TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СИМОВСКИ: МНОГУ СМЕ УПОРНИ, МОЖЕБИ И ЗДОДЕВНИ, НО НЕ СЕ ПРЕДАВАМЕ - ќе ги најдеме и ќе најдеме решение да ги попишеме ...

Фактор - 24.09.2021

На седум дена до финишот на најголемата статистичка операција во земјава, Пописот, веќе се попишани над 1,3 милиони граѓани, говорат вчерашните последни податоци. Првиот човек на Државниот завод за статистика, Апостол Симовски, во разговор за ...

Симовски: Многу сме упорни, можеби и здодевни, но нема да се предадеме, ќе ги најдеме и ќе најдеме, решение да ги попишеме сите граѓани

Курир

НЕМА СИЛА ШТО МОЖЕ ДА ГО МИНИРА ПОПИСОТ Бојкотирачите ќе се бројат како статистичка грешка

+инфо

Пописот ќе трае уште една недела: Досега се попишани 1 309 840 лица

360 степени

Досега попишани над милион и триста илјади граѓани

Р.С.Европа

Пописот ќе трае уште една недела: Досега се попишани 1 309 840 лица

Алсат-М

Уште една недела за попис, досега се попишани 1.309.840 лица

Фокус

OhridNews Скопско Ехо Мета Centar

Попишувачите се на терен и ќе го посетат секое домаќинство, ДЗС апелира до граѓаните за трпеливост

ТВ21 - 23.09.2021

Пописот на населението, домаќинствата и становите во Република Северна Македонија 2021, се наближува кон крајот. Остануваат уште осум дена и попишувачите со максимален интензитет ги посетуваат домаќинствата за никој да не биде изоставен и непопишан, ...

Уште осум дена до крајот на пописот, од ДЗС се децидни дека никој нема пристап до личните податоци

Мета

ДЗС апелира на трпеливост – попишувачите ќе го посетат секое домаќинство

Р.С.Европа

ДЗС апелира на трпеливост – попишувачите ќе го посетат секое домаќинство

Алсат-М

Попишувачите се на терен и ќе го посетат секое домаќинство, ДЗС апелира до граѓаните за трпеливост

Нова ТВ

Попишувачите се на терен и ќе го посетат секое домаќинство, ДЗС апелира до граѓаните за трпеливост

Lider

Попишувачите се на терен и ќе го посетат секое домаќинство, ДЗС апелира за трпеливост

Република

Опсервер Курир Press24 Кајгана Frontline Бизнис Вести 24Инфо еМагазин

Уште осум дена до крајот на Попис 2021

4NEWS - 23.09.2021

Пописот на населението, домаќинствата и становите во Република Северна Македонија, 2021, се наближува кон крајот. Остануваат уште 8 дена и попишувачите со максимален интензитет ги посетуваат домаќинствата за никој да не биде изоставен и непопишан.

Уште осум дена до крајот на Попис 2021

Локално

Пописот ќе трае уште осум дена - досега се попишани 1.309.840 лица и 405.266 домаќинства

Kumanovo News

Уште осум дена до крајот на пописот

Кумановски м.

ДЗС: Попишувачите се на терен и ќе го посетат секое домаќинство

Сител

Се наближува крајот на пописот – Попишувачите се на терен и ќе го посетат секое домаќинство

Скопје24