TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Февруари носи 4 опасни датуми: Еве како да ги избегнете проблемите кои ги носат Меркур и Месечината

4NEWS - 21.01.2022

Денот кога Меркур е во комуникација со Плутон ќе биде многу стресен и динамичен ден кога сè може да тргне наопаку. Астролозите предвидоа дека во февруари ќе има четири „опасни“ денови кои можат да донесат проблеми и превирања за многумина.

Според астролозите ова е најдобриот датум за венчавка во 2022 година

Кумановски м. - 21.01.2022

Кога планираат големи животни настани, многу луѓе прибегнуваат кон астрологијата со надеж дека ќе избегнат потенцијални проблеми. Астролозите, всушност, предвидуваат разни работи, а меѓу нив е најдоброто време за свадба.

Ова се најопасните датуми во февруари кои на многумина ќе им донесат проблеми

Кафе пауза - 20.01.2022

Астролозите предвидоа дека 4 датуми во февруари ќе им донесат проблеми на многумина. Сепак, не значи дека тоа навистина ќе биде така затоа што зависи и од начинот на кој ќе се чувствувате во врска со она што ќе се случува.

2022 ќе биде убедливо најдобра година за овој хороскопски знак, тврдат руските астролози

Слободен Печат - 19.01.2022

Благодарение на положбата на Јупитер, овој хороскопски знак ќе почувствува големо подобрување на квалитетот на животот. На овој хороскопски знак во текот на 2022 година сè ќе му оди од рака.

2022 година ќе биде убедливо најдобра за овој хороскопски знак, тврдат руските астролози

Вистина.мк - 20.01.2022

Благодарение на положбата на Јупитер, овој хороскопски знак ќе почувствува големо подобрување на квалитетот на животот во текот на 2022 година и сè ќе му оди од рака. Според зборовите на астролозите, оваа година ќе претставува еден вид пресвртница ...