TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Ќе бидам тренер или менаџер, а жена ми ќе води Музеј на илузии“

24 Ракомет - 30.05.2020

Ракометарот кој беше дел од многу успеси со тимовите на Загреб, Флензбург, Хамбург, Вардар и Кил, како и со репрезентацијата на Хрватска, Блаженко Лацковиќ одлучи на 39 години да стави крај на кариерата.

Циндриќ: Штета за целата Лига Шампиони, за Вардар….

SportMedia - 30.05.2020

Лука Циндриќ поранешниот ас на Вардар, а сега на тимот на Барселона, за Хрватски Спортске новости даде опширно интервју во кое се осврна на повеќе прашања меѓу кое и на она за овогодинешната Лига на шампиони која доби поинаков формат и останува да ...

Циндриќ: Жал ми е за Вардар, ама…

24 Ракомет - 30.05.2020

Некогшниот ракометар на Вардар а сегашен на Барселона, Лука Циндриќ, во интервју за „Спортске Новости“ вели дека одлуката на ЕХФ да ги откаже осминафиналните и четвртфиналните среби во ЛШ е специфична.

Циндриќ: Многу ми е жал за Вардар, но целта беше да се спаси барем нешто…

Екипа - 30.05.2020

Поранешниот ракометар на Вардар, Лука Циндриќ во интервју за хрватските медиуми истакнува дека ЕХФ донела специфична одлука да ги испрати најдобрите четири екипи од групите на Ф4-турнирот во Лигата на шампионите, со што дел од клубовите останале ...

Циндриќ: Жал ми е за Вардар, ама се спаси она што можеше да се спаси

Gol.mk - 30.05.2020

Лука Циндриќ, некогашниот ракометар на Вардар, а сегашен член на Барселона, во интервју за хрватските медиуми ја коментира одлуката на ЕХФ да ги испрати најдобрите четири екипи од групите на Ф4-турнирот во Лигата на шампионите.

Червар за Лацковиќ: Тој беше добриот дух во репрезентацијата, знаеше да даде гол и од „трет кат“

24 Ракомет - 30.05.2020

Левиот бек Блаженко Лацковиќ стави крај на професионалната кариера по 22 играње во Варткес, Загреб, Метковиќ, Фленсбург, Вардар, Кил и Хамбург. Хрватскиот селектор Лино Червар на емотивен начин го испрати во пензија поранешниот член на ...

Червар со емотивна порака до Лацковиќ – Лац среќна пензија, ти си мојот „добар дух“

Екипа - 29.05.2020

Хрватскиот селектор Лино Червар на емотивен начин се потсети на кариерата на Блаженко Лацковиќ и му посака среќна пензија. Лацковиќ остави голема трага во балканскиот ракомет, а неделава одлучи да стави крај на богатата кариера.

Червар за Лацковиќ: „Скок до небо, промена на правец и „топ“ во рака...“

Gol.mk - 29.05.2020

Легендарниот хрватски ракометар Блаженко Лацковиќ стави крај на богатата кариера, а дел од неа одигра и во Македонија . Прославениот лев бек го носеше дресот на Вардар од 2014 до 2016 година.

„Ќе бидам менаџер или тренер, а сопругата ќе се грижи за музејот на илузии“

Gol.mk - 29.05.2020

Некогашниот вардаров ракометар Блаженко Лацковиќ ја заврши богатата кариера и замина во пензија. 39-годишниот Хрват последен пат играше за германски Хамбург, а ќе остане дел од тимот и во иднина.

Дибиров: Вардар беше прва опција! Би сакал еден ден да се вратат Карачиќ, Циндриќ, Македа, Абутовиќ…

SportMedia - 29.05.2020

✍️ Подготви: Марија Ковачева ‼️ 💬 Најважно е да се направи баланс. На новите играчи кои ќе дојдат треба да им помогнеме, да ги поддржиме, да им го пренесеме нашето искуство, а тие пак ќе имаат задача да ни вратат со нова енергија, крв и амбиции.

Лацковиќ се потсети на најтешкиот пораз откако стави крај на ракометната кариера

Дерби - 28.05.2020

Поранешниот хрватски ракометен репрезентативец, Блаженко Лацковиќ реши да стави крај на својата професионална кариера. Трофејниот лев бек заминува во пензија на 39-годишна возраст, откако настапуваше во седум клубови, вклучувајќи го и престојот во ...