TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФОТО: „Северна Македонија" ги смири лутите ривали Амди Бајрам и Самка

Press24 - 12.01.2019

Лутите ривали Амди Бајрам и Самка Ибраимовски прегрнати по изгласувањето на уставните измени. Поставија заедничка фотографија на социјалните ...

Северна ги помири Амди и Самка ФОТО

+инфо - 12.01.2019

По усвојувањето на уставните измени, дел од 81-от ратеник кои гласаа „за“ славеа заедно со премиерот Зоран Заев во Собранието. Пратениците на владејачката коалиција по полноќ на свите профили на Фејсбук објавија фотографии од Кабинетот на ...

Амди и Самка се помирија, пратениците се овековечија по и пред гласањето(фото галерија)

AKO - 12.01.2019

Пратениците од мнозинството кои гласаа за уставните измени, не го кријат задоволството од успешно завршената работа. Многумина поставија заеднички фотографии од македонскиот Парламент, пред и по гласањето за уставни ...

(ФОТО) Се смирија Самка и Амди

Фокус - 11.01.2019

По изгласувањето на уставните измени, се смирија Самка Ибраимоски од ПЦЕР и Амди Бајрам од Сојуз на Ромите. Вечерва на социјални мрежи кружи фотографија на која довчерашните лути противници се прегрнати и насмеани.