TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Уапсен водачот на озлогласената секта: Турчин ги бирал најубавите и ги терал на оргии, а по апсењето испрати бизарна ...

Сител - 12.07.2018

Турскиот ТВ проповедник Аднан Октар (62), водач на еден од озлогласените култови во таа земја е уапсен во својата вила во Истанбул. Тој е уапсен под обвинение за криминал, измама, киднапирање, перење пари, искористување на верските чувства, уцена и ...

Уапсен водичот на прочуена секта: Турчинот бирал најубави девојки и ги терал на оргии (видео)

Press24 - 12.07.2018

Турскиот ТВ проповедник 62- годишниот Аднан Октар еден од најпрочуените култови во Турција е уапсен во својата вила во Истамбул. Уапсен е поради обвинение за криминал, измама, киндапирање, перење на пари и искористување на верските вредности, уцена ...

Уапсен лидерот на најозогласениот култ: Неговата банда уценувала и сексуално злоставувала (ФОТО+ВИДЕО)

Кумановски м. - 12.07.2018

loading... Турската полиција го уапси контроверзниот исламски проповедник Аднан Октар и издаде налог за приведување на 234 лица доведени во врска со него. Октар проповедал исламска вера преку телевизијата, а лицата доведени во врска со него се ...

Уапсен водичот на прочуена секта: Турчинот бирал најубави девојки и ги терал на оргии (видео)

Маркукуле - 13.07.2018

Турскиот ТВ проповедник 62- годишниот Аднан Октар еден од најпрочуените култови во Турција е уапсен во својата вила во Истамбул. Уапсен е поради обвинение за криминал, измама, киндапирање, перење на пари и искористување на верските вредности, уцена ...