холивуд умрела Мерилин Монро, северноамериканска филмска актерка. Играла во филмовите „Џунгла на асфалтот”, „Нијагара”, „Мајмунска работа”, „Автобуска станица”, „Седум години верност” и други.

60 години од смртта на Мерилин Монро: ОВА го кажа осамената девојка во последната емотивна исповед!

Убавина и Здравје - 05.08.2022

Оваа година Мерлин Монро би наполнила 96 години. Родена на 1 јуни 1926, првите години од животот ги живеела со својата мајка Гледис Перл Монро, која била ментално болна, се селела од еден во друг дом за згрижување, страдајќи од малтретирања и ...