TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Работна средба на министерот за култура, Адеми, со израелскиот амбасадор Оријан

Макфакс - 08.11.2018

Министерот за култура, Асаф Адеми денеска оствари работна средба со амбасадорот на Израел, Дан Оријан, на која стана збор за досегашната соработка во областа на културата помеѓу двете земји, но и за нови проекти кои ќе се реализираат во наредниот ...

Министерот за култура Адеми се сретна со израелскиот амбасадор Оријан

Вечер - 08.11.2018

Министерот за култура Асаф Адеми и амбасадорот на Израел Дан Оријан на денешната средба разговараа за досегашната соработка во областа на културата помеѓу двете пријателски земји, како и за нови проекти што ќе се реализираат во наредниот период.

Министерот за култура Адеми се сретна со израелскиот амбасадор Оријан

Канал5 - 08.11.2018

Министерот за култура Асаф Адеми и амбасадорот на Израел Дан Оријан на денешната средба разговараа за досегашната соработка во областа на културата помеѓу двете пријателски земји. Како што соопшти Министерството за култура, на средбата биле ...